Odczyt z czarnej skrzynki malezyjskiego boeinga potwierdza hipotezę o trafieniu rakietą. "Gwałtowna dekompresja?

Dane odczytane z czarnej skrzynki samolotu Malaysia Airlines sugerują, że maszyna została trafiona rakietą - donosi CBS News. Oficjalnym powodem katastrofy miała być "gwałtowna dekompresja wywołana eksplozją?.
- Rakieta zrobiła to, do czego została zaprojektowana. Strąciła samolot - miał powiedzieć anonimowo reporterom CBS News europejski urzędnik zajmujący się bezpieczeństwem lotniczym. Wedle stacji nieopublikowane jeszcze zapisy z czarnej skrzynki malezyjskiej maszyny potwierdzają, że boeing został zestrzelony.

Zdaniem rozmówcy CBS News analiza nagrań wykazała, że kadłub samolotu został kilkukrotnie uderzony odłamkami eksplodującej rakiety - w efekcie miała nastąpić "gwałtowna dekompresja", która spowodowała katastrofę.

Skrzynki badane w Wielkiej Brytanii

Czarne skrzynki malezyjskiego boeinga, w katastrofie którego zginęło prawie 300 osób, znajdują się w Wielkiej Brytanii. Dostarczyli je tam eksperci Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

- Zgodziliśmy się na żądanie Holandii, by eksperci do spraw wypadków lotniczych w Farnborough odczytali dane z czarnych skrzynek MH17 dla międzynarodowej analizy - napisał w środę na Twitterze premier Wielkiej Brytanii.

Analiza rejestratorów lotu dokonywana jest w Farnborough w południowej Anglii, gdzie swoją siedzibę ma Ośrodek Badania Wypadków Lotniczych (Air Accidents Investigation Branch - AAIB) brytyjskiego ministerstwa transportu.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (405)
Odczyt z czarnej skrzynki malezyjskiego boeinga potwierdza hipotezę o trafieniu rakietą. "Gwałtowna dekompresja?
Zaloguj się
 • Maria Wielebna

  0

  Owszem, rakieta, ale dlaczego nie napiszecie, że to była rakieta powietrze-powietrze? Zachodnie media o tym pisały, ale polskie są tak załgane, że dla poparcia bandytów zabijających tysiące cywilów, napiszą każde łgarstwo!

 • pierre_doleto

  Oceniono 1 raz 1

  Taki wniosek jest po prostu do dupy.
  Skoro dekompresja to mogły ją wywołać odłamki rakiety,ale też pociski z działka lotniczego.
  10 dni aby odczytać parogodzinny zapis, z nieuszkodzonych skrzynek. To kpina! I do tego taki wniosek. Mogli mi zapłacić, a taką ekspertyzę dałbym im po pierwszych relacjach w TVP i CNN czyli po 5 minutach.

 • 2.rw

  0

  Przecież to już było kilka dni wcześniej. Nie znane są jeszcze zapisy z "czrnych skrzynek". Propaganda, czy mie ma o czym pisać?

 • kot2ka

  Oceniono 1 raz 1

  Dla przypomnienia chciałbym mocno zaznaczyć, jak długo ten Polski nieudolny rząd czekał na czarne skrzynki z Katastrofy (zamachu) samolotu rządowego pod Smoleńskiem od Rusów ,a pomimo obecnie toczącej się wojny na Ukrainie jak długo na takowe czekał zachód ????? Wyraźnie widzimy jak jesteśmy traktowani przez KGBowca Putina i w jak głębokim poszanowaniu ma on cały tez nic nie warty rząd i wszystkich Polaków !!!!! Tusku daj pyska Putinowi może liszajów dostaniesz !!!!!

 • kazimirz

  Oceniono 3 razy -1

  Bezczelnosc!
  Ciemnogrod, mohery, faszystowsko-katolickie oszolomy holenderskie, malezyjskie i australijskie!!!
  Gwno ratuj!
  Wyslij Kopacz, ona przekopie, wyslij Tuska on sie posciska z Putinem, zaanimujcie funkcjonariusza Zakowskiego, Paradowska i inne wybitne osobistosc, aby cos zrobili.
  Kiedy zadziala komisja MAK pod wodza ulubienicy Gwnianej Tow Anodiny?
  Wszyscy postepowi POlacy czekaja.
  Chwala Generalom!

 • szwesta

  Oceniono 7 razy 1

  "...Bardzo podobnie cztery lata temu wyglądała sytuacja na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj. Już dwie godziny po katastrofie smoleńskiej ze skradzionej Andrzejowi Przewoźnikowi karty kredytowej wypłacono w Smoleńsku parę tysięcy złotych. Także rodziny Janusza Kochanowskiego i Aleksandra Szczygły stwierdziły brak przy ciałach tych osób cennych przedmiotów (telefon komórkowy, zegarek).

  Z ekspertyzy ABW (z 13 lipca 2010 r.) znajdującej się w aktach śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej wynika, że aparaty fotograficzne i kamery wideo należące do ofiar noszą ślady ingerencji. Na przekazanych do badań nośnikach ujawniono m.in. pochodzące już z okresu po tragedii ślady celowego niszczenia danych. Zawartość kart pamięci aparatów modyfikowano tuż po katastrofie (11 i 12 kwietnia), a także tydzień po rozbiciu się samolotu (między 16 a 19 kwietnia).

  Jeszcze pół roku po katastrofie na jej miejscu leżały rzeczy osobiste i szczątki ofiar. Dzień po tragedii niszczono wrak, wybijając m.in. szyby, a zapis wideo obrazujący pracę kontrolerów w wieży lotów w Smoleńsku "zniknął".

  Mimo to 6 maja 2010 r. marszałek Komorowski - wówczas pełniący obowiązki prezydenta - ani razu nie zaapelował do Rosjan o "swobodny dostęp do wraku" lub zaprzestanie niszczenia dowodów. Wręcz przeciwnie: odznaczył 20 Rosjan za „wybitne zasługi” w działaniach po katastrofie. Przypominamy oficjalny komunikat Kancelarii Prezydenta dotyczący tego wydarzenia:

  6 maja 2010 r. Marszałek Sejmu RP wykonujący obowiązki Prezydenta RP, na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, nadał obywatelom Federacji Rosyjskiej, za wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu specjalnego pod Smoleńskiem odznaczenia państwowe.

  Odznaczeni zostali :
  KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  1. mjr Balakin Vitaliy
  2. Chernolikhova Irina
  3. Chizhova Elena
  4. mjr Gaenkov Sergey
  5. Khizhniak Andrey
  6. mjr Kremen Pavel
  7. Kryukov Roman
  8. Leonov Sergey
  9. Lyanenko Vladimir
  10. Makarova Olga
  11. Momot Dmitriy
  12. Moshenskaya Svetlana
  13. por. Naryshkin Andrey
  14. Nazarov Igor
  15. Nikonov Dmitriy
  16. Reshetun-Belikov Aleksey
  17. Reunov Denis
  18. kpt. Spravceva Olga
  19. Utenkova Rogneda
  20. Yakovlev Aleksandr"
  niezalezna.pl/57473-swiat-i-ukraina-nie-ufa-rosyjskim-ratownikom-komorowski-po-smolensku-obwiesil-ich-orderami

 • szwesta

  Oceniono 4 razy 2

  naszeblogi.pl/48496-tusk-i-ferajna-maja-krew-na-rekach
  "..Zestrzelenie nad Ukrainą samolotu malezyjskich linii lotniczych z 298 Bogu ducha winnymi ludźmi na pokładzie jest właśnie takim wydarzeniem i najwidoczniej świat tym razem na serio wstrzymał oddech zastanawiając się dokąd jeszcze może zaprowadzić go ten proces politycznego bezstresowego wychowywania bandyty z KGB zasiadającego na Kremlu. My w Polsce mamy także inne skojarzenia. Przecieramy oczy i uszy ze zdumienia, kiedy media informują nas o tym, jak to premier Tusk jest w stałym kontakcie z największymi przywódcami świata i szefostwem NATO oraz jaka to dzięki tej gorącej linii trwa burza mózgów na temat sposobów przeprowadzenia międzynarodowego niezależnego śledztwa tak, aby stronie rosyjskiej uniemożliwić manipulowanie i mataczenie.

  Nie chce umniejszać dramatu, z jakim mamy do czynienia, ale w tym samolocie nie było ani jednego obywatela naszego kraju. Dlaczego podobnej aktywności i identycznego postrzegania Kremla zabrakło 10 kwietnia 2010 roku, kiedy pod Smoleńskiem wymordowano nam całą delegację z prezydentem, dowództwem armii i wieloma wysokimi urzędnikami państwowymi? Dlaczego wówczas Tusk zrezygnował z pomocy NATO i zapewniał, że strona rosyjska jest w pełni godna zaufania i działa „ponadstandardowo”? Dlaczego 10 kwietnia nie uruchomiono takiej gorącej linii między przywódcami i NATO? Dlaczego panie Donaldzie Tusk?..Zastanawiam się gdzie się podziała aktorka Barbara Brylska, która po smoleńskiej tragedii mówiła do Siergieja Ławrowa: Chciałabym podziękować, zwłaszcza panu ministrowi Ławrowowi. I powiedzieć mu, że go kocham. Bo kocham cały naród rosyjski. I kłócę się z tymi, którzy go nie kochają. Jedyne polityczne moje wywody to jest kłótnia z tymi, co was nie kochają, Nienawidzę ich. Naprawdę. Pan minister jest tak pięknym mężczyzną, że musiałam to powiedzieć
  Szanowna komediantko Brylska, czy nienawidzisz dzisiaj Tuska, Komorowskiego i Michnika, którzy jak widać na czyjeś polecenie odkochali się w Putinie i z dnia na dzień stał się on dla nich tak niewiarygodny, że nie chcą się już do niego przytulać i robić z nim żółwików?
  Dlaczego milczy marszałek sejmu Ewa Kopacz i nie przekonuje Bialego Domu, aby ten zaufał Rosjanom i nie zapewnia, że oni przekopią i przesieją ziemię w miejscu katastrofy na metr w głąb?

  Skąd ten przypływ odwagi wszystkich tych, którzy 6 grudnia 2010 roku stojąc na baczność słuchali rozkazu ówczesnego prezydenta Rosji Miedwiediewa, który z butą i bezczelnością mówił podczas wizyty w Warszawie: „Nie wyobrażam sobie, by polskie i rosyjskie ustalenia w śledztwie po katastrofie smoleńskiej się różniły”
  Nazajutrz po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu Putin powiedział: Oczywiście, państwo, na terytorium którego to się stało, jest odpowiedzialne za tę straszną tragedię.
  Skoro polscy mężykowie stanu nabrali takiej odwagi to może złapią kremlowskiego satrapę za słowo i przypomną mu, na terytorium jakiego państwa znajduje się Smoleńsk?
  To, co dzisiaj obserwujemy w mediach najlepiej opisał w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl ojciec naszych tenisistek, Agnieszki i Urszuli, Robert Radwański: Patrzę z niedowierzaniem na te same gęby, które wygadywały bzdury na temat tragedii smoleńskiej, a teraz przekonują, że MAK może manipulować, że lepiej, żeby czarne skrzynki trafiły do Amerykanów, że to społeczność międzynarodowa powinna się zająć śledztwem. Ci ludzie mówili zupełnie co innego po katastrofie smoleńskiej. Chciałbym zobaczyć miny tych, którzy naigrywali się z ludzi, którzy mieli inne zdanie dotyczące tragedii smoleńskiej, tych, którzy puszczali sobie samolociki itd. Jestem ciekaw ich zdania..." - kokos26

 • conn-x-5

  Oceniono 4 razy 0

  Debile i byle ministranty przepukane w oczko kakalowe przez brudasow kieckowycy ..w...akcji.
  Jeszcze nic na 100% nie wiadomo a wolskie bydlo dzien przed tragedia juz wiedzialo ze button startu nacisnol najwspanialszy z wspanialych prezydentow na swiecie pan Putin.
  Bydlo takowe powinno sie sterylizowac by nie zostawialo po sobie pododnych bekartow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX