Rzecznik diecezji warszawsko-praskiej: Homoseksualiści żyją o 20 lat krócej

- Homoseksualiści żyją o 20 lat krócej niż heteroseksualiści - stwierdził na antenie TVN24 Mateusz Dzieduszycki, rzecznik diecezji warszawsko-praskiej. - Współczuję im - dodał.
Zdaniem Dzieduszyckiego homoseksualiści umierają wcześniej, ponieważ "prowadzą niezdrowy tryb życia". - Ja im współczuję - powiedział rzecznik. - Należy tak rządzić życiem społecznym, żeby w ten styl życia nie popadli ludzie, którzy mogą się przed tym uchronić - dodał.

Zapytany o to, czy osoby, które ostatnio podpaliły tęczę na placu Zbawiciela, powinny zostać ukarane więzieniem, odparł, że "na pewno nie". - Zdarza się, że sądy za gorsze sprawy uniewinniają ludzi - dodał.

W tym momencie do rozmowy włączył się prof. Jan Hartman. - Wyrok musi być surowy - powiedział. Już całe społeczeństwo dowiedziało się, że to miejsce jest pod szczególną ochroną państwa - dodał.

W jego ocenie "faszyści, napadając na to dzieło, wielokrotnie uczynili z niego symbol". To była tylko ozdoba placu, a teraz plac Zbawiciela stal się miejscem starcia faszyzmu ze społeczeństwem demokratycznym, otwartym - stwierdził.

- Pan chyba faszyzmu nie widział! - protestował Dzieduszycki.

Jan Hartman dodał, że tęcza nie powinna zniknąć z placu Zbawiciela, bo "jest symbolem praworządnego państwa, które strzeże konstytucji".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (567)
Rzecznik diecezji warszawsko-praskiej: Homoseksualiści żyją o 20 lat krócej
Zaloguj się
 • o_onufry

  Oceniono 1 raz 1

  Jakoś po tych wiekowych konsekrowanych szamanach skupionych w Episkopacie nie widać aby żyli krócej....

 • plichstanislaw

  Oceniono 2 razy 2

  A możne rzecznik powie jak długo żyją geje kościelni -księża i biskupi

 • mirekch60

  Oceniono 1 raz 1

  Przykro mi to napisać,jednak jesteśmy ciemnogrodem(nie wszyscy)Kler pokazuje nam i naszym rządzącym gdzie jest nasze miejsce,a powinniśmy my im pokazać gdzie ich miejsce.Bliżej nam do epoki średniowiecza,niż XXI w.Kler i klerykalni posłowie nam to zapewnią

 • vincent48

  Oceniono 1 raz 1

  Kuria powinna się wstydzić że ma takiego przygłupa za rzecznika,żenada.

 • lob1

  Oceniono 1 raz 1

  a ile lat mniej sie żyje,gdy wogóle nie uprawiają seksu,np:księża,jeśli tak jest.?Bo sztuczne wstrzymywanie się od seksu powoduje zapalenie np.jąder a to też niezdrowe.Po to Pan Bóg nam to dał ,żeby z tego korzystać.

 • 010101kaz

  Oceniono 2 razy 0

  KOMAR IM ZROBI LEWATYWĘ W BULU !!!!

 • 010101kaz

  Oceniono 1 raz 1

  ŚMIERDZĄCY TEMAT I KŁYKCINY OTO P E D A L.. ŚWIAT !!!!!

 • edward-14066

  0

  i co panie hosser nastepny uwiedziony przez mlodziez panski pddany ,krotsze zycie pedofilow w sutannach nie dotyczy bo sa pod wplywem codow dlugowiecznosci jp2

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX