Pereira i Sikorski kłócą się na Twitterze. "Od kilku miesięcy brak odpowiedzi na pytanie, o jakie winy chodzi"

?Panie Ministrze, uważałbym z tym tłumaczeniem ws. wraku (Tupolewa). Skoro za politykę zagraniczną odpowiada Macierewicz, to dlaczego Panu płacą?" - pytał w październiku na Twitterze Samuel Pereira. Ponieważ odpowiedź udzielona mu przez Radosława Sikorskiego okazała się być niewystarczająca, teraz, po dziewięciu miesiącach, dziennikarz postanowił kontynuować wątek katastrofy smoleńskiej.
"Opozycja może pomagać lub przeszkadzać. Macierewicz teoriami zamachowymi zdejmuje odpowiedzialność za faktyczne rosyjskie winy" - tak na zarzuty Pereiry odpowiedział wtedy szef MSZ. Wczoraj dziennikarz portalu Niezalezna.pl postanowił kontynuować rozmowę na Twitterze i ustalić, jakie winy miał na myśli Sikorski."Winą rosyjską były błędy w naprowadzaniu samolotu"

"Od kilku miesięcy brak odpowiedzi na pytanie, o jakie faktyczne rosyjskie winy chodzi. Doczekamy się?" - przypomniał Pereira i od razu umieścił link do napisanego przez siebie artykułu. W teście zatytułowanym "Sikorski o "rosyjskiej winie" ws. Smoleńska. Za co odpowiada Moskwa? Publikujemy listę" dziennikarz wymienia zarzuty skierowane do Rosji. - Rozdzielenie wizyt, sprowadzenie samolotu na śmierć, niszczenie dowodów, propaganda, matactwo - to, zdaniem autora, główne grzechy Moskwy.

Na odpowiedź Sikorskiego nie trzeba było długo czekać. "Winą rosyjską były błędy w naprowadzaniu samolotu, które mogły być podstawą do roszczeń, zamiast chybionych teorii zamachowych" - napisał minister. Gdy do dyskusji włączył się Rafał Ziemkiewicz, szef MSZ jeszcze raz zapewnił: "Śledztwo prowadzi prokuratura i nikt nie przedstawił wiarygodnej alternatywy wobec konkluzji raportu Millera".

"Premier udawał, że nic o tym nie wie"

Pereira nie dał się jednak zbić z tropu. "Gdy na konferencji naukowej 120 polskich naukowców przedstawiło wyniki swoich prac, PDT (premier Donald Tusk - przyp. red.) udawał, że nic o tym nie wie" - napisał w odpowiedzi i zamieścił odpowiedni dowód w postaci filmu. Sikorski nie odniósł się jeszcze do tego materiału, ale nie zapowiada się, żeby tym stwierdzeniem dziennikarzowi udało się zakończyć dyskusję.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (14)
Pereira i Sikorski kłócą się na Twitterze. "Od kilku miesięcy brak odpowiedzi na pytanie, o jakie winy chodzi"
Zaloguj się
 • kotgrzeska

  Oceniono 2 razy 2

  "Macierewicz teoriami zamachowymi zdejmuje odpowiedzialność za faktyczne rosyjskie winy" - tak ... odpowiedział wtedy szef MSZ."

  Jeżeli to prawda to MSZ III RP, Sikorski, jest przygłupem

 • japlakalempopapiezu

  Oceniono 9 razy 7

  Gdyby nie GW nigdy bym się nie dowiedział co to jest Pereira...

 • filan_trop

  Oceniono 11 razy 1

  kogo to obchodzi z kim sie kłuci ten pejsaty debil,mnie intertesuje to dlaczego ten cham żre po knajpach za moje p[ieniądze,nie stac tego c.w.e.la na żarcie za własne judaszowe srebrniki.

 • gadojan

  Oceniono 8 razy 4

  Sikorski mowi, ze Rosjanie zle naprowadzali samolot? i ze o to mozna miec roszczenia do Rosjan? Radeczku robienie lodow USA nie wychodzi i tu tez sie nie popisujesz

 • seneka_ml

  Oceniono 3 razy 3

  Prawo prasowe jest w Polsce fikcją

 • mark6

  Oceniono 15 razy 5

  @ tp70
  zapomniałeś dopisać, że była to PRYWATNA wizyta tzw. Prezydenta za którą Rząd RP
  nie ponosi żadnej odpowiedzialności !!!
  Zmienię zdanie jak zobaczę PROŚBĘ / lub inny dokument/ Kancelarii Prezydenta o wyrażenie zgody na OFICJALNĄ wizytę w Smoleńsku!!
  Prezydent RP nie ma żadnego prawa do uprawiania własnej polityki zagranicznej / bez zgody
  Rządu RP / czego szanowni przedstawiciele polskich elit nie"kumają"
  pozdrawiam

 • tp70

  Oceniono 21 razy 11

  Moje dziecko ma 6 lat I IDZIE DO SZKOŁY wbrew wrogiej kampanii państwa Jebanowskich honorowych członków klubu Radia Maryja.
  I mówię mojemu dziecku : ucz się ucz, byleś nie został kloacznym dziennikarzem takim jak pan Pereira

 • tp70

  Oceniono 17 razy 5

  Pereira ODPIER... się !!!
  To Jarosłław wymuszał na bracie ten lot i lądowanie, podobnie jak w Gruzji.
  Urzędnicy Lecha kompletnie nie przygotowali tego lotu.
  Piloci byli pod bierną presją, żeby wylądować w tych ekstremalnie trudnych warunkach.
  TERAZ Jarosław w nikczemny sposób wykorzystuje śmierć brata
  do egoistycznych celów politycznych

 • tp70

  Oceniono 10 razy 2

  Pereira ODPIER.......się !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX