"Nikt nie zasługuje na to, przez co przechodzimy?. Poruszający list rodziców ofiar katastrofy boeinga

"Żadna nienawiść tego świata nie jest tak silna jak miłość do naszych dzieci? - piszą w swoim przesłaniu Anthony Maslin i Marite Norris, których troje dzieci zginęło na pokładzie malezyjskiego boeinga.
Poruszający list pochodzących z Australii rodziców trojga dzieci, które zginęły na pokładzie samolotu Malaysian Airlines, skierowany jest do "żołnierzy na Ukrainie, polityków, mediów, przyjaciół i rodziny". "Nasz ból jest przejmujący i niepohamowany" - piszą w nim Maslin i Norris.

"Naszych dzieci nie ma tu z nami - musimy żyć z tym przerażającym faktem, każdego dnia i w każdej chwili przez resztę naszego życia. Nikt nie zasługuje na to, przez co przechodzimy. Nawet ludzie, którzy zestrzelili samolot z całą naszą rodziną" - piszą zrozpaczeni rodzice w liście opublikowanym m.in. przez " Daily Mail". Na pokładzie rozbitej maszyny zginęły ich dzieci: Evie, Mo i Otis wraz ze swoim dziadkiem. Wracali do Australii z europejskich wakacji.W opatrzonym licznymi rodzinnymi fotografiami przesłaniu, które dostrzegły media na całym świecie, jest jednak iskierka nadziei.

"Żadna nienawiść tego świata nie jest tak silna jak nasza miłość do naszych dzieci, do Mo, Evie i Otisa. Żadna nienawiść tego świata nie jest tak silna jak nasza miłość do dziadka Nicka. Żadna nienawiść tego świata nie jest tak silna jak nasza miłość do siebie nawzajem. To jest dla nas objawieniem, które daje nam trochę wytchnienia" - piszą rodzice, dziękując swoim przyjaciołom i rodzinie za wsparcie w trudnych chwilach.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (243)
"Nikt nie zasługuje na to, przez co przechodzimy?. Poruszający list rodziców ofiar katastrofy boeinga
Zaloguj się
 • jfk1950

  0

  Ty bydlaku , ruski sku...synie putinie, czy masz odwagę popatrzeć w oczy rodzicom tych dzieci ? Co one ci, bydlaku, zrobiły, że kazałeś je zabić? No powiedz mendo. Ale ty jesteś tchórz i menda więc nie odpowiesz.

 • rottenxx

  Oceniono 1 raz 1

  ruscy zapewnili sobie na kolejne lata izolację i ostracyzm społeczności międzynarodowej. ledwie ludzie zapomnieli trochę zbrodnie ruskich z II WŚ a znów coś od...li. taki to już naród z kompleksami. ruskie dobre są tylko dzi..ki i wóda, jak mawia klasyk.

 • the_dzidka

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem bardzo ciekawa, skąd przekonanie piszących tutaj tłuków, że mają prawo do oceny, czyja śmierć jest ważniejsza i nad kim należy się litować, a nad kim nie.
  Do pustych łebków nie przyjdzie wam, że są ludzie, którzy jednakowo litują się nad każdym nieszczęściem, bez patrzenia na narodowość ofiar i geograficzne miejsce zdarzenia.
  Ale to wy jesteście lepsi, no nie?

 • matitalolo

  Oceniono 1 raz 1

  Ruscy bandyci tego nie panimajut. Do nich dotrze tylko argument ołowiu. Rodzicom tych dzieci głęboko współczuję.

 • blue911

  Oceniono 3 razy 3

  BRAWA! ZBRODNIARZ JACENIUK NIE WYTRZYMAL PSYCHICZNIE WYRZUTOW SUMIENIA I PODAL SIE DO DYMISJI! TYLE OFIAR.....

 • misio1942

  Oceniono 2 razy 0

  ciekawe, że wszyscy się litują nad zestrzelonym samolotem, a nikt nie komentuje, że "nasi" zbombardowali schronisko w Gazie z gdzie było ponad 200 matek z dziećmi - i dziennie giną ich dziesiątki?.

 • prokurator_stefan1

  Oceniono 2 razy 2

  Barbarzyńska sowiecka swołocz Włodzimierza Adolfowicza Fiutina to zbrodniarze!

 • henrykkreuz

  Oceniono 5 razy 5

  niewątpliwie jest to ogromna tragedia i współczuję z całego serca rodzinom, ale jeszcze bardziej współczuję rodzinom milionów Irakijczyków napadniętych ograbionych z mienia i przyszłości m.in. przez udział w zbrodni Australii, współczuję milionom Libijczyków napadniętych, ograbionych z mienia i przyszłości na pokolenia w czym swój udział miała i Australia, współczuję milionom Syryjczyków których napadnięto i zniszczono, współczuję Ukraińcom którym specjalnie sfinansowano bandytów by dokonali zbrodni Odessy i masakry rosyjskiej ludności lkrainy, współczuję rodzinom z byłej Jugosławii w której celowo doprowadzono do bratobójczej walki by ustanowić tam bazy wypadowe bandyckiego sojuszu, w którym Australia bierze udział. Współczuję biednym Afgańczykom zmagającym się z bandycką napaścią i okupacją opłaconą setkami tysięcy pomordowanych dzieci, ojców i matek w czym Australijczycy mają swój udział. Czuję cierpienie ofiar i wszystkich rodzin na Ziemi tracących bliskich, ale widzę też tego dla którego cierpienie to jest siłą życiową, pokarmem. Chciałbym aby wszystkie te rodziny, wszyscy mieszkańcy Ziemi dostrzegli to co ja, ZŁEGO, który tę krzywdę, ból i cierpienie wyrządza i tym odżywia. Abyśmy razem pozbawili go pokarmu i pozbawili nad nami władzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX