Nowy sondaż GfK Polonia: Prawo i Sprawiedliwość miażdży Platformę. 14 punktów różnicy

Wedle najnowszego sondażu wyborczego GfK Polonia PiS może liczyć na poparcie 42 proc. Polaków. Na Platformę głosować chce zaś jedynie 28 proc. wyborców. Gdyby wybory odbyły się w lipcu, do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD, PSL i Nowa Prawica.
Wedle najnowszego badania GfK Polonia obie prowadzące w sondażu partie zanotowały względem minionego miesiąca duży skok poparcia: PiS zyskał prawie 5,6 proc. osiągając wynik 42,4 proc., podczas gdy PO straciła aż 12 punktów i dziś popierana jest tylko przez 27,7 proc. respondentów.

Kolejne miejsca w wyścigu o miejsce w Sejmie zajęły SLD (9,6 proc.), PSL (5,9 proc.) oraz Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (5,4 proc.). Do parlamentu nie dostałby się zaś Twój Ruch, na który chce głosować tylko 2,2 proc. ankietowanych, a także Solidarna Polska (1,3 proc.) oraz Polska Razem Jarosława Gowina, popierana przez 1,1 proc. badanych (warto jednak pamiętać, że badanie przeprowadzono jeszcze przed porozumieniem PiS, SP i PRJG).Wedle GfK Polonia gotowość pójścia do urn deklaruje obecnie 46 proc. Polaków. 48 proc. na wybory się nie wybiera, a 6 proc. jest niezdecydowana. Badanie przeprowadzono w dniach 10-13 lipca 2014 r. "na podstawie reprezentatywnej imiennej próby pełnoletnich Polaków wylosowanej z bazy PESEL". Próba wynosiła 1020 osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (1090)
Nowy sondaż GfK Polonia: Prawo i Sprawiedliwość miażdży Platformę. 14 punktów różnicy
Zaloguj się
 • gwmacie

  0

  No cóż, na szczęście to nieodwracalna prehistoria... Ale dla świętego spokoju i dla przewietrzenia klimatu, może dać Kaczyńskiemu porządzić? Tak do śmierci, czyli do 23 marca 2015 roku?

 • maria18

  0

  Nie daj Bóg aby pisowcy rządzili krajem!!!

 • j.w23

  Oceniono 1 raz 1

  Zwykłe bzdury. Do końca życia będę głosował na PO byle tych baranów nie dopuścić do władzy.

 • e.wal

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba się komuś coś porąbało bo w opisie powyżej te same wyniki były odwrotnie napisane.
  Więc jaka jest prawda?

 • czesarna

  Oceniono 1 raz 1

  Najnowszy sondaż! Tak, najnowszy taki - z lipca. Warto czytać datę przygotowanej publikacji. Sondaż z lipca, a jutro prezes wyrusza na swoją "wojenkę marszową". Zagrano mu dla otuchy. Niech ma, niech się mały prezes cieszy, Jutro będzie marszu dzień!

 • erg_samowzbudnik

  0

  Marzenia podobno nic nie kosztują .

 • wielebnyelvis

  0

  Autor zapomniał dodać ze badania wykonano na zamówienie pisu po urodzinach radia maryja wśród uczestników.

 • nigdy_nie

  0

  Bez kozery napisze pissssssssss 94%

 • cynik24pl

  0

  Jak to manipulacja wychodzi na jaw. Prezesunio na pewno zadowolony, jak nigdy. Zawsze lubił, jak mu kadzono. No cóż. Tak jego natura - spiskować, intrygować i słuchać pochlebstw swoich pretorian. A jakie oni przy tym lody kręcą, to mu się w głowie nie mieści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX