Dziennikarz współpracujący z CNN porwany przez separatystów. "To musi się skończyć"

Anton Skiba - ukraiński dziennikarz współpracujący z CNN we wschodniej Ukrainie - został porwany przez separatystów. Informację potwierdził ambasador USA na Ukrainie Geoffrey Pyatt.
Dziennikarz został porwany 22 lipca z hotelu Donbass Palace w Doniecku, gdzie przebywał z dziennikarzami stacji CNN. Pomagał im zbierać materiały w rejonie, gdzie wciąż trwają starcia ukraińskiej armii z separatystami - informuje serwis Ibtimes.com. Informacje te potwierdził również amerykański ambasador w Doniecku Geoffrey Pyatt.


Informacje o porwaniu dziennikarza potwierdza także CNN

"Wyrażamy ubolewanie z powodu porwania dziennikarza Antona Skiby w Doniecku. Wzywamy do jego natychmiastowego uwolnienia. Porwania przez separatystów muszą się skończyć" - napisał ambasador na Twitterze.Los dziennikarza jest nieznany, nie ma z nim kontaktu. Wiadomo jedynie, że z hotelu został, skuty kajdankami, wywieziony do siedziby SBU w Doniecku (obecnie zajmowanej przez separatystów). Został porwany w pierwszym dniu swojej pracy dla amerykańskiej stacji.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (79)
Dziennikarz współpracujący z CNN porwany przez separatystów. "To musi się skończyć"
Zaloguj się
 • 1pik

  Oceniono 2 razy 0

  Może Wybiórcza skomentuje zabójstwa, porwania i wydalanie z Ukrainy dziennikarzy przez kijowską juntę?

 • kacap_z_moskwy

  Oceniono 3 razy 1

  A czy choc raz mendy propagandowe z rezymowej tuby GW napisali o porwanych i torturowanych dzienikarzach banderowcami? Wlasnie wczoraj uwolnili dwoch, ktorych porwali tydzien temu. A tego banderowca z cnn juz wydalili z Doniecka, tuba propagandowa jak zwykle nie dopisuje wszystkiego.

 • krypdyr

  Oceniono 6 razy -4

  Widzę że wpisy poparte argumentami poważne przemyślenia.. tylko że na poziomie trzepaka koło śmietnika...

 • krypdyr

  Oceniono 26 razy -18

  Nie boję się waszych postów po ukraińsku przychodzących na moją skrzynkę mailową, będę pisał to co myślę i to nad czym powinni się Polacy zastanowić, bez względu na to czy wam się to podoba czy nie. Niestety w odróżnieniu od was muszę iść już do pracy, wam płacą w hrywnah za siedzenie przy kompie,mnie nikt nie płaci Muszę was opuścić, nie będę mógł się na razie bronić, ale spotkamy się przy najbliższej okazji.

 • krypdyr

  Oceniono 12 razy -2

  Kto ma rozum ten widzi!

 • krypdyr

  Oceniono 24 razy -16

  No i niech ktoś teraz powie że to nie zorganizowana akcja wywiadu ukraińskiego

 • notyourkindofguy

  Oceniono 29 razy 15

  Rosyjski trolling internetowy:

  Edytor Guardiana na temat pro-rosyjskiego trollingu: 
  moderatorzy Guardiana, majacy do czynienia z ponad 40.000 tys. Wpisow dziennie sa zdania ze zorganizowana pro-Kremlowska ofensywa (internetowa) jest faktem
  www.theguardian.com/commentisfree/2014/may/04/pro-russia-trolls-ukraine-guardian-online
  The Forbes:
  Rosyjscy 'media trolls'
  www.forbes.com/fdc/welcome_mjx.shtml
  The Times:
  Kreml placi trollom internetowym za pochlebianie Putinowi
  www.thetimes.co.uk/tto/news/world/asia/article3891720.ece
  Buzfed:
  Dokumenty dowodza ataku rosyjskich trolli(internetowych) na Ameryke:
  www.buzzfeed.com/maxseddon/documents-show-how-russias-troll-army-hit-america
  Tylko Rosji zalezy na tym zeby Polacy i Ukraincy nie pojednali sie w koncu po tragediach rzezi Wolynskiej.
  Jestesmy w stanie rozmawiac z Niemcami pomimo tragedii obozow koncentracyjnych.
  Dlaczego nie mielibysmy sie pojednac z Ukraincami?

  O zbrodniach nie nalezy zapominac, aby nigdy sie juz nie powtorzyly, ale nalezy szukac porozumienia i przebaczenia. Polacy tez nie byli aniolkami wobec Ukraincow, nie zapominajmy o tym.

  Zas w rzezi wolynskiej spory udzial miala propaganda i prowokacje wywiadu sowietow. To samo probuja robic dzisiaj.

  Znalezione w sieci:

  "Instrukcja FSB dla brygad internetowych: 

  1. Ukraina = banderowcy. 

  2. Rosja. Budować pozytywny obraz Rosji. Putina przedstawiać jako prawdziwego męża stanu, który prowadzi Rosję i trzyma porządek 

  3. Antyamerykanizm. Mocno krytykować Stany Zjednoczone. Przedstawiać ich jako agresora, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata 

  4. Antysemityzm. Atakować „żydów”. Żydów i Izrael przedstawiać jako największego wroga Polski 

  5. Antyunijność. Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu „największym wrogiem”. Źródło wszelkiego zła i zepsucia. Najlepiej jakby Polska była poza Unią… 

  6. Wybielać historię i rosyjskie zbrodnie ! Pokazywać zabory w dobrym świetle, minimalizować ilość ofiar rosyjskiej przemocy na terenie Polski, gloryfikowania PRL 

  7. Zniechęcać Polaków do wszelkich sojuszy. Czy to z USA, z Niemcami, Litwą, czy Ukrainą. Każdy, kto myśli o sojuszu jest „agentem” – najlepiej jak Polska „będzie sama" 

  8. Oprócz tego działać też na określonych odcinkach, wynikających z zapotrzebowania w danej chwili. (gaz łupkowy, zbrojenia = marnotrawstwo pieniędzy lepiej na szpitale i domy dziecka , odnawialne źródła energii to ślepa uliczka, itd. Dyskredytować wszystkie rządy Polski. Krytykować polskich polityków przy każdej okazji. Przekonywać, że Polska jest krajem biednym (szczaw i mirabelki) bezbronnym. Nawoływać do protestów antyrządowych. "

 • antirussia81

  Oceniono 19 razy 7

  Niszczenie wolnych mediów, zastraszanie dziennikarzy, porwania i zabójstwa tych, którzy próbują opisywać prawdę - to stara sowiecka metoda, praktykowana w Rosji przez KGB-owca Putina.
  Moskwie bardzo zależy, żeby o wydarzeniach na Ukrainie informowała świat wyłącznie kłamliwa propaganda sączona przez Russia Today, no i oczywiście internetowe prostytutki alfonsa z Kremla.

 • ben-oni

  Oceniono 40 razy -16

  A od kiedy to ukraińskim dziennikarzem w Doniecku interesuje się amerykański urzędnik najwyższej rangi - ambasador? Czyżby koleś miał dwa paszporty i "zadania zlecone", do wykonania w Doniecku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX