Niemcy zakazują budowy zamków z piasku na plażach. Absurdalne? Mają uzasadnienie

Niemieckie zamiłowanie do porządku to przedmiot niejednej anegdoty, ale zakaz budowy zamków z piasku jest jak najbardziej poważny. Obejmuje tylko część plaż. Na pozostałych zamki można budować, o ile nie przekraczają określonych rozmiarów.
Budowanie zamków z piasku ściśle zabronione - tak jest na najbardziej restrykcyjnych niemieckich plażach. Na innych można zamek zbudować, o ile jego wysokość nie przekracza 3 metrów - pisze " The Telegraph". W Travemünde lokalne przepisy pozwalają na więcej: budowla z piasku może być dowolnej wielkości, ale obowiązkowo musi zostać zburzona na koniec dnia.

Skąd taki pomysł? Jak się okazuje, przepisy, które mogą wydać się śmieszne, mają całkiem poważne uzasadnienie. Chodzi o bezpieczeństwo. O imponujące budowle z piasku można się łatwo potknąć. Niemieckie media przypominają też przypadek z 2012 roku. Dziesięciolatek zmarł po zasypaniu piaskiem, gdy wpadł do dołka, który kopał. Zakaz ma też zapewnić możliwość bezproblemowego dojazdu karetek pogotowia, gdyby były one niezbędne na plaży.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: