Komentarze (118)
Serbia wstrząśnięta po brutalnym zabójstwie nastolatki. "Żałuję, że nie ma u nas kary śmierci?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ideefiks

  Oceniono 59 razy 31

  "z zawodu rzeźnik".
  być może tu jest klucz do odpowiedzi.
  w regionach o dużym nasyceniu przemysłem mięsnym obserwuje się ponadprzeciętny wzrost np. przemocy domowej w rodzinach.

  zarzynanie setek zwierząt dziennie, codziennie, przez pół życia, nie może pozostać bez wpływu na psychikę - u takich ludzi wrażliwość na krzywdę z czasem wręcz przestaje istnieć. Rzeźnik, który dziennie zabija kilkadziesiąt koni, krów czy świń, patrząc na ich agonię, nie będzie widział najmniejszego problemu w oderwaniu głowy żywemu kurczakowi - nie uzna, że to okrutny sposób pozbawienia życia. Ot, to tylko zwierzę.

  Nie twierdzę oczywiście, że każdy rzeźnik to potencjalny zbrodniarz, natomiast jeśli na masową skalę mordujemy zwierzęta (a ktoś to musi robić - samo się nie zrobi), to muszą być tego jakieś konsekwencje.

  Jedno jest pewne - już nigdy się nie dowiemy, czy człowiek ten popełniłby tą zbrodnię, gdyby nigdy nie pracował jako rzeźnik.

 • stach_79

  Oceniono 24 razy -10

  Tylko zamordował?? Coś mi tu brakuje patrząc na jej piękną buźkę... niestety mężczyźni to zwierzęta (mówię też o sobie).

 • spam_box

  Oceniono 29 razy -13

  Tam też terror czarnuchów spod znaku bozi jezuska, że nie wolno likwidować zwyroli?

 • mellon84

  Oceniono 126 razy 90

  Ja może tak nie w temacie, ale od dawna mnie to męczy i postanowiłem, że będę to wrzucał wszędzie gdzie mi się uda. Krytyka mile widziana.
  Otóż chodzi o kwestię kary śmierci. Jednym z argumentów podawanych jako "przeciw" jest to, że w przypadku pomyłki zginie niewinna osoba. Teraz czytam, że śmierć prawie 300 niewinnych osób to prawdopodobnie pomyłka i nikt za to pewnie nie odpowie. Sprzeciwiamy się sprawdiedlimu procesowi zakończonemu wyrokiem skazującym na śmierć, ale w takich sytuacjach jak zestrzelenie samolotu przechodzimy do porządku dziennego.
  Kolejna rzecz, także dotycząca wojny - obecnie na Ukrainie, w Strefie Gazy, w Izraelu giną setki niewinnych ludzi i jest w porządku - bo jak mówił Joker w filmie "Dark Knight","Wszystko idzie zgodnie z planem". Już pomijając niewinnych - sami żołnierze, którym rozkazuje się strzelać do wrogich żołnierzy dostają niejako pozwolenie na wydanie wyroku śmierci - bez procesu, bez zastanowienia, bez szans na dialog czy obronę (w inny sposób niż zabicie przeciwnika). Ci na górze oczywiście spokojnie siedzą na tyłkach i głoszą jakie to straszne, żeby skazać kogoś na śmierć - bo pomyłka, bo niezgodne z wiarą, bo niezgodne z prawem, a jedną decyzją zabijają bez wyroku całe rodziny. Hipokryzja na poziomie Himalajów. Tyle. Pozdrawiam.

 • kol.3

  Oceniono 26 razy -10

  Toż przecież to Serbowie są.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 87 razy 41

  Zara europejscy obrońcy praw człowieka zaopiekują się Draganem monitorując jego prawo do uczciwego procesu oraz godnego odbywania kary na koszt podatników w tym rodziny zamordowanej dziewczyny

 • johnylukier

  Oceniono 40 razy 30

  To chyba na tych terenach żyje do dziś po wojnie która się tam przetoczyła wystarczająco dużo ludzi którzy naoglądali się na śmierć, uczestniczyli przy niej biernie lub czynnie.

 • alex1w

  Oceniono 198 razy 178

  Bardziej wskazanym zadośćuczynieniem (o ile w ogóle można o nim mówić), może być jedynie ciężka dożywotnia praca o chlebie i wodzie na rzecz osób bliskich ofiary.
  Do momentu przebaczenia lub śmierci bydlaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX