Tak Holendrzy żegnali swoich rodaków, którzy zginęli w zestrzelonym na Ukrainie samolocie [WIDEO]

Policyjna asysta, długi sznur samochodów, kwiaty i przejmująca cisza przerywana od czasu do czasu oklaskami - tłumy Holendrów zebrały się na trasie konwoju, który wiózł ciała ofiar katastrofy samolotu Malaysia Airlines z lotniska do bazy wojskowej w Hilversum.
Kilkadziesiąt trumien ze szczątkami ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który 17 lipca został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą, dotarło wczoraj do Holandii.Na ich cześć wybrzmiał capstrzyk "Last Post", a zgromadzeni na lotnisku w Eindhoven - wśród nich król Holandii Wilhelm Aleksander i królowa Maxima, premier Mark Rutte i przedstawiciele krajów, z których pochodziły ofiary - oddali hołd zmarłym minutą ciszy. Flagi państw, których obywatele zginęli w katastrofie, opuszczono do połowy masztów. W chwili lądowania samolotów w kościołach w Holandii zabrzmiały dzwony.

Żołnierze w galowych mundurach wynosili z obu samolotów trumny - jedna po drugiej. Dla każdej przeznaczono karawan pogrzebowy. Następnie kolumny w eskorcie policji wyruszyły do bazy wojskowej w Hilversum, gdzie ciała zostaną poddane identyfikacji. Na trasie przejazdu trumien ustawiały się grupy ludzi - mieszkańców Eindhoven i przyjezdnych - którzy również chcieli oddać cześć zmarłym.Niektórzy obserwowali konwój w ciszy, inni żegnali rodaków oklaskami. Brama wjazdowa do bazy lotnictwa wojskowego, a także fragmenty ogrodzenia zostały udekorowane kwiatami.17 lipca br. na wschodzie Ukrainy katastrofie uległ boeing 777 Malaysia Airlines lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Większość z prawie 300 ofiar katastrofy stanowili Holendrzy.

Władze Ukrainy i przedstawiciele państw zachodnich podejrzewają, że samolot padł ofiarą wystrzelonej przez rosyjskich separatystów rakiety ziemia-powietrze.Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (86)
Tak Holendrzy żegnali swoich rodaków, którzy zginęli w zestrzelonym na Ukrainie samolocie [WIDEO]
Zaloguj się
 • mk.i

  Oceniono 6 razy -2

  Owoce działalności prywatnej jankeskiej armii na Ukrainie . Już Sikorski czuje zagrożenie zaprasza ich do Polski . Może lepiej niech sam z tąd wyjedzie .

 • rekontra333

  Oceniono 4 razy -2

  Ta zepsuta anowoczesna Europa zobaczyla co to jest brutalna Rosja. A i tak wyszla garstka. My mielismy to samo tylko na wieksza skale. A Tusk? Szczerzy tylko te zeby werhmatowca. Nie miliony, tylko tysiace zimnych Hollendrow wyszlo. Nikt nie bedzie wypominal mnie, Laska, anodine. Ta sopocka malpa ma szanse, by czastka eurokolchozu zarzadzac i uciec od pytan jego relacji z Pytinem i spotkaniem na molo. Babcia Merkel upchnie te wesz gdzie moze. Tusk jak Zelig przy pomocy babci Merkel moze przepoczwarzyc sie we wszystko. Szmata nami rzadzi.

 • zocha688

  Oceniono 7 razy 7

  Cywilizowanemu światu brak jaj, kasa i układy przyslonily zdrowy rozsadek

 • radar0

  Oceniono 5 razy 1

  Poprawny politycznie, syty i dbający o swój interes człowieczek z Zachodu ani nie pierdnie, kiedy KACAP morduje mu dzieci, najbliższych... Taki tresowany przez dziesięciolecia lewacki pożyteczny idiota jeszcze przeprosi KACAPA ruskiego, że się spocił mordując mu najbliższych.

 • mick29welder

  Oceniono 6 razy 0

  przestanie ruskie smiecie oceniac negatywnie prawdziwe komentarze

 • same_fakty

  Oceniono 6 razy 2

  Król Holandii nazywa się Willem Alexander, a nie Wilhelm Aleksander...

 • nixodus

  Oceniono 25 razy 21

  Putin pierdnął Europie w twarz, a Bruksela twierdzi, że to wiosenny wietrzyk. Unia Europejska chce być państwem federalnym ? Oni są dobrzy jedynie w prostowaniu bananów. Wstyd. Ile jeszcze ludzi musi zginąć, aby była jakakolwiek reakcja ?

 • stasiuxx

  Oceniono 20 razy 6

  putin ty swoloczu

 • waldemar591

  Oceniono 21 razy 15

  "... 17 lipca br. na wschodzie Ukrainy katastrofie uległ boeing 777 Malaysia Airlines lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur..."
  ........................................................................................................................................

  Jakiej katastrofie?
  Został zestrzelony!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX