Jelenia Góra: wypadek na budowie w centrum handlowym. Zawalona ściana przygniotła robotników

Późnym wieczorem podczas rozbudowy galerii handlowej Echo w Jeleniej Górze zawaliła się siedmiometrowa ściana sklepu. Czterech rannych robotników zostało przewiezionych do szpitala; stan trójki z nich jest ciężki.
- O 23.30 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku podczas rozbudowy galerii handlowej Echo w Jeleniej Górze. Prace w centrum trwają na trzy zmiany, stąd taka godzina interwencji. Z nieustalonych do tej pory przyczyn zawaliła się ok. 7-metrowa ściana, w wyniku czego przysypanych zostało czterech pracowników: mężczyzn w wieku od 34 do 48 lat - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji, podinsp. Edyta Bagrowska.

- Po akcji ratunkowej mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala; stan trzech z nich jest poważny. W tej chwili na miejscu zdarzenia trwa wykonywanie czynności policyjnych; później będą tam też wykonywane czynności z udziałem prokuratora i nadzoru budowlanego, który stwierdzi, czy mogą być prowadzone dalsze prace - dodała Bagrowska.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: