Awantura o słowa księdza Lemańskiego. Posłuchaj całego nagrania

Po awanturze, która wybuchła wokół ks. Wojciecha Lemańskiego po jego wypowiedziach na tegorocznym Przystanku Woodstock, Jurek Owsiak apeluje o wysłuchanie całego zapisu rozmowy. Jest ona dostępna na portalu Tokfm.pl. Radio Tok FM jest patronem medialnym Akademii Sztuk Przepięknych tegorocznego festiwalu. 
- Słowa ks. Lemańskiego wymagają weryfikacji, ale jest tam wiele stwierdzeń, obok których (o ile są prawdziwe) ciężko przejść obojętnie. Rozmawiałem już z abp. Hoserem i wiem, że zabierze on głos w tej sprawie, najpierw porozmawia z samym ks. Lemańskim - poinformował rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej. A chodzi o wystąpienie ks. Lemańskiego w ramach spotkań na Woodstocku. Choć słowa, które wzbudziły najwięcej kontrowersji, były cytatem z dawnego nauczyciela ks. Lemańskiego (dziś jednego z biskupów).

Komentarze (27)
Awantura o słowa księdza Lemańskiego. Posłuchaj całego nagrania
Zaloguj się
 • pawel1piotr2

  0

  Klauzula sumienia dla księży KK !
  Jest to możliwe ?

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 2 razy -2

  No i gie-wu ma wreszcie swojego KSIĘDZA -PATRIOTĘ

 • eugeniuszmg-1

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego nie można odtworzyć nagrania video? kler zabronił ,kazał zrobić cenzurę? cykora dostaliście?Jak za Komuny i jeszcze gorzej.Kto jest dla kogo? O ile się nie mylę to internet jest dla ludzi.

 • jacek-50

  Oceniono 4 razy 4

  Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii.
  ks. Józef Tischner
  I właśnie religię parodiuje abp.Hoser.!!!

 • dorik2

  Oceniono 7 razy 7

  Klechy chcą klauzuli sumienia dla lekarzy, aptekarzy, nauczycieli itd. A może by tak klauzula sumienia dla księży takich jak Lemański? Żeby mogli głosić, co im sumienie i rozum dyktują, nie bojąc się represji ze strony biskupa czy Watykanu?

 • tymonek75

  Oceniono 8 razy 6

  Ksieze Arcybiskupie zwieksz dawke zazywanych pigulek a nie wypisujesz bzdury pod wymyslonym nickiem...

 • stan-1

  Oceniono 15 razy 13

  Kiedyś było; prawda nas wyzwoli, za Hosera jest; prawda boli.

 • tuchajbeju

  Oceniono 18 razy 16

  Obecnie w szkołach średnich na lekcje religii chodzi 3-4 ucznii z klasy( pow. jeleniogórski ). 20 lat temu nie chodziło 3-4 w szkole. Jest więc znacząca różnica. Za 20 lat jeśli nic się nie zmieni klechy będą zamykać swoje " swiątynie ". Bo jak się niszczy księży typu Lemański a foruje " specjalistów od ruchu tłoka w rurze wydechowej" to przyszłość jest czarna.

 • patriotaa

  Oceniono 53 razy -41

  Kościół już trwa ponad 2000 lat. I w tym okresie takich diabłów Lemańskich było tysiące, którzy chcieli zniszczyć kościół i jak do tej pory nikomu się nie udało. Tacy jak Lemański stawiali krzyże i na nich wieszali chrześcijan bu zniszczyć kościół. Lemański ty nadajesz się tylko bykom jaja bujać i ich zaspokajać a nie nauczać jako ksiądz, jesteś jedną z największych pomyłek że dopuścili ciebie w szeregi kościoła. Lemański jesteś nikim a twój głos to szczekanie psa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX