45 mln zł straty lotniska w Modlinie. SLD atakuje Struzika

Port lotniczy w Modlinie przyniósł w ubiegłym roku 45,5 mln zł straty - informuje ?Rzeczpospolita?. Zdaniem opozycji jest to dowód na złe nadzorowanie majątkiem województwa.
Radny SLD Grzegorz Pietruczuk przekonuje, że inwestycja nie była prowadzona jak należy i przypomina, że otwarte w 2012 roku lotnisko zostało zamknięte na ponad rok, po czterech miesiącach działania.

- Marszałek Adam Struzik wobec nikogo nie wyciągnął konsekwencji, tylko bronił zarządu spółki do upadłego. Radnym nie chciano udzielić informacji o sytuacji lotniska ani o umowie, jaką zawarto z liniami Ryanair, żeby po przerwie powróciły do Modlina. A podobno jest ona bardzo niekorzystna - mówił "Życiu Warszawy" Pietruczuk.

Sejmik mazowiecki ma 30 proc. udziałów w podwarszawskim lotnisku.

"Cyniczne kłamstwa"

Marek Miesztalski, skarbnik sejmiku i szef rady nadzorczej w spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, uważa natomiast, że choć umowa z Ryanairem jest mniej korzystna niż ta sprzed zamknięcia lotniska, to nie generuje strat, a 45,5 mln zł to strata i tak mniejsza, niż planowano. Przekonuje też, że oskarżenia SLD to "cyniczne kłamstwa".

Z lotniska w Modlinie miały latać linie typu low-cost, czyli Wizzair i Ryanair. Po zamknięciu portu, które było spowodowane wadą pasa lotniczego, do Modlina wrócił tylko Ryanair.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (50)
45 mln zł straty lotniska w Modlinie. SLD atakuje Struzika
Zaloguj się
 • tumachawk

  0

  Buraki... z nich. Nic nie ułatwiają tylko szkodzą Ci politycy. Od transportów na lotniska, po śmieci i nieprzejezdne drogi. Jak się poruszać tą komunikacją? Potrzebny jest konkretny transfer na lotnisko modlin, a nie autobusy które się spóźniają albo drogie taksówki.

 • brasilien

  0

  hasło PSL i PiS - "Lotnisko w każdej gminie". Hurrrrra.
  Niech żyją kolesie

 • adaml78

  Oceniono 3 razy 1

  Modlin to nieporozumienie. To najgorsza lokalizacja z możliwym. Powinno było się zbudować centralny port lotniczy w okolicy Mszczonowa/Skierniwic (doskonały dojazd A2, S8, CMK, w przyszłości KDP), a Okęcie sprzedać deweloperom (to ponad 500ha).
  Jeśłi już Śtruzik musial forsować przebudowę (z techniczengo punktu widzenia budowę prawie od zera) dawnego lotniska wojskowego to lepszy był Sochaczew.

 • cholonek

  Oceniono 4 razy 4

  efekty realizowania hasła "by żyło się lepiej"

 • Mateusz Lachowski

  Oceniono 4 razy 4

  Z Modlinem jest jeden poważny problem, który ogranicza jego atrakcyjność. Nie ma sensownego dojazdu. Gdybym mógł na Gdańskim wsiąść w pociąg typu "Modlin expres" i po 20 minutach wysiąść max 200m od terminalu (jeszcze lepiej pod) to mogę z tego lotniska korzystać.

 • jan.w2

  Oceniono 4 razy 4

  Kolesie z sitwy dobrze się bawią.

 • przytomny2

  Oceniono 4 razy 4

  No proszę, jak wybudowany przed 1,5 roku port w Lublinie (spłacający kredyt komercyjny, w ten port też uderzyła "nowa strategia Ryanaire'u) miał 2/3 tych strat co Modlin (31 mln) to jazgot podniósł się niemiłosierny. Ale spieprzony nie po raz pierwszy port w Modlinie zawsze będzie miał wsparcie władz centralnych (choć jego lokalizacja i efekty pracy tego nijak nie uzasadniają) natomiast nowe porty regionalne zawsze będą "be" bo nie odpowiadają pomysom i "strategiom" zaplanowanym przez różnych cymbałków - tzw. "ekspertów od ruchu lotniczego".

 • y.woodoo

  Oceniono 2 razy 0

  Najwazniejsze ze osoby zatrudnione na zabezpieczonych etatach maja sie dobrze a i ich rodziny jak panbucek nakazuje -tyz. Im kaska i premie ida ciagle pod gorke. I tak ma byc komuchy zazdrosniki. Co, nie podoba wam sie ze ciezko tyracie na swoje marne partyjne stawki. Opodatkowac szeregowych czlonkow i kasia bedzie. Macie to w genach po PZPR.

 • eldemon

  Oceniono 6 razy 4

  Zamknąć lotnisko, będzie mniej strat!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX