Marek Sawicki życzył internautce śmierci? "Nie wiem, o co chodziło w moim wpisie".

Minister Sawicki życzył na Twitterze pewnej internautce, by miała rychłą okazję "spojrzeć w oczy swoim przodkom". Teraz twierdzi, że... nie wie, o co chodziło w jego wpisie. - Każdy chyba chciałby móc spojrzeć w oczy przodkom. Ja także. Zrobiłbym to z przyjemnością - dodaje w rozmowie z Gazeta.pl.
Wszystko zaczęło się od wpisu Sawickiego, który brzmiał: "UKR dogaduje się z RU pod osłoną GER i FR, a politycy PiS i PO licytują się na pomysły eskalujące konflikt RU-UKR".

Jedna z internautek, na Twitterze przedstawiająca się jako Ufka, skomentowała słowa Sawickiego krótką sugestią: "Może zamiast jabłek wyeksportujemy PSL?". I szybko doczekała się riposty ministra (który zresztą konsekwentnie pisał do niej per "pan").

"Oby pana życzenie się spełniło"

"To nierealne marzenie Pan i panu podobni mają od 120-u lat, gdyby nas nie było to byście sobie poszaleli" - odpisał Sawicki. "Jak Pan był w ZSLu to też wspominał tradycję? To dlaczego zmieniliście nazwę?" - brzmiała odpowiedź Ufki.

W kolejnych wpisach Sawicki podjął wątek tradycji i (z nie do końca zrozumiałych powodów) zaczął pisać o swoim dziadku, którego "sowieci zabili w Borowiczach na Uralu".

"Ale Pan musi żyć na SWÓJ rachunek. Ja nie piszę o zasługach przodków, raczej chcę im spokojnie spojrzeć w oczy" - odpisała przytomnie Ufka, zwracając uwagę, że rozmowa dotyczy ministra, a nie jego dziadka. I w tym momencie spotkała się z dość zaskakującą ripostą Sawickiego.

"Oby Pana życzenie, co do patrzenia w oczy, spełniło się jak najszybciej" - napisał minister. "Po chrześcijańsku podziękuję za życzenie śmierci. Proszę pozdrowić pana Pawlaka od Ufki" - odpisała internautka."Z przyjemnością spojrzę w oczy przodkom"

Minister Sawicki w rozmowie z Gazeta.pl przyznaje, że jest zdziwiony zamieszaniem wokół wpisu i całą sprawę nazywa "totalnym nieporozumieniem". - Nie było moją intencją życzenie komukolwiek śmierci - zapewnia.

O co więc chodziło z jego słowami o szybkim spotkaniu z przodkami? - Nie wiem, o co chodziło. Każdy może odbierać ten wpis, jak chce - ucina minister rolnictwa.

Kiedy jednak dalej drążymy temat sugerując, że tweet ma przecież oczywistą wymowę, minister tłumaczy, że "wcale nie chodziło o życzenie śmierci". - Każdy chyba chciałby móc spojrzeć w oczy przodkom. Ja także. Zrobiłbym to z przyjemnością - odpowiada.

"Pojechał niedopuszczalnie"

"Sawicki pojechał niedopuszczalnie!" - skomentował wpis ministra dziennikarz "Do Rzeczy" Wojciech Wybranowski. "Zabierzcie im tego Twittera!" - dodawał Samuel Pereira z "GPC"."Wyolbrzymiona sprawa"

Nie wszyscy uważają jednak, że wpis Sawickiego słusznie wzbudza takie emocje. - Nic takiego nie było powiedziane - mówi o rzekomym "życzeniu śmierci" zawartym w słowach ministra rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. I dodaje, że sprawa jest "wyolbrzymiana", bo trwa sezon ogórkowy.

- Jak polityków nie ma Twitterze, jak nie komunikują się z dziennikarzami i obywatelami, to źle. Jak są w mediach społecznościowych i podejmuję dyskusję - też źle - skarży się Kosiński. I apeluje, by do całej sprawy "nie podchodzić zbyt ostro".

- Dyskusja w sieci ma swoją specyfikę. To co innego, niż rozmowa podczas konferencji prasowej - zastrzega rzecznik PSL.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!  

Więcej o:
Komentarze (157)
Marek Sawicki życzył internautce śmierci? "Nie wiem, o co chodziło w moim wpisie".
Zaloguj się
 • zimmel

  Oceniono 1 raz 1

  W tym PSL-u mają same Klopotki Pawlaczki i h...wie co jeszcze

 • niepiszglupot

  Oceniono 1 raz 1

  dla osobników z psl obce jest wyczucie dobrego smaku w końcu idealnie sie wpasowali w liberalno - lewicowa zbieranine. Kiedy wreszcie minister rolnictwa zajmie sie polepszeniem kluczowej dziedziny gospodarki bo po programach telewizyjnych sie szlaja i na internetowych komunikatorach przesiaduje tym sposobem zostawiając samopas wieś gdzie ziemia odsprzedawana jest za grosze dla obcego kapitalu

 • niepiszglupot

  Oceniono 2 razy 2

  Komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce po ocenurowaniu "
  Zaproponuję taki mały eksperyment. Wyobraźmy sobie, że ten wpis jest autorstwa Jarosława Kaczyńskiego oraz że tłumaczy się podobnie, jak Sawicki, że nie rozumie, co napisał.
  Jak myślicie, jaka byłaby reakcja mediów? I czy skończyłoby się tylko na oburzeniu? Jakie konsekwencje musiałby ponieść?

 • niepiszglupot

  Oceniono 1 raz 1

  Zaproponuję taki mały eksperyment. Wyobraźmy sobie, że ten wpis jest autorstwa Jarosława Kaczyńskiego oraz że tłumaczy się podobnie, jak Sawicki, że nie rozumie, co napisał.
  Jak myślicie, jaka byłaby reakcja mediów? I czy skończyłoby się tylko na oburzeniu? Jakie konsekwencje musiałby ponieść?

 • niepiszglupot

  Oceniono 1 raz 1

  www.fronda.pl/a/marek-sawicki-zyczyl-internautce-smierci,40832.html

 • zbycholj23

  Oceniono 1 raz 1

  Czemu to nie jest dziwne że słoma wystaje z butów założonych na nogi niby-wykształconego wsiowego chama?

 • junkamm

  Oceniono 1 raz 1

  sawicki i to ma byc minister w rzadzie tuska . a paszoł wont do swego gnoju . do łopaty wideł i wynoszenia gnoju . razem z tą patrią polskim stronictwem ludowym to bym ich wyekspertował tam kieżyc bez biletu powrotnego . naród polski chetnie by złożył sie na bilety dla nich . ale polak głoduje żyje w nedzy i popełnia samobójstwa z tego powodu . dzieki własnie tym polskim stronictwem ludowym .

 • kermit.dolomit

  Oceniono 2 razy 2

  Że też Piłsudski nie wykończył Witosa i tej bandy wsiurów kiedy był jeszcze czas

 • crypolskocry

  Oceniono 1 raz 1

  piłeś nie pisz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX