Trwa usuwanie ostatnich barykad z centrum Kijowa. Protestujący nie chcą oddać Euromajdanu

Pracownicy służb porządkowych i wolontariusze usuwają ostatnie barykady, które blokowały główne ulice Kijowa od końca zeszłego roku. Działacze Euromajdanu nie chcą dopuścić do całkowitego demontażu i próbują zmusić sprzątających do odejścia.
Ilość osób na Euromajdanie drastycznie zmalała, gdy udało się obalić prezydenta Janukowycza, a do władzy doszedł nowy rząd, jednak najbardziej zdeterminowani pozostali, by - jak mówią - patrzeć na ręce nowym rządzącym.

Witalij Kliczko, który był jednym z przywódców zimowych protestów, powiedział wczoraj, że udało się osiągnąć porozumienie w sprawie przywrócenia swobodnego ruchu w centrum miasta. Dziś jednak część osób trwających na Majdanie sprzeciwia się jego usunięciu. Dziennikarze TV Hromadske poinformowali, że na Majdanie latają koktajle Mołotowa, a tłum otoczył wolontariuszy, którzy sprzątają plac.

Przygotowania do Dnia Niepodległości

Kliczko przybył na miejsce, by pomóc służbom porządkowym oczyścić miasto ze śladów po Euromajdanie.

Post użytkownika Euromaidan_PR.


Kliczko działa zgodnie z zarządzeniem prezydenta Poroszenki, który zlecił poczynienie przygotowań na Święto Niepodległości Ukrainy 24 sierpnia. "Tego dnia jest planowana uroczysta parada w Kijowie, może dlatego barykady nie mogą tam zostać?" - zastanawiają się działacze Euromajdanu. "Dzień Niepodległości to świetna inicjatywa, ale Ukraina jest w stanie niewypowiedzianej wojny z Rosją i uroczystości z paradą wojskową są nie na miejscu. Lepiej zainwestować w sprzęt wojskowy i środki na organizację uroczystości do strefy konfliktu na wschodzie kraju" - dodają.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (52)
Trwa usuwanie ostatnich barykad z centrum Kijowa. Protestujący nie chcą oddać Euromajdanu
Zaloguj się
 • 2-julita

  Oceniono 4 razy 0

  NAJWYŻSZY CZAS Z TYM CYRKIEM ZROBIĆ PORZĄDEK

 • 1pirat2

  Oceniono 10 razy 6

  Ładnie ich jeszcze nazywają, działacze Majdanu, a na filmiku widać niedopitych , niedomytych z nie dokończoną butelką w ręce, to jest wizytówka dzisiejszego Majdanu.

 • arwena2010

  Oceniono 6 razy 4

  Ukraina to państwo prawa i porządku. Co prawda do końca września w Kijowie nie będzie ciepłej wody,na wschodzie zadyma i wojna ,ale co tam.

 • kichchi

  Oceniono 21 razy 11

  rosja została sprowokowana i wciagnięta do gry, majdan i jego artysci sceniczni juz sie do niczego nie przyda

 • leonleonidas

  Oceniono 16 razy 12

  Ooo, co sie stalo ze wybiorcza pisnela slowo na ten temat. A ja juz myslalem ze tam wszyscy, oprocz bandytow separatystow, sa szczesliwi.
  Dziwne rzeczy sie dzieja, pewnie wytyczne z Telawiwu nie doszly to i politruki pisza jak rzeczywiscie sprawy wygladaja.

 • supertlumacz

  Oceniono 6 razy 2

  Proletariusze wszystkich krajów łaczcie się!
  Teraz zgodnie z nauką społeczną Kościoła w mysl wskazań świtego JP2 i jego ziemskiego przyjaciela, syna wadowickiego rabina, Jerzego Klugera , którzy nawiązali stosunki dyplomatyczne Watykanu z Izraelem.

  Instynkt klasowy łączy kolebkę Solidarności i naród bez kultury i języka
  thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/976-masakra-w-odessie-czyli-jak-banderowcy-pielegnuja-tradycje.html
  Niezależnie od narodowości proletariat zawsze był okrutny. Wiedział o tym talin i na oprawców dobierał prostych Żydów

 • wondziadu

  Oceniono 2 razy 0

  ,,Ojciec,, Fiedor (pop) rozrabia na Majdanie - youtu.be/Lr8K5eujAA4

 • czytakczynie12

  Oceniono 12 razy 12

  "..W trakcie spalania opon wydziela się rakotwórczy alfa benzopiren. Przy spalaniu tworzyw sztucznych i gumy wydzielają się także dioksyny - najbardziej szkodliwe substancje, jakie zidentyfikowano w środowisku...."
  Na Ukrainie palono opony tygodniami. Nie wiadomo czy to miasto nadaje się jeszcze do życia dla ludzi. To były setki opon palone przez długi okres czasu. Dlaczego nikt w Polsce nie mówił jak szkodliwe to jest dla środowiska, dla zdrowia ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX