Serbia wstrząśnięta po brutalnym zabójstwie nastolatki. "Żałuję, że nie ma u nas kary śmierci?

- W takich chwilach żałuję, że nie ma u nas kary śmierci - powiedział szef serbskiego MSW, komentując morderstwo 15-letniej Tijany Jurić, której ciało odnaleziono na północy kraju.
Zabójcą dziewczyny, która zaginęła 26 lipca, okazał się 34-letni Dragan Djurić, z zawodu rzeźnik. Zatrzymany przez policję, wskazał miejsce, gdzie w płytkim grobie pochował ciało swojej ofiary - donosi portal Balkan Insight.

Wedle policji Djurić najpierw potrącił dziewczynę samochodem, a następnie pobił, gdy zaczęła wzywać pomocy, po czym wsadził do auta i wywiózł w ustronne miejsce, gdzie doszło do morderstwa.

"Nie było najmniejszych oznak żalu"

- Kiedy go znaleźliśmy, zachowywał się, jakby nic się nie stało. Nie było najmniejszych oznak żalu czy skruchy - mówił wczoraj minister spraw wewnętrznych Serbii Nebojsa Stefanović o zatrzymanym.

Wedle słów ministra zbrodnia nie była zaplanowana. Dodał, że wszyscy pracujący przy tej sprawie policjanci byli głęboko poruszeni. - W takich chwilach żałuję, że nie ma u nas kary śmierci - mówił Stefanović. Stwierdził też, że oczekuje, iż morderca otrzyma najwyższy możliwy wymiar kary.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (118)
Serbia wstrząśnięta po brutalnym zabójstwie nastolatki. "Żałuję, że nie ma u nas kary śmierci?
Zaloguj się
 • Janusz Senex

  Oceniono 3 razy 1

  -
  Czasem, rzeczywiście człowiek żałuje,że na kamiennej tablicy zostało wyryte V-te Przykazanie.

 • mieetek

  0

  Dobrze że w Polsce takie rzeczy się nie zdarzają.

 • gtpress

  0

  jak moze byc kara smierci jak sa adwokaci? oni z czegos musza zyc.......

 • srool

  Oceniono 8 razy -2

  ...to tak jak u nas ,,,, liberalno -żydowski chlew zagarnia wszystkie warunki naszego życia ...smutne ,,,,,,

 • kot2ka

  Oceniono 6 razy 0

  Cytat: " W takich chwilach żałuję, że nie ma u nas kary śmierci - mówił Stefanović."
  Właśnie tylko w kretyńskich pomylonych krajach nie ma tego najwyższego wyroku i zamiast czapy dla takich zbrodniarzy i zwyrodnialców to jeszcze podatnicy utrzymują takiego bydlaka z własnych podatków !!!!!!

 • maczor

  0

  www.youtube.com/watch?v=uJe61d2avbc

 • rumpa

  Oceniono 8 razy 8

  Mogę zaakceptować karę śmierci, pod warunkiem, że w przypadku udowodnienia, że człowiek był niewinny, sędzia i prokurator idą dyndać. Mają czas na podjęcie decyzji, pieniądze na biegłych, laboratoria… mają też ponosić odpowiedzialność.
  Człowiek musi ponosić konkretną odpowiedzialność za swoje czyny, nie można liczyć na czyjeś bliżej nieokreślone sumienie. To prosta droga do nadużyć. Ludzkie sumienia są cholernie pojemne.
  A ludzie są dodatkowo leniwi, głupi, podli, ambitni, pazerni…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX