"Rzeczpospolita" porównuje MH17 do Smoleńska. "Nikt nie ma złudzeń. Rosja jak terrorysta"

"Mamy wrażenie, że na naszych oczach realizuje się znany nam doskonale scenariusz smoleński" - pisze w "Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota, komentując katastrofę najpewniej zestrzelonego nad Ukrainą malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Porównuje tę tragedię do katastrofy smoleńskiej i apeluje do zachodnich polityków o stanowczość wobec Rosji. "Aż do granic politycznej i ekonomicznej izolacji Kremla".
"Nie odpuszczajcie!" - krzyczy "Rzeczpospolita" na pierwszej stronie, apelując do unijnych szefów dyplomacji o "stanowczość wobec Rosji". I zestawia katastrofy najpewniej zestrzelonego pasażerskiego Boeinga 777 oraz rządowego Tu 154-M.

"Rosja zachowała się jak państwowy terrorysta"

Bogusław Chrabota, naczelny "Rzeczpospolitej", w okładkowym komentarzu zaznacza, że tuż po tragedii z kwietnia 2010 r. "przez chwilę czuliśmy solidarność, a może nawet wdzięczność wobec Rosjan". Jednak "rządzący na Kremlu" mieli zrobić wszystko, by naszą wiarę w ich uczciwość i szczerość "podważyć".

"Dziś już nikt nie ma złudzeń. Rosja zachowała się jak państwowy terrorysta" - pisze Chrabota, wytykając Rosjanom "liczne nieprawidłowości, niedbalstwo i manipulacje". Poświęcony jest im obszerny artykuł w dalszej części gazety.

"Realizuje się znany nam doskonale scenariusz smoleński"

Chrabota podkreśla, że winę za katastrofę nad Ukrainą ponoszą najpewniej Rosjanie i dziś starają się ją ukryć. A na miejscu tragedii dochodzi do rabunków i zacierania śladów. "Mamy wrażenie, że na naszych oczach realizuje się znany nam doskonale scenariusz smoleński" - zaznacza dziennikarz.

Szef "Rzeczpospolitej" przyznaje, że świadomy jest różnic między oboma zdarzeniami. A katastrofę smoleńską przypomina nie po to, by "rozdrapywać ciągle niezabliźnione rany", ale po to, by "przedstawić Europie i światu nasze gorzkie doświadczenie".

Na koniec apeluje do polityków Zachodu: "Bądźcie stanowczy, aż do granic politycznej i ekonomicznej izolacji Kremla. Nie rozmawiajcie z Moskwą w duchu pojednania i zrozumienia". W przeciwnym bowiem razie "świat będzie musiał raz jeszcze pogodzić się z dyktatem Putina".

Cały komentarz w najnowszej "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (35)
"Rzeczpospolita" porównuje MH17 do Smoleńska. "Nikt nie ma złudzeń. Rosja jak terrorysta"
Zaloguj się
 • politol59

  Oceniono 1 raz 1

  Takie medium jak jego polityczni PISi psiwudcy.

 • drasyr

  Oceniono 5 razy 3

  Jakoś nie mogę ani przez chwilę rozważania dopatrzyć się podobieństwa obu tych katastrof są zupełnie inne przyczyny i dalsze z tym związane postępowania. Chrobota jest pod wrażeniem działań sejmowej grupy nawiedzonych i śledczego Macierewicza.

 • litrahalf

  Oceniono 7 razy 5

  Wilelokrotnie formułowane twierdzenie, że delikatnie mówiąc, rozumek red. Chraboty nie jest zbyt dużego rozmiaru zostało poparte kolejnym dowodem.

 • jada9

  Oceniono 2 razy 2

  Konia kują...

 • belmondo1956

  Oceniono 1 raz 1

  A świstak siedzi i ..............

 • 18261826www

  Oceniono 10 razy 8

  Porownujac katastrofe do aktu terroryzmu to jest przestepstwo i mam nadzieje ,ze ten czlowiek stanie przed sadem i zostanie skazany zgodnie z prawem.

 • bokkal10

  Oceniono 10 razy 8

  Te dwa loty tyle mają ze sobą wspólnego , że nie powinny się odbyć. Wysyłając samolot nad teren gdzie trwa wojna jest tak samo głupie , jak lądowanie we mgle na lotnisku bez stosownych zabezpieczeń. Komuś znowu zabrakło wyobraźni.

 • city-zen

  Oceniono 2 razy 0

  Sprawa zaczyna sie już wyjaśniać>
  investmentwatchblog.com/boom-mh17-smoking-guns-emerge-kiev-did-it-complete-compilation-of-all-the-evidence-as-mh17-false-flag-falls-apart/

 • 104i9

  Oceniono 7 razy -3

  wolna-polska.pl/wiadomosci/czym-porozmyslac-zestrzelony-boeing-kombinacja-trupami-2014-07

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX