Dębski: Za usunięcie danych z raportu WSI żądano nawet 200 tys. zł. Niewiarygodne

- Nie nazywam się Kaczyński ani Macierewicz, żeby narażać kraj na niebezpieczeństwo - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Artur Dębski z Twojego Ruchu, mówiąc o komisji śledczej ws. raportu z likwidacji WSI. Jego zdaniem jej obrady powinny być częściowo tajne. - Jeśli pewne fakty ujrzą światło dzienne, polska państwowość na tym zyska - podkreślił.
Wiele wskazuje na to, że po siedmiu latach od ujawnienia raportu z likwidacji WSI w Sejmie powstanie 'dedykowana' mu komisja śledcza. Projekt Twojego Ruchu zyskał poparcie SLD i PO.

"Mam nadzieję, że nie będzie hucpy politycznej"

Artur Dębski z TR wyrażał w Poranku Radia TOK FM nadzieję nie tylko na to, że komisja powstanie, ale też, że zakończy prace jeszcze w tej kadencji parlamentu. - Ta komisja może pracować jak urząd, od 8 do 16. I w ciągu trzech miesięcy mielibyśmy zakończoną pracę - stwierdził. Powątpiewał w to jednak prowadzący audycję Tomasz Sekielski. Zaznaczył, że nawet jeśli komisja ostatecznie powstanie, PO nie będzie miała interesu w tym, by szybko sfinalizowała prace. - Będzie stanowić narzędzie do walki politycznej z PiS - zaznaczył.

Dębski podkreślił jednak, że w proponowanej przez jego partię komisji nie chodzi o to, by wylansować kolejnych polityków. - Mam nadzieję, że nie będzie żadnej hucpy politycznej - powiedział. Zapowiedział też, że część posiedzeń komisji powinna odbyć się za zamkniętymi drzwiami, by nie ujawnić kolejnych nazwisk współpracowników służb lub szczegółów prowadzonych przez nich operacji. - Nie nazywam się Kaczyński ani Macierewicz, żeby narażać kraj na niebezpieczeństwo - podkreślił.

"Za usunięcie danych słyszałem o stawkach nawet 200 tys. zł"

Dębski mówił, że komisja powinna się zająć różnymi wątkami narosłymi wokół raportu z likwidacji WSI. Sekielski przypomniał, że w sądzie toczy się proces w sprawie rzekomej łapówki za pozytywną weryfikację oficera WSI. Sprawa dotyczy dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, zeznawać ma były szef MON Bronisław Komorowski, dziś będący prezydentem.

- To niewiarygodne. W Polsce ludzie pracowali nad dokumentem ściśle tajnym i oferowali różnego rodzaju usługi, mówię o wyczyszczeniu danych w tworzących się dokumentach. Za usunięcie danych i pozytywną opinię słyszałem o stawkach wynoszących nawet 200 tys. zł - skomentował Dębski. Naciskany przez Sekielskiego, dodał: - Słyszałem takie opinie, że członkowie komisji weryfikacyjnej mogli proponować takie usługi oficerom WSI.

"Ich wiedza będzie druzgocąca dla pana Macierewicza"

Przyznał jednak, że oficerowie, którzy mogliby na ten temat zeznawać w sądzie, są objęci tajemnicą państwową. - Wiem, że ich wiedza będzie druzgocąca dla pana Macierewicza - powiedział Dębski. Czemu jednak nie wstrzymał się z tego rodzaju opiniami do czasu ich zweryfikowania? - Po to właśnie jest ta komisja. Jeśli powstanie, takich rzeczy będzie dużo więcej - zapowiedział.

- Jeśli pewne fakty ujrzą światło dzienne, polska państwowość na tym zyska - zakończył.

Więcej o:
Komentarze (32)
Dębski: Za usunięcie danych z raportu WSI żądano nawet 200 tys. zł. Niewiarygodne
Zaloguj się
 • tp70

  Oceniono 4 razy 2

  Należy raz na zawsze wyciąć tych Kaczyńskich, Macierewiczów !!!
  POLSKA Już wystarczająco długo cierpiała ich działalność w sferze publicznej !!!

 • obserwer81

  Oceniono 6 razy -4

  powinni go natychmiast podać do sadu za oszczerstwa.I taki plotkarz chce się nazywać
  politykiem.Tylko dzieci w przedszkolu nie wiedzą kto redaguje takie wpisy jak poniżej.
  Trudno aby kochali Pana Macierewicza ,więc łżą i zmyślają ile wlezie.Myślicie że ktoś wierzy
  w te wasze wypociny???

 • 123jna

  Oceniono 4 razy 2

  Nareszcie! PiS potrzebowalo jak zwykle pieniedzy i dzialajac po swojemu bralo lapoweczki ale nie dziadowskie ale honje! Na wsparcie partii iak dzis tych roz nych instytutow Lecha. SKOKi, srebrne, fozzy itp.

 • jurek4491

  Oceniono 6 razy 6

  Maciora zrobił niezłą kasę.

 • gadojan

  Oceniono 9 razy -1

  Kolejne bicie piany, a tak generalnie trzeba rozliczyc wszystkie rzady od conajmniej 25 lat, ta hucpa ciagle trwa , machloje oszustwa, zlodziejskie klany... dosyc tego

 • mimrat1

  Oceniono 17 razy 13

  Macierewicz to zdrajca, bolszewicki cieć..! Jego tzw. "raport", to nic innego, jak sprawozdanie ze swojej pracy szpiegowskiej na rzecz Kremla i Putina..!
  Wydał agentów polskiego wywiadu, operujących W Iraku, Iranie, Afganistanie, Rosji...itd..itp. Część z nich już nie żyje, inni gniją w kazamatach...
  Macierewicza można jedynie porównać do płk. Światło..!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 13 razy -3

  i kolejna komisja za zamkniętymi drzwiami i znowu będzie jak w piosence J. Kaczmarskiego: "... a świece świeciły by nic nie oświecić..." gdyby te cale szopki odbywały się za prywatne pieniądze, ale nie chłopaki będą sobie obradować i się lansować za nasze pieniądze! A tak na marginesie jeśli Macierewicz złamał prawo to powinien się nim zająć prokurator, a nie ekipa posłów

 • swan_ganz

  Oceniono 21 razy -7

  żadne "tajne" obrady... Mają być jawne bo tylko wtedy Polacy dowiedzą się jak wygląda prawda...
  Jeśli będą tajne to będzie to oznaczało medialny licz popełniony na uczciwych ludziach przez zwykłych przestępców bo ja nie wątpię, że tewałen czy czerska już się postarają by Polacy mieli "właściwa" optykę widzenia...
  Jeśli więc komisja sejmowa to tylko jawna..

 • mimrat1

  Oceniono 24 razy 10

  Anton Maciora-Macierewicz, to stary weteran KGB- SB... Był przez te "firmy" dobrze chroniony..!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX