Mundurowi zdrowieją. Nowe przepisy jeszcze to poprawią

Po raz pierwszy od lat funkcjonariusze służb mundurowych biorą mniej zwolnień. Choć i tak nadal chorują częściej niż pracownicy innych branży. Według ?DGP? poprawa stanu zdrowia wśród mundurowych może być jeszcze bardziej znacząca, bo od czerwca obowiązują nowe przepisy - funkcjonariusze, tak jak pozostali pracownicy, na zwolnieniu otrzymują tylko 80 proc. pensji, a nie jak dotychczas 100 proc.
Najbardziej chorowici wśród mundurowych są funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu i żołnierze. Pracownicy pozostałych służb mundurowych w ubiegłym roku, po raz pierwszy od lat, brali mniej zwolnień lekarskich.

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" przeciętny wojskowy był w 2013 roku na zwolnieniu 27 dni, a np. strażak tylko 9.

Bardzo znacząca poprawa stanu zdrowia dotyczy pracowników CBA. " Jeszcze w 2012 r. pracownik biura przebywał średnio na zwolnieniu prawie 25 dni w roku. W ubiegłym roku było to już tylko nieco ponad 15 dni" - informuje "DGP".

Można się spodziewać, że mundurowi jeszcze rzadziej będą decydowali się na zwolnienia lekarskie. Bo od czerwca zaczęły obowiązywać przepisy, które pozbawiają funkcjonariuszy pełnego uposażenia za czas spędzony na zwolnieniu. Teraz tak jak inni pracownicy zamiast 100 proc. pensji dostają 80 proc.

Więcej o:
Komentarze (10)
Mundurowi zdrowieją. Nowe przepisy jeszcze to poprawią
Zaloguj się
 • prot51

  0

  Szczególnie chorowali policjanci co mieszkali na wsi i gdy był okres żniw. Pa.

 • kakaz39

  0

  Kiedy PIS dojdzie do władzy to mundurowi na pewno odzyskają wszystkie prawa,tak jak przywróci wiek emerytalny z 67do65lat !

 • Oceniono 6 razy 4

  JESZCZE TRZEBA W TRYBIE PILNYM WPROWADZIC TAKIE SAME PRAWA DO EMERYTURY JAK MA PRZECIENTNY POLAK, TO ZNACZ 67 LAT BEWZGLENDNIE DLA WSZYSTKICH ( ROLNIKOW, POSLOW, PREZYDENTA CZY PREMIERA) ALBO JEST DEMOKRACJA ALBO NIE. TAK SAMO NATYCHMIAST ZLIKWIDOWAC WSZYSTKIE IMUNITETY !, ALBO JEST DEMOKRACJA ALBO NIE, WSZYSCY TAKSAMO MAJA ODPOWIADAC I MIEC TAKIE SAMY WSZYSTKIE PRZYWILEJE CZY UPRAWNIENIA !!!

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy -2

  "Po raz pierwszy od lat, funkcjonariusze służb mundurowych biorą mniej zwolnień".
  =====================================
  Jest takie powiedzonko: jak suka nie da, to pies nie weźmie. Przecież tych zwolnień mundurowym nie dają koledzy z drogówki czy ze Straży Granicznej, ale LEKARZE. W dodatku w 99% cywilni, bo tzw. mundurowej służby zdrowia z lekarzami-oficerami na etatach po 25 latach transformacji już praktycznie nie ma. Więc Szanowni Redaktorzy, może tak zamiast walić w "mundurowych" jak w kaczą dupę, powinniście zmienić adres tych pretensji? Tu wyraźnie zawinił kowal, ale wiesza się Cygana....

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 3

  Cherlaków i symulantów zwalniać jako nieprzydatnych do służby.

 • poljack

  Oceniono 8 razy 2

  Czy tym nierobom odlicza się każdy przechorowany dzień od stażu pracy ?

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 17

  Cud normalny cud , Jarek zbawiciel z Tuskiem niema szans , bo jarek tylko obiecuje zbawienie , a Tusk uzdrowił mundurowych i zapowiada się że będzie ich coraz więcej

 • jezierskiadam

  Oceniono 15 razy 5

  Sumienie chazanisty wierzącego w boga nie pozwala kraść kościelnego.

  Niekościelne (np. zasiłek chorobowy) każdy wierzący w boga policjant chętnie ...

 • jezierskiadam

  Oceniono 13 razy 1

  Funkcjonariusze wierzą w boga.
  Przestrzegają przykazań, które od boga otrzymali.
  Np.
  7) Nie kradnij kościelnego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX