Wpadła w depresję po Fukushimie i zabiła się. Pół miliona dolarów dla wdowca

Prawie pół miliona dolarów odszkodowania przyznał sąd w prefekturze Fukushima wdowcowi po kobiecie, która po katastrofie nuklearnej w Fukushimie wpadła w depresję i popełniła samobójstwo. Firma TEPCO, operator elektrowni, zapłaci 49 milionów jenów (472 tys. dolarów).
Po katastrofie w Fukushimie firma TEPCO wypłacała poszkodowanym ogromne odszkodowania. Ale ta sprawa jest szczególna.

Mikio Watanabe obwinił operatora elektrowni za śmierć swojej żony. 58-letnia w 2011 r. Hamako Watanabe po katastrofie wpadła w depresję, oblała się naftą i podpaliła. Sąd przyznał rację Watanabe. TEPCO zapłaci mu 49 milionów jenów (472 tys. dolarów).

Katastrofa nuklearna w Fukushimie

11 marca 2011 roku silne trzęsienie ziemi i gigantyczna fala tsunami spowodowały awarię systemów chłodzenia w elektrowni atomowej Fukushima na północ od Tokio. Stopiły się pręty paliwowe w trzech reaktorach. Ze skażonych terenów wokół elektrowni ewakuowano 160 tys. ludzi.

Awarii w Fukushimie przypisano najwyższy, siódmy stopień w skali INES - była to największa katastrofa nuklearna od wybuchu reaktora w elektrowni w Czarnobylu w 1986 roku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (10)
Wpadła w depresję po Fukushimie i zabiła się. Pół miliona dolarów dla wdowca
Zaloguj się
 • sdzisuaf

  Oceniono 3 razy -1

  "była to największa katastrofa nuklearna od wybuchu reaktora w elektrowni w Czarnobylu w 1986 roku"

  była to największa katastrofa nuklearna EVER. Ilość promieniowania które przedostał się do atmosfery dawno przekroczyło to co wydało się Ukrainie więc czemu w każdym tekście powtarzacie sam fałszywy werset.

 • winter_solstice

  Oceniono 4 razy 4

  Rocznie w Japonii samobójstwo popełnia ok. 30 000 osób... Z Fukushimą czy bez....

 • siwywaldi

  Oceniono 13 razy -5

  Ciekawe jakie odszkodowanie od "bratniej" Ukrainy dostała by moja rodzina, gdybym tak ze dwadzieścia lat temu zabił się z powodu depresji po wybuchu reaktora w Czarnobylu?

  Podejrzewam że żadne, bo tłumaczono by, że awarii NIE SPOWODOWALI żadni Ukraińcy, ale przywiezieni z ZSRR komuniści, którzy ustawieni przez Kreml na odpowiedzialnych stanowiskach w elektrowni, CELOWO dopuścili się dywersji. :-)

 • polokokt

  Oceniono 36 razy 30

  Taki w sumie artykuł z ... Wiemy że się podpaliła. Wiemy ze odszkodowanie wypłaci operator elektrowni. Ale co ta osoba miała z tą firmą wspólnego? Czemu akurat mąż sądził się z TEPCO a nie z McDonalds w Japonii?

 • fruchtzwerg

  Oceniono 3 razy -3

  na pewno byla w partii zielonych.

 • sliski_wacek

  Oceniono 15 razy -7

  nafta, tak? i tak sobie podpalila? to chyba tylko w japonii

 • 123k321

  Oceniono 37 razy 17

  Dlaczego nie napisano, że w skutek awarii nikt nie zginął? W ten sposób manipuluje się opinią publiczną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX