Minister Sikorski dostał wieś? Bzdura. Tłumaczymy, o co w tej sprawie naprawdę chodzi

"Sikorskiemu dali wieś" - grzmi dzisiejszy "Super Express", a za nim internetowa społeczność mnoży żarty na ten temat. Jak jednak z tym Chobielinem-Dworem jest naprawdę? Gdy oddzieli się emocje i niedopowiedzenia, sprawa nie jest już aż tak szokująca.
Ministrowi spraw zagranicznych nikt nie podarował w prezencie żadnej ziemi. Zamieszanie wzięło się stąd, że szef naszej dyplomacji wystąpił do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o wydzielenie swojego dworku leżącego w granicach wsi Chobielin jako oddzielnej jednostki administracyjnej. Radosław Sikorski chciał, aby jego posiadłość widniała w dokumentach jako Dwór Chobielin.

Na to jednak nie zgodzili się urzędnicy. Przystali wprawdzie na ministerialną prośbę wydzielenia administracyjnego jego majątku, ale zaproponowali inną nazwę: Chobielin-Dwór, gdyż jak tłumaczyli, "w polskim nazewnictwie nie ma nazw rozpoczynających się od członu Dwór" - czytamy w "Super Expressie"

Nowa propozycja Ministerstwa Administracji oznacza jednak, że minister musi przeprowadzić kolejne konsultacje z mieszkańcami wsi, a także dopełnić wszelkich możliwych formalności. Jak sam tłumaczył wcześniej powód złożenia wniosku, wystąpił z taką prośbą, gdyż zagraniczni goście odwiedzający go w jego posiadłości często byli kierowani przez GPS-y do oddalonego o 1,5 km od jego dworku dawnego PGR-u.

Tak sprawę komentowano w sobotę na Twitterze:A sam minister... zamieścił zdjęcie paparazzo czatującego pod jego posiadłością:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (493)
Minister Sikorski dostał wieś? Bzdura. Tłumaczymy, o co w tej sprawie naprawdę chodzi
Zaloguj się
 • krates-8

  Oceniono 1 raz 1

  Droga Gazeto,
  napiszcie proszę jak przeprowadzić taką sprawę. Do mnie nie tylko goście ale też kurierzy dostarczający przesyłki nie mogą trafić. Wydrukujcie wzór pisma i napiszcie gdzie należy taki wniosek złożyć. A my, czytelnicy, będziemy Was informować o nowopowstałych jednostkach administracyjnych.

 • koniowi

  Oceniono 1 raz 1

  Postraszcie --uja

 • kattarzyna225

  Oceniono 1 raz -1

  Polska to jednak kraj zawistnych ludzi...

 • loop.pol

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystko pięknie, ale jaką procedurą administracyjną rozpatrzono wniosek pana ministra? Czy ja także mogę złożyć taki wniosek??? Jaka jest podstawa prawna decyzji urzędniczej? Innymi słowy, na jakim prawie to się wszystko opiera. Jeżeli jest taka ścieżka administracyjna i każdy może z wnioskiem wystąpić to w sumie nie widzę problemu. Natomiast jeśli takiej ścieżki oficjalnie nie ma to już tutaj zaczynają się problemy!

 • 123szklarnia

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli opłaci się robić ł(l)askę Murzynowi.

 • elzbieta09

  Oceniono 5 razy 3

  www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1502853,2,sikorski---szef-msw.read@3.praktyk
  "Polityka" takimi sprawami się zajmuje? GW "tłumaczy" "ciemniakom", że p. Sikorski nie dostał wsi w prezencie?

  To prawie jak opowieści o Wujku Stalinie działającym cuda, pomagającym biednym dzieciom, pocieszającym sierotki z wojny ojczyźnianej.

  Bardzo wzruszające! Łzy mi się w oczach kręcą na niesprawiedliwość jaka spotyka p. Ministra Spraw Zagranicznych,

 • adam545

  Oceniono 2 razy 2

  a moze by Sikorski przeszedl jakis trening unitarny to by mu sie poukladalo w tej zafascynowanej funkcją głowie

 • zbycholj23

  Oceniono 6 razy 4

  Zdradek POmyślał że jak wydzieli dworek to słoma z butów przestanie mu wystawać. Naiwny bufon, mistrz buty, arogancji i POgardy dla Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX