"To cud od Boga". Dziesięć lat po tsunami w Indonezji odnaleziono zaginioną dziewczynkę

Prawie dziesięć lat po tym, jak potężne tsunami zaatakowało wybrzeże Indonezji, rodzicom udało się odnaleźć porwaną przez fale dziewczynkę. Uznaną za zmarłą czterolatkę uratował miejscowy rybak, który później zaopiekował się dzieckiem - podaje "The Independent".
Bożonarodzeniowe tsunami, które w 2004 roku nawiedziło południowo-wschodnią Azję, porwało dom dziewczynki. Choć rodzina próbowała się ratować, dwoje dzieci - Raudhatul Jannah i jej brat - nie utrzymało się na prowizorycznej tratwie i zostało porwanych przez wodę. Jak opisuje "The Independent", trwające miesiąc poszukiwania okazały się bezskuteczne - matce, Jamaliah, nie udało się odnaleźć rodzeństwa.

Dziesięć lat później, w czerwcu tego roku, brat Jamaliah powiedział kobiecie, że widział dziewczynkę niezwykle podobną do jej zaginionej córki. Wtedy okazało się, że fale zmiotły Raudhatul na wyspę Banyak; uratowana przez miejscowego rybaka, przez cały czas żyła bezpiecznie pod jego opieką.Jamaliah natychmiast pojechała na wyspę, by samej przekonać się, czy dziecko - teraz już nastolatka - na pewno jest jej córką. - Mój mąż i ja jesteśmy tacy szczęśliwi - mówiła po spotkaniu. Kobieta twierdzi, że choć pokrewieństwa mogą dowieść tylko badania DNA, ona sama nie ma wątpliwości, że odnalazła Raudhatul. Wzruszona, w rozmowie z dziennikarzami, opowiadała o "cudzie od Boga". Rodzina zdecydowała też o wznowieniu poszukiwań zaginionego syna.

Fala tsunami wywołana trzęsieniem ziemi o magnitudzie 9,1 uderzyła w azjatyckie wybrzeże 26 grudnia 2004 roku. W wyniku kataklizmu zginęło prawie 230 tys. osób; kolejne kilkaset tysięcy straciło dach nad głową.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (69)
"To cud od Boga". Dziesięć lat po tsunami w Indonezji odnaleziono zaginioną dziewczynkę
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 2 razy 2

  nie cud tylko przypadek

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 1 raz -1

  Ten przypadek potwierdza powiedzenie, że "Bóg wszystko może," że "Jego drogi są nieznane"!

 • Oceniono 2 razy 2

  krzysw73 : jasne, że idiotyczna.Tak będzie mendził otumaniony moherowy beret albo klecha.A ten pasożyt z tego żyje.

 • micdep

  Oceniono 1 raz 1

  jaki cud jaki bug .. co za glupoty ..kto jak kto ale bug sie przejmuje biednymi !!!

 • certyl

  Oceniono 6 razy 4

  Przy każdej okazji wmawiają ,że to cud. A to zwykły przypadek wynikajacy z rachunku prawdopodobieństwa. Takich 'cudownych' odnalezień było wiecej, tylko wcześmiej niż po 10 latach..

 • krzysw73

  Oceniono 3 razy -1

  Sorry, ale idiotyczna jest Twoja wypowiedz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX