Są pierwsze nagrania oraz zdjęcia z miejsca katastrofy samolotu Air Algerie

Opublikowano pierwsze nagrania i zdjęcia ukazujące miejsce katastrofy samolotu McDonnell Douglas MD-83 w Mali. Agencja Reutera pokazała zaś zdjęcia, na których widać szczątki maszyny.
Czarterowany od hiszpańskich linii Swiftair samolot McDonnell Douglas MD-83 leciał z Wagadugu w Burkina Faso do Algierii. Rozbił się na górzystych i pustynnych terenach, które są kontrolowane przez powiązanych z Al-Kaidą ekstremistów islamskich.

Zdjęcia przekazała armia Burkina Faso

Pierwsze nagranie z miejsca katastrofy opublikowała stacja BBC News. Niedługo później pojawiły się zdjęcia i kolejne nagranie.

Fotografie z miejsca katastrofy zostały przekazane agencji Reutera przez armię Burkina Faso. Widzimy na nich miejsce katastrofy i fragmenty wraku samolotu.Wideo miało zostać nakręcone w dniu katastrofy przez żołnierza armii Burkina Faso. Zostało pokazane na spotkaniu kryzysowym w stolicy, Ouagadougou, wraz ze zdjęciami lotniczymi nakręconymi tego samego dnia.Na pokładzie znajdowało się 116 osób, w tym sześciu członków załogi. Agencja AP podała, że samolotem podróżowało 51 Francuzów, 27 obywateli Burkina Faso, ośmiu Libańczyków, sześciu Algierczyków, a także pięciu Kanadyjczyków, czterech Niemców, dwóch Luksemburczyków oraz po jednym obywatelu Szwajcarii, Belgii, Egiptu, Ukrainy, Nigerii, Kamerunu i Mali. Sześciu członków załogi było Hiszpanami.

Czarna skrzynka odnaleziona

W piątek francuscy żołnierze odnaleźli jedną z czarnych skrzynek samolotu. Wyjęto ją z wraku w pobliżu malijskiego miasta Gossi, przy granicy z Burkina Faso. Rejestrator lotu został już wysłany do Gao, na północy Mali, gdzie swoją bazę ma francuski kontyngent wojskowy.

Choć najpewniej powodem wypadku była zła pogoda, to władze francuskie nie wykluczyły żadnej hipotezy, także tej o zamachu. - Są hipotezy, głównie związane z pogodą, ale niczego nie wykluczamy, bo nie wiemy, co się stało. Wiemy tylko, że szczątki samolotu znajdują się na ograniczonym obszarze, ale jest za wcześnie, by wyciągać wnioski - powiedział prezydent Francji Francois Hollande.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (34)
Są pierwsze nagrania oraz zdjęcia z miejsca katastrofy samolotu Air Algerie
Zaloguj się
 • wesoly_romek_live

  Oceniono 2 razy 2

  Nie no bez jaj. 21 wiek a on szuszarką nagrywał...

 • supertlumacz

  Oceniono 8 razy -4

  Też produkowany prze firmę Boeing , zwłaszcza osprzęd nawigacyny i sterowniki do porywania....
  thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/956-teoria-alternatywna-czyli-jak-amerykanie-zabili-lecha-kaczynskiego.html

 • wesoly_romek_live

  Oceniono 8 razy 8

  W takim tempie katastrof wkrótce zmienicie się w portal lotniczy.

 • kapitan_marchewa

  Oceniono 14 razy -6

  Bardzo przepraszam, ale czy francuscy ŻOŁNIERZE to nie oksymoron? Białe flagi mieli w zestawie? To potomkowie tychże samych co wypowiedzieli wojnę Hitlerowi i zaraz się poddali? No żesz, nie nazywajmy ich żołnierzami...

 • halx77

  Oceniono 20 razy -10

  Czyli USSA ma kolejny samolot na swoim sumieniu ?Raz z Al-Kaidą walczymy raz ją finansujemy-co jest z tymi ekspertami, od pokoju i demokracji- nie tak ?Głupi to nie demokracja

 • babula10

  Oceniono 11 razy 11

  Wyrazy wspolczucia dla rodzin nastepnej tragedii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX