"Rz" chwali Libickiego za "zabieranie leków emerytom". Wielowieyska: Głupota - drażnienie ludzi, którzy mają mało pieniędzy

"To ja zabrałem darmowe leki emerytom" - cieszył się niedawno na blogu Jan Filip Libicki z PO, kiedy Senat odrzucił ustawę przyznającą darmowe leki dla najbiedniejszych emerytów. Senatora chwali w "Rzeczpospolitej" Bartosz Marczuk. - Drażnienie w takiej sytuacji ludzi, którzy naprawdę mają mało pieniędzy, to jest po prostu zwyczajna głupota - oceniła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.
"To ja zabrałem darmowe leki emerytom" - napisał na swoim blogu Jan Filip Libicki, senator PO. Na ostatnim przed wakacjami posiedzeniu Senatu odrzucono projekt ustawy, dzięki której osoby powyżej 75. roku życia otrzymujące najniższą emeryturę lub rentę otrzymywałyby bezpłatnie leki refundowane. "Zrobiliśmy to jawnie i z otwartą przyłbicą" - stwierdził Libicki, projekt nazywając "czystej wody demagogiczno-socjalistyczno-populistycznym".

"Nie ma co Libickiego chwalić, to niemądra wypowiedź"

"W pełni zgodzić się trzeba z senatorem Libickim" - pisze dziś w "Rzeczpospolitej" Bartosz Marczuk. "Trzeba chylić przed nim czoło, że ma odwagę powiedzieć głośno o faktach, nie kierując się wyborczymi słupkami. To rzadkość w polskiej, niepoważnej polityce" - dodał.

- Nie ma co Libickiego chwalić, to niemądra wypowiedź - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Nawet jeśli zgadzam się co do meritum, że nie należało takich przepisów uchwalać, to drażnienie w takiej sytuacji ludzi, którzy naprawdę mają mało pieniędzy, to jest po prostu zwyczajna głupota - zaznaczyła.

"To młode rodziny potrzebują pomocy państwa"

Marczuk podkreśla w "Rzeczpospolitej", że emerytom w Polsce, w porównaniu do wielu innych grup społecznych, wiedzie się całkiem dobrze. Nie są szczególnie zagrożeni ubóstwem i mają stałe, relatywnie wysokie dochody. "To nie oni powinni stać się obiektem największej troski państwa".

Wielowieyska podkreśliła, że w projekt ustawy dotyczył najbiedniejszych emerytów. Marczuk przekonuje w swoim tekście, że to tylko 6,3 proc. osób. "Niezależnie od tego, czy to 6 proc., czy nie, należy im się szacunek i pomoc od państwa" - stwierdziła Wielowieyska.

Prowadząca Poranek Radia TOK FM zgodziła się jednak z Marczukiem, że jeśli ktoś potrzebuje pomocy od państwa, to zwłaszcza młode rodziny z dziećmi. - En bloc emeryci mają się od nich lepiej - przyznała Wielowieyska. - To młode rodziny potrzebują pomocy państwa - dodała.

Więcej o:
Komentarze (33)
"Rz" chwali Libickiego za "zabieranie leków emerytom". Wielowieyska: Głupota - drażnienie ludzi, którzy mają mało pieniędzy
Zaloguj się
 • bora5

  0

  no to już po PO

 • bej-01

  0

  Nie chciałbym w żaden sposób urazić p. Libickiego, ale jego wypowiedzi i postępowanie nasuwają mi różne domysły.Mam tylko nadzieję ,że jego "owocna" działalność na rzecz społeczeństwa wkrótce się zakończy.Nawiasem mówiąc nieładne jest nazywanie tego pana pokurczem i podobnymi epitetami.Napiszę tylko ,że jego niepełnosprawność wyraźnie mu szkodzi.

 • little.zybenna

  Oceniono 4 razy 2

  Jasne zabierzmy starym, schorowanym, zgodnie z projektem ustawy najbiedniejszym ludziom i dajmy mlodym, zdrowym dzieciorobom. Przeciez potrzebuja.

 • zbycholj23

  Oceniono 13 razy 1

  Kolejny PO...bus. Głosujcie dalej na PO a wszyscy będziecie jedli na obiad mirabelki i szczaw. Głosujcie dalej na Libickich, Niesiołowskich, Tusków, Szejnfeldów, Kidawów- Błońskich, Piterów i POzostałą antyPOlską i antysPOłeczną hołotę.

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 4

  Już minusowany ~e-komentarz ma świętą rację. Bo ludzie generalnie NIE SZANUJĄ tego co dostają za darmo. I to bez względu na swój status społeczny czy majątkowy. Np. tzw. bezdomni nie szanują darmowych ubrań i CZĘSTO wolą je wyrzucić do smietnika i iść po nowe, niż wydawać pieniądze na proszek do prania i fatygować się tym praniem. Na drugim biegunie bogate korpo-szczury bez żalu w rok zajeżdżają na amen czasami bardzo drogie ale "służbowe" auta, lub politycy, którzy bez odrobiny wstydu żrą po najdroższych knajpach różne "ośmiorniczki" - oczywiście na koszt podatnika. Przykładów aż nadto, choćby były minister sprawiedliwości (!) Zbysio Zi...., któremu podczas przeprowadzki "połamał się" służbowy laptop, czy słynni już goście Sowy&przyjaciele

  Oczywiście takie opinie są minusowane, bo w internecie to KAŻDY jest chodzącym ideałem, w dodatku biednym i ciemiężonym przez Państwo, ZUS i pracodawcę. Niestety ma świadomość że prawda jest bardziej prozaiczna, więc wścieka się jak ktoś mówi mu PRAWDĘ W OCZY.

 • t0maszek44

  Oceniono 28 razy 16

  Niepelnosprawni poslowie i senatorowie dostaja 6000 zlotych dodatku na 'asystenta' pomagajacego im mierzyc sie z zyciem i klopotami

 • abstracto

  Oceniono 18 razy 0

  Szczerze mówiąc wszystkie te rozważania to jakieś mentalne k....o. "To tylko 6%", "drażnienie ludzi"... Że niby co? Te 6 % to można tak ciepłym moczem? Albo wystarczy nie gadać by ich nie drażnić, lecz załatwić ich po cichu?
  Wszystko się wam w głowach poprzewracało...

 • dziadekjam

  Oceniono 37 razy 19

  "To ja zabrałem darmowe leki emerytom" - napisał na swoim blogu Jan Filip Libicki, senator PO.
  ==================================================================
  Ten pokurcz, który jeszcze do niedawna był PiSiorem, kpi z innych ludzi mimo że sam dostał się do parlamentu tylko poprzez współczucie wynikłe z eksponowania swojego kalectwa. Wyjątkowo cyniczny i podły typ. Całymi garściami czerpie profity, nawet srakę wozi na wózku inwalidzkim dofinansowanym przez NFZ w 99%.

 • endrju1521

  Oceniono 43 razy 17

  "To ja zabrałem darmowe leki emerytom" - cieszył się niedawno na blogu Jan Filip Libicki z PO, kiedy Senat odrzucił ustawę przyznającą darmowe leki dla najbiedniejszych emerytów."

  ===================================

  Ty gnoju ! ! ! !

  Uroczyście ślubowałeś:

  Art. 104. konstytucji
  2. Przed rozpoczęciem sprawowania mandatu posłowie składają przed Sejmem następujące ślubowanie:

  "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."

  ... I DOBRA OBYWATELI .

  Że też ciebie, pokrako, jeszcze ta święta ziemia nosi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX