"Pl. Zbawiciela z tęczą - miejsce zapalne w walce z kołtuństwem, betonem i Kościołem, który dolewa oliwy do ognia"

Według Stanisława Tyma tęcza to u nas tak niebezpieczny temat, że gdyby "Misia" kręcono dziś, bylibyśmy świadkami protestów - żeby zmienić nazwę klubu "Tęcza". "Protesty parafian, arcybiskupi zakazują młodzieży kontaktów z aktorami" - pisze Tym w "Polityce". Zdaniem felietonisty warszawski pl. Zbawiciela to obecnie "miejsce zapalne w walce społeczeństwa otwartego z kołtuństwem".
Jedna z najbardziej znanych ról Tyma to prezes klubu Tęcza Ryszard Ochódzki ze słynnego "Misia". Zdaniem aktora i felietonisty "Polityki", gdyby dziś miał powstać ten film, bylibyśmy świadkami licznych protestów. Bo tęcza u nas stała się symbolem bardzo niebezpiecznym.

Instalacja Julity Wójcik przed tygodniem została podpalona już po raz szósty.

"Plac Zbawiciela stał się, można powiedzieć, miejscem zapalnym w walce społeczeństwa otwartego z kołtuństwem, betonem i niestety Kościołem, który sam dolewa oliwy do ognia. Rzecznik Kurii Warszawsko-Praskiej Mateusz Dzieduszycki skorzystał bowiem z okazji, by przypomnieć, że homoseksualiści umierają wcześniej o 20 lat, ponieważ +popadli+ w niezdrowy tryb życia" - napisał Stanisław Tym w najnowszym numerze "Polityki".

Tęcza nie przejdzie

Ochódzki i klub Tęcza? Dziś zdaniem aktora taka nazwa klubu sportowego odebrana mogłaby być jako prowokacja, "jak czyste szyderstwo z wiary i 10 przykazań".

"Czyżby to był klub sportowców, których trzeba leczyć z traumy? Odbywają się zatem protesty parafian na planie filmowym, arcybiskupi zakazują młodzieży kontaktów z aktorami, niezidentyfikowani sprawcy palą nocą dekoracje, a zapis sześciu kamer monitoringu ginie podczas przewożenia taśm do Komendy Głównej. Wreszcie, na wniosek prokuratury, sąd wydaje nakaz aresztowania kierowcy filmowego autobusu za zbyt wolną jazdę w terenie zabudowanym, zaś posłanki Kempa i Pawłowicz zbierają podpisy pod projektem ogólnopolskiego referendum w sprawie zmiany nazwy klubu. W jego miejsce powstanie Jezioro Genezaret - katolicki klub pływacki dla starszych małżeństw" - pisze Stanisław Tym w najnowszym felietonie.

"Podpalanie to niedobra metoda. Jak prawica wygra wybory w Warszawie, zlikwidujemy tęczę" - zapowiada Gowin>>

Więcej o:
Komentarze (79)
"Pl. Zbawiciela z tęczą - miejsce zapalne w walce z kołtuństwem, betonem i Kościołem, który dolewa oliwy do ognia"
Zaloguj się
 • full.of.power

  Oceniono 2 razy 2

  dot. zerwania konkordatu
  www.petycjeonline.com/forum/105767/start/375

 • dunlop-1

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe który z szanownego aktorskiego grona ( bo na panią Szczepkowską nie liczę ) ukaże się któregoś pięknego dnia na naszych ekranach telewizyjnych i oznajmi nam radosnym głosem że właśnie zakończyła się działalność Kościoła w Polsce

 • Irena Jägerflod

  Oceniono 9 razy -9

  rozebrac "w cholere"ta tecze,po co to komu?dlaczego podatnicy musza placic ,lepiej te pieniadze przeznaczyc na np.wsparcie dzieci z biedniejszych rodzin.
  mozna sie wsciec z tym ciaglym odbudowywaniem....

 • maxus0

  Oceniono 5 razy 5

  Miś: Powiedz mi: po co jest ta tęcza?
  Hochwander: Właśnie, po co?
  Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta tęcza? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest tęcza na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą tęczą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo, i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Tęcza Polskiej Prezydencji, w oparciu o sześć instytucji, która sobie spłonie, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
  Hochwander: Protokół zniszczenia...
  Miś: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, łatwopalnych inwestycjach.

 • paastafarai

  Oceniono 9 razy 7

  Kołtuny i patafianie trzymają sie u nas w kraju mocno
  świętojebliwe wszystko przeszkadza, wszystko oburza, wszystko im zagraża

 • paastafarai

  Oceniono 7 razy 5

  widze, że atak niewolników kapłanów watykańskich nastapił
  ze szkółki Rydzyka?

 • dorik2

  Oceniono 31 razy 27

  Polska jest usiana krzyżami, pomnikami papieża i innych świętych oraz bohaterów katoprawicy, np. Lecha Kaczyńskiego. A ludzie o poglądach lewicowych nie mogą mieć JEDNEJ TĘCZY, symbolu tolerancji?

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 14 razy -6

  For better or for worse, the Raibow had been adopted by the gay lobby as their universal symbol. It is thus controversial in the extreme in countries like Poland, where homosexuality is regarded as sin!

 • aghrra

  Oceniono 25 razy -21

  A może miejsce zapalne w walce z postępackim lewactwem sodomią dżender i zbydlęceniem całego LGBT

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX