Nikt nie zgarnął wielkiej wygranej w Lotto. Pula rośnie - już jest 25 mln

Znów nikomu z osób grających w Lotto nie udało się wytypować szczęśliwej kombinacji sześciu cyfr, a do wzięcia było 20 mln złotych. Pula urosła po raz kolejny - do wygrania jest już 25 milionów złotych. Następne losowanie już w czwartek.
25 milionów złotych to spora, choć jeszcze nie rekordowa kwota. Do tej pory najwyższa wygrana w Lotto padła 9 lutego 2012 roku w Gdyni - szczęśliwiec trafił wtedy szóstkę jako jedyny i jego konto zasiliły prawie 34 mln zł. Inne rekordowe kumulacje również miały miejsce we wrześniu 2012 roku: w pierwszym losowaniu suma nagród wyniosła blisko 31 mln, a w drugim niemal 29,5 mln.

Choć prawdopodobieństwo skreślenia sześciu zwycięskich cyfr wynosi 1:13 983 816, zdarza się, że losowanie wygrywa więcej niż jedna osoba. Przykładowo, we wrześniu 2011 rekordową kwotą ponad 56 mln zł podzieliło się dwóch graczy. Każdy z nich wzbogacił się wtedy o 28 mln.

Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się we wtorki, czwartki oraz soboty o godz. 21.40. Możemy je oglądać zarówno na antenie TVP Info, jak i w internecie na stronie  www.lotto.pl.

Tu sprawdzisz aktualne wyniki losowań >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS