Znów podpalono tęczę na pl. Zbawiciela. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Byli pijani

Dziś nad ranem tęcza przy warszawskim pl. Zbawiciela znów stanęła w ogniu. - Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, 41-latka i 47-latka. Obaj byli pijani, mieli ponad dwa promile alkoholu - mówił reporterom TOK FM Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji.
- Zgłoszenie otrzymaliśmy o 4.50. Paliły się cztery metry instalacji - powiedział dziś w rozmowie z TVN24 Michał Konopka z warszawskiej straży pożarnej. Wedle świadków, do których dotarli reporterzy stacji, tęczę podpaliło trzech mężczyzn za pomocą zapalniczki.

Policja donosi tymczasem o dwóch zatrzymanych. - Policjanci zatrzymali 41-latka i 47-latka. Obaj byli pijani, mieli ponad dwa promile alkoholu. Zostali już przewiezieni do izby wytrzeźwień. Gdy już wytrzeźwieją, będziemy prowadzili dalsze czynności - mówił w TOK FM Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

Tęcza - "pozytywne wezwanie"

Tęcza na pl. Zbawiciela stoi od czerwca 2012 r. Wcześniej, podczas polskiej prezydencji, zdobiła plac przed Parlamentem Europejskim. Według jej twórczyni - Julity Wójcik - instalacja powstała jako "wspólnie wykonane dzieło, którego symbolika była pozytywnym wezwaniem do tolerancji, poszanowania godności ludzkiej i prawa do posiadania własnych przekonań i poglądów".

Od momentu ustawienia na warszawskim placu tęcza już kilka razy została podpalona. Ostatnio 11 listopada zeszłego roku przez osoby biorące udział w zorganizowanym przez środowiska narodowe Marszu Niepodległości. Straty Zarząd Oczyszczania Miasta oszacował na 70 tys. zł.

Odnowiona "Tęcza" stanęła ponownie na pl. Zbawiciela 1 maja br. - w 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Właściciel instalacji, Instytut Adama Mickiewicza, ma podpisaną umowę z miastem na eksponowanie "Tęczy" na pl. Zbawiciela do końca 2015 r.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (385)
Znów podpalono tęczę na pl. Zbawiciela. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Byli pijani
Zaloguj się
 • Rms Zielony Rysio

  0

  Ja mam nadzieje, że w końcu ktoś sfajczy te obleśne paskudztwo raz na zawsze, bo żybać mi się chce jak widze pomnik pederastów przed świątynią Bożą.

 • elzbieta09

  0

  Pilnowali - i nie upilnowali. Byli strażnicy i system natryskowy. Jak wszystko w Polsce - niby działa, a nie działa.

 • eugeniuszmg-1

  Oceniono 3 razy -1

  Głupi taki naród który niszczy swój własny kraj ,jego dobra,kulturę.Każdy z nas lubi co innego i wierzy w co innego i niech tak pozostanie.Jeśli czegoś nie rozumiemy nie niszczmy tego,uszanujmy to co inni nam dają.WSTYD!!!

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Znów podpalono tęczę na pl. Zbawiciela. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Byli pijani
  ________________________________________________________________________
  BYLI PIJANI !!!! No i ch.j z tym, że byli pijani. Gdyby nie byli pijani lepiej by się maskowali ale i tak zrobiliby to samo.

 • szczurzec1

  Oceniono 2 razy 0

  A może przed kolejnym zapalaniem przywiązać na czubku rafalalę ?

 • bardotka35

  Oceniono 1 raz 1

  Znowu pijani katolicy z zaburzeń psychicznych wywołanych naukami kleru podpalają niewinną tecze. Na co wy ludzie czekacie, gdzie macie sumienie, tęcza jest objawem symbolicznym tego co kler robił całkiem niedawno, palił ludzi na stosie i taka sekta która ma miliony niewinnych ofiar na kącie swoje symbole bestialstwa stawia, a wy się na to godzicie. Jak możecie zgadzać się na krzyż który ta sekta zamieniła w symbol mordu, jakie to sumienie macie że symbole mordu w polsce nie płoną, tylko nadal niewinne tęcze a z nimi symbol niewinnych ludzi. ?

 • aelmira

  Oceniono 2 razy 0

  Tęczę spalili antykatolicy (byli pijani w sierpniu a w sierpniu żaden katolik nie pije alkoholu: natemat.pl/24721,sierpien-miesiacem-trzezwosci-kto-jeszcze-slucha-apeli-kosciola-o-niepicie ) a do tego tęcza była stworzona przez Boga po potopie jako znak Bożej opieki nad posłusznymi Bogu ludźmi ( Genesis 6 r )
  Czemu wszędzie ci antykatolicy się mieszają?

 • Straszna Żaba

  Oceniono 3 razy 1

  Szczerze? Ta tęcza jest potwornie kiczowata i pasuje tam jak pięść do nosa. Niezależnie co reprezentuje nadaje się na wydarzenie czasowe i happening, a nie na stałe zaistnienie w obrębie miasta. Odbudowywanie jej było bez sensu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX