PiS kpi z Sienkiewicza na plakacie. "Co by tu jeszcze zjeść w cenie pensji minimalnej?"

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sieci dwa plakaty swojej najnowszej kampanii "#CzasNaZmiany", dotyczącej afery taśmowej. Na jednym z nich jest minister Bartłomiej Sienkiewicz. Plakat piętnuje cenę kolacji, jaką szef MSW zjadł z prezesem NBP Markiem Belką. Tyle że za spotkanie płacił... Belka.
PiS opublikowało na Facebooku dwa plakaty akcji "#CzasNaZmiany". Partia Jarosława Kaczyńskiego piętnuje na nich aferę taśmową. Pierwszy z nich, powołując się na dane CBOS-u, podkreśla, że "80% Polaków" uważa, iż "taśmy skompromitowały" nagranych polityków. Drugi bierze na cel ministra Bartłomieja Sienkiewicza - bohatera pierwszej z ujawnionych przez "Wprost" taśm.

PiS uderza w Sienkiewicza

"Co by tu jeszcze zjeść w cenie pensji minimalnej?" - to hasło na plakacie. Istotnie, kolacja Sienkiewicza, Marka Belki i Sławomira Cytryckiego w restauracji Sowa & Przyjaciele kosztowała 1435 zł. (Wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2014 r. osiągnie 1680 zł brutto - pisze Infor).

Tyle, że - jak podał "Fakt" - za kolację płacił służbową kartą Belka. Tabloid dotarł do faktury z restauracji Sowa & Przyjaciele. A NBP zaraz po wyjściu na jaw tej informacji bronił się, twierdząc, że spotkanie było służbowe, a środki pochodziły nie z pieniędzy podatników, a z funduszu reprezentacyjnego, który jest finansowany z pieniędzy zarobionych przez bank.

PiS obchodzi "cenzurę" przez internet

Grafiki związane z aferą taśmową i hasłem "Czas na Zmiany" mają być publikowane w sieci przez PiS do końca politycznych wakacji (czyli do pierwszego powakacyjnego posiedzenia Sejmu pod koniec sierpnia). "PiS chce do maksimum wykorzystać okres wakacyjny, aby przypominać o aferze i jej najbardziej szkodliwych dla PO elementach" - komentuje serwis "300polityka".

PiS komentuje na Facebooku, że rusza z akcją w mediach społecznościowych "w związku z blokadą eksponowania naszych plakatów na reklamie zewnętrznej". O co chodzi z "blokadą"? Wcześniejsze plakaty opatrzono hasłem "By żyło się lepiej - sitwie. Taśmy i rachunki nie kłamią". Jak twierdzi Jarosław Kaczyński, firma, u której partia zamówiła kampanię billboardową, nie zgodziła się na użycie na plakacie słowa "sitwa".Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (185)
PiS kpi z Sienkiewicza na plakacie. "Co by tu jeszcze zjeść w cenie pensji minimalnej?"
Zaloguj się
 • candid13

  0

  poeta z sieci pieknie opisal chrzakajaca i kwaczaca trzode;

  Katoholicy
  Gdy umysłowy mrok zapada,
  w kościołach, w sejmie, na ulicy,
  w szkołach i narodowych radach,
  zjawiają się katoholicy.

  Zwykły katolik to za mało,
  po co łagodna komu owca?
  By kraj za pysk się wziąć udało,
  trzeba koniecznie stachanowca.

  Takiego, co w ostatnią drogę,
  pogoni libertynów wrażych,
  i święty inkwizycji ogień
  roznieci, niech Europę parzy.

  Co mniej robotnych wzbudzi podziw,
  nabożną dokręcając śrubę,
  zgwałconej twardo każe rodzić,
  a prawu wsadzić mordę w kubeł.

  Co w parlamencie, w mowie gładkiej,
  na miazgę oświecenie strzaska,
  lewaków wyśle na Kamczatkę,
  pedałów zaś na Madagaskar.

  I w każdym miejscu, w każdej dobie,
  gdy tylko się poczuje w siodle,
  będzie miał ciągle wiarę w dziobie
  i walił będzie nią na odlew…

  Nie z wody stwór ten, nie z powietrza,
  nie z soli ni społecznej roli,
  tylko z żywego średniowiecza.
  Rodzimy zombie. Katoholik.

 • v_kolumna_v

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedyś tępota z PO o ksywie J.P. pełna nocy do ścigania korupcji z ramienia PO dała się zapamiętać jako osoba, która przygotowała i upubliczniła raport o "skandalicznych" płatnościach, jakie ministrowie za czasów rządu PiS dokonywali służbowymi kartami kredytowymi. Okazało się, że płatności te wynosiły niewiele ponad tysiąc złotych, a wśród nich, znalazł się dorsz w galarecie za niewiele ponad 8 złotych. To były czasy! Roiło się wtedy od przestępców w szeregach PiS. Dziś jakoś cicho się zrobiło. Nawet Ziobrą już dzieci nie straszy tępota.

  Mówię jak jest.

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 2 razy 0

  Czy moderator strony jest idiotą czy szują ? Usuwanie komentarza zawierającego słowa zrozumiałe dla licealisty daje się tylko przez wybór jednej z możliwości wyjaśnić.
  Nie dopuszczam do świadomości, by zachodziły obie. Chociaż...

 • kin-iu

  Oceniono 3 razy 1

  kolacja Belki i Sienkiewicza 1400 zł
  Fundusz Kościelny , tylko za rok 2013 , 94 374 000 zł

  pl.wikipedia.org/wiki/Fundusz_Ko%C5%9Bcielny

 • maaac

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe ile osób jeszcze pamięta dumę braci Kaczyńskich z okradzenia szkoły? Było w jednym artykule i znikło. Niestety honorowo głupia opozycja względem tych panów takich spraw nie kolekcjonuje tak pilnie jak "prawicowcy" wpadki swoich wrogów.

  Tak naprawdę ukradli jakieś jedzeni przygotowane na komers czy jakaś studniówkę. Wykorzystali swój mikry wzrost i wleźli przez okno przez które wszyscy uważali że się nie da wejść. Kradzież ta stanowiła dla wszystkich mocną zagadkę z czego ci złodzieje byli dumni. Wiem, że jako dzieci ludzie robią różne głupstwa. Jedni mniejsze drudzy większe. Można być jako dorosłym dalej zadowolonym z psikusa ale jednocześnie potępiać w swoim czynie to co w nim było złego. Oni jednak NIE odczuwali zła swojego czynu. Dla nich to był dalej TYLKO psikus, a nie kradzież.

  IMHO to właśnie całkowity brak umiejętności odróżnienia i oceny dobra i zła charakteryzuje Jarosława Kaczyńskiego. On nawet nie zrozumie dlaczego te plakaty są złe. NIE JEST W STANIE!

 • maria18

  Oceniono 4 razy 2

  DLACZEGO TA SITWA PISOWSKA TAK UJADA, NIE POTRAFIĄ WYGRAĆ WYBORóW (ZRESZTĄ NIGDY NIE WYGRAJĄ) WIĘC pokazują prymityw na każdym kroku. A KACZYŃSKI JUŻ PRZEBIERA NÓŻKAMI........NIESTETY ...!

 • tadek-1

  Oceniono 6 razy 4

  Moze by tak"posmiac" z tatusia Kaczynskiego, jaki on byl zdolny, w latach piedziesiatych dziewietnastego wieku, potrafil rozbijac sie sie po zachodniej Europie. Dla innych byl to czas najwiekszego terroru UB w Polsce. "Posmiejmy" sie z bardzo uzdolnionych blizniakow. Lesio, to nawet odwazyl sie zrobic wyklad strajkujacym stoczniowcom, na temat "prawa pracy socjalistycznej. Taki byl zdolny. Jarus, juz w latach siedemdziesiatych prowadzil jakas dziwna dzialalnosc. Wczesnie rano, czy poznym wieczorem przemykal sie ulicami Gdanska czy Sopotu. Robil to bardzo sprytnie, tak zeby go nikt nie poznal. On tez jest bardzo zdolny, kiedys dla Polski to go nie bylo. Teraz chce "zbawiac" Polske.

 • cmochall

  Oceniono 3 razy -1

  dobra robota

 • krzysztofk60

  Oceniono 3 razy 1

  Kaczyński nikt nie kosztuje tyle co Ty. Mam nadzieje że następne wybory parlamentarne pokażą Ci miejsce w szyku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX