Sejmowa kaplica bez mszy. Senator PO zapowiada interwencję

Po zmianie kapelana w sejmowej kaplicy przestały się odbywać msze święte. - Msze nie odbyły się nawet mimo przypadającego 6 sierpnia święta Przemienienia Pańskiego - żali się ?Rz? senator PO Jan Filip Libicki i zapowiada, że jeśli sytuacja się nie poprawi, po wakacjach będzie interweniował u metropolity warszawskiego.
W sejmowej kaplicy przestój w życiu religijnym - informuje "Rzeczpospolita". Po zmianie kapelana nie odbywają się msze. Jak wylicza gazeta, odkąd 1 sierpnia nowy kapelan, ks. Piotr Burgoński, objął posługę, "nie odprawił żadnego nabożeństwa".

- Msze nie odbyły się nawet mimo przypadającego 6 sierpnia święta Przemienienia Pańskiego. A poprzedni kapelan wprowadził zasadę, że msze mają miejsce nawet wtedy, gdy parlament nie obraduje, bo słusznie zauważył, że oprócz posłów i senatorów jest tu 1,5 tys. pracowników - powiedział w rozmowie z "Rz" senator PO Jan Filip Libicki.

- Sejm jest specyficzną parafią, parlamentarzyści spędzają w nim dużo czasu, a kaplica to jedyne miejsce, gdzie przedstawiciele różnych opcji autentycznie podają sobie znak pokoju - dodał senator Kazimierz Jaworski z Polski Razem.

Interwencja

Kapelan, ks. Burgoński, tłumaczy, że wszystko wróci do normy po zakończeniu sejmowych wakacji. Ale senator Libicki zapowiada interwencję u metropolity warszawskiego, kardynała Kazimierza Nycza, "jeśli po wakacjach posługa będzie wyglądała tak jak w święto Przemienienia".

Senator Libicki zasłynął ostatnio wpisem na blogu, w którym przyznał się, że to on odpowiada za odrzucenie przez Senat nowelizacji przepisów, dzięki której najbiedniejsi emeryci i renciści dostawać mieli bezpłatne leki. Darmowe leki zdaniem polityka PO to "projekt czystej wody demagogiczno-socjalistyczno-populistyczny".

Więcej o:
Komentarze (52)
Sejmowa kaplica bez mszy. Senator PO zapowiada interwencję
Zaloguj się
 • sher-rif

  Oceniono 1 raz 1

  Bo i po co ma odprawiać, skoro kościół u nas "prześladowany". Nie dostał 100 miliardów na posługę, nie zakazano pod karą śmierci in vitro no i Komorowski nie melduje się na rozkaz u Głodzia. A więc święta zemsta { to takie preludium świętej wojny} i mszy nie będzie.Za to będzie katolicka chamówa, łgarstwa w stylu Michalika i ciągłe wyszuKIWANIE nowych wrogów. Czyli to w czym kościół kat specjalizuje się od wieków.

 • wuem43

  Oceniono 1 raz 1

  I to jest cały sukces darmozjada z senatu. Będzie interweniował wał w sprawie mszy! A spierd.... z tymi mszami i kaplicami z budynków publicznych i po temacie. Na modły mamy takie piękne kościoły które to ponoć pustoszeją.

 • clarus2

  Oceniono 2 razy 2

  A ja się pytam, po co w sejmie BAŁWOCHWALCZA kaplica?

 • antua43

  Oceniono 3 razy 1

  Libicki ten kaleka to zwykły śmieć.

 • dorik2

  Oceniono 4 razy 4

  Jeden Libicki zablokował darmowe leki dla najbiedniejszych emerytów? Senatorów jest 100, a Sejm przyjął poprawkę Senatu. Musiała za tym głosować Platforma.

 • jan.w2

  Oceniono 7 razy 7

  Libicki następny katolski oszołom i debil. Twarz nieskażona intelektem, ale zasmradza swoim ścierwem okolice.

 • munkela

  Oceniono 2 razy 2

  Czy nalezy rozumiec, ze w poblizu nie ma zadnego kosciola? Parlament zostal przeniesiony do puszczy?

  1. Przyjaciel "czyscicieli kamienic" powinien w Senacie PRACOWAC ! Nie placimy mu za to aby sie modlil.

  2. Zageszczenie kosciolow w Warszawie jest takie , ze zupelnie bez sensu jest utrzymywanie kapelana przez Parlament RP.

 • l_zaraza_l

  Oceniono 8 razy 8

  Na leki dla najuboższych kasy było szkoda ale na sukienkowe hokus-pokus już się znajdzie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX