#JedzJabłka na złość Putinowi. Polski internet już odpowiedział na rosyjskie embargo

#JedzJabłka na złość Putinowi - to proste hasło lotem błyskawicy obiegło dziś polską sieć. Spontaniczna inicjatywa wicenaczelnego "Pulsu Biznesu? jest odpowiedzią na rosyjskie embargo, którym obłożono polskie owoce.
"Europa dociska Rosję sankcjami, ta w rewanżu zapowiada embargo na polskie owoce. Konsumenci mogą pokazać siłę i wspomóc producentów" - napisał dziś na swoim blogu Grzegorz Nawacki, wicenaczelny "Pulsu Biznesu".

Dziennikarz swoją propozycję konsumenckiej akcji wspierającej polskie owoce wyraził prostym hasłem - "Postaw się Putinowi - jedz jabłka, pij cydr" i stworzył hashtag #JedzJabłka. Pomysł bardzo spodobał się internautom i wkrótce serwis Twitter zalała fala wymierzonych w rosyjskie embargo wpisów i zdjęć.

Swoje "selfie" z jabłkami wrzucili do sieci m.in. sam Nawacki, jego redakcyjny kolega Marcin Goralewski, europosłanka Róża Thun, gen. Stanisław Koziej oraz liczni dziennikarze.

Post użytkownika Radio TOK FM.


Niektórzy w ramach urozmaicenia "jabłkowej" akcji publikowali też różne przepisy na dania oparte na jabłkach. Roznosząca się na Twitterze inicjatywa wkroczyła też na Facebooka - powstał na nim poświęcony polskim jabłkom fanpage.Pojawiły się jednak także głosy krytyczne wobec tej inicjatywy:Rosja nakłada sankcje

Akcja #JedzJabłka na złość Putinowi ma związek z dzisiejszą informacją o tym, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej (Rossielchoznadzor) od 1 sierpnia wprowadza "czasowe ograniczenie wwozu do Rosji z Polski" owoców i warzyw.

Oficjalnym powodem jest "systematyczne naruszanie przez stronę polską międzynarodowych i rosyjskich wymogów fitosanitarnych", jednak oczywistym jest, że taka decyzja rosyjskich władz ma drugie dno - chodzi o "ukaranie" Polski za nasze wsparcie dla Ukrainy.

W kwietniu " Forbes " informował, że na rynek rosyjski trafia niemal połowa z 1,2 mln ton jabłek, które eksportuje Polska.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (474)
#JedzJabłka na złość Putinowi. Polski internet już odpowiedział na rosyjskie embargo
Zaloguj się
 • Bohdan Rogajło

  0

  Przestańcie pieprzyć jabłka w zimie kosztowały 3 zł za kg a teraz w sezonie kosztują 2,80 Te "chamy" będą jeszcze windować ceny nie tylko jabłek.

 • searover

  0

  I pamietajmy, że jabłka to nie tylko soczysty, surowy owoc, ale także pachnąca, gorąca szarlotka! To kompot podany do obiadu, albo szklanka soku wypita na dzień dobry. To mus w tubce, a nawet nasz swojski jabcok! No i nasze odkrycie sezonu ? cydr!
  mojaszuflada.blog.pl/2014/08/01/jedz-jablka-na-zlosc-putinowi/

 • elektronik_99

  Oceniono 1 raz 1

  Kładź ch*j na Putina i napij się wina! ;) Jabłkowego oczywiście.

 • hh70

  Oceniono 1 raz 1

  Jem co rano jedno jabłko (polskie, duże) pokrajane, z jogurtem i różnymi ziarenkami. zdrowe, smaczne, pożywne - polecam. To około 70 kg rocznie. Polecam

 • edward209

  Oceniono 4 razy 0

  te jabłka to powinni zeżreć polscy politycy bo to oni odpowiadają za taką sytuację

 • qwww

  Oceniono 5 razy 1

  a co na to majdan-ek ? może Arszenik z cudownie ozdrowiałą Julką i reszta junty banderowskiej też polskie jabłka zeżrą ?

 • fran_ces

  Oceniono 2 razy 2

  I tak jest szansa, że przy odrobinie chęci je przejemy i przepijemy ;) #pijcydr

 • thadde

  Oceniono 5 razy 1

  Akcja , która wypali się za kilka dni jak słomiany ogień. Zbiory jabłek zaczynają się jesienią, sadownicy zostaną wówczas z ręką w ...... Rosjanie poradzą sobie bez naszych jabłek. Skutki odczujemy wszyscy ale , że część narodu ogłupiona jest przez media nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego. P.S> Rozchlewanie i tak nie za mądrego narodu jeszcze przy pomocy cydrów jest piramidalnie głupie.

 • G SGK

  Oceniono 2 razy 0

  Teraz lewacka elita "stawia się" Putinowi z jabłuszkami? A gdzie byliście gdy france nie chciały oddać wraku i skrzynek? Straszyliście wojną? Staniała odwaga. A może myślicie że uda się wam pchnąć głupi naród na wojenkę w waszych interesikach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX