Halicki o antypisowskim plakacie: Nie jest Platformy, informacja z kosmosu. Nie mamy takich pomysłów

- Ten plakat nie jest Platformy, pojawił się gdzieś w internecie jako odpowiedź na agresywną kampanię PiS - mówił w Poranku Radia TOK FM Andrzej Halicki, pytany o ostatnią grafikę przedstawiającą rzekomych ministrów PiS jako ?przypadkowych i szalonych?. - Nie będziemy odpowiadać na tym poziomie - zaznaczył. Nie zająknął się jednak o tym, że plakat opublikowano na oficjalnym profilu PO na Facebooku.
W internecie trwa polityczna walka na plakaty przed wyborami samorządowymi. Kilka dni temu Prawo i Sprawiedliwość pokazało plakaty z twarzami Tuska, Sikorskiego, Bieńkowskiej i Sienkiewicza podpisane: "By żyło się lepiej. Władzy!". Platforma Obywatelska odpowiedziała w podobnym duchu.

Na oficjalnym profilu PO na Facebooku opublikowano grafikę przedstawiającą rzekomy skład przyszłego rządu PiS. A tam Jarosław Kaczyński, "minister zemsty narodowej", Antoni Macierewicz, "minister wojny z Rosją i Smoleńska" czy Krystyna Pawłowicz, "minister homofobii".

Post użytkownika Platforma Obywatelska.


- Będzie sequel? - dopytywał w Poranku radia TOK FM Jan Wróbel Andrzeja Halickiego, szefa mazowieckiej PO. - Ten plakat nie jest Platformy, on się pojawił gdzieś w internecie jako odpowiedź na dość agresywną i niezbyt sympatyczną kampanię PiS - stwierdził poseł. - Nie będziemy odpowiadać na tym poziomie, nie powinniśmy tego robić. Nie wiem, kto jest autorem - dodał.

- Przyjaciele Platformy - podsunął Wróbel. - No tak. Takich rzeczy w internecie ukazuje się bardzo dużo i informacja o tym, że to ma być plakat czy kampania samorządowa PO jest z kosmosu. My takich pomysłów nie mamy - zaznaczył.

Halicki nie odniósł się jednak do faktu, że grafika pojawiła się na profilu PO w mediach społecznościowych.

Więcej o: