Suworow: Świat nie wybaczy Moskwie. Ta sytuacja pogrąży Władimira Putina

- Nie ma żadnych wątpliwości co do sprawców tego zamachu. Ta sytuacja pogrąży prezydenta Rosji ostatecznie - mówi w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? Wiktor Suworow - rosyjski pisarz i były oficer wywiadu wojskowego GRU. - Świat nie wybaczy Moskwie śmierci 298 niewinnych ludzi - dodaje.
Wiktor Suworow jest przekonany, że za zestrzeleniem boeinga w okolicach Doniecka stoi Rosja. - Wykluczam udział ukraińskiej strony, która nie miała potrzeby używać takiego sprzętu, ponieważ separatyści nie mieli samolotów - mówi Suworow w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Nie rozstrzyga jednak, czy było to celowe działanie. - Prawdopodobnie załoga nie przewidziała, że w tym miejscu mogą przelatywać samoloty pasażerskie, i uznała go za ukraiński transportowiec - twierdzi.

Początek końca Putina

Wiktor Suworow podkreśla, że już podczas aneksji Krymu mówił o początku końca epoki Władimira Putina. - Nic tak nie odbije się na reputacji Putina jak zestrzelenie pasażerskiego samolotu. Ta sytuacja ostatecznie pogrąży prezydenta Rosji, ponieważ przekazanie takich wyrzutni rakietowych do Doniecka nie mogło się odbyć bez jego osobistego zezwolenia - uważa Suworow. Jak dodaje, Putin nie może teraz skapitulować, ale koszty prowadzenia wojny okazały się bardzo wysokie.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (312)
Suworow: Świat nie wybaczy Moskwie. Ta sytuacja pogrąży Władimira Putina
Zaloguj się
 • lasaron

  Oceniono 1 raz 1

  Coś dzisiaj prosowiecka V kolumna mniej szczeka na tym portalu. Czkawką im się odbija chyba po tym mordzie.

 • hamerykano

  0

  w. rezun dał głos...

 • 20portal

  0

  Mój ojciec mawiał, że jak Kacapy zostana przyciśnieci do muru i nie będą mieli innego wyjscia , aby utrzymac władzę, to odpalą rakiety z ładunkami nuklearnymi. Jak widać, miał rację.

 • zyks

  0

  Bzdury to możecie tu pleść, skolko tolko ugodno, ale macie przerżnięte, z waszym Krwawym Szczurem na czele...

 • andy180812

  Oceniono 9 razy -3

  w. suworow tys taka parodia rosjanina. twoi gina w doniecku a ty popierasz ameryka. naprawde tacy rosjanie powinni isc do psychiatry.

 • dancing_on_your_grave

  Oceniono 10 razy -2

  Za flaszkę ten sfrustrowany dziad powie wszystko.

 • jusekp

  Oceniono 4 razy 0

  Pitolenie o Szopenie, mister Witek.
  Gdy w 1990r. zaczęto wydawać 'II obieg' w legalu, to Twoje "Akwarium" było jak łyk tlenu.
  Otwierało nam oczy na sprawy GRU, Specnazu, o których w zasadzie nie mieliśmy pojęcia, a wydawać by się mogło, że Paliaki to eksperci od Sowietów. ;)
  Obecnej Rosji też nie znamy, nie rozumiemy - tylko znów nam się wydaje...;)

  Putin wypłynie, Witia.
  Ch.olera może go i trzęsie, ale ten "świat" wróci do "ładu".
  Nie wybaczy, ale zapomni.

  Syty i skonsumpcjonizowany Zapad uśpił Twoją "czujność klasową". Bywa...
  Sorry, ale taki mamy Byznes.;)

 • proth

  Oceniono 5 razy 5

  niestety "świat nie wybaczy" to moim zdaniem bzdura. Świat wybaczy 298, 2980, 29800, czy 298000, albo i więcej. Z Putinem należy rozmawiać, jak już zdążyła powiedziec kanclerz Angela M. Interesy sie liczą, a 300 osób i jeden samolot to w tej skali niestety niewiele zmieni/znaczy...choć serce mi pęka...

 • lazy_bones

  Oceniono 5 razy 5

  Oj wybaczy i to bardzo szybko. Za tydzień będzie nowy news, za dwa następny i za miesiąc mało kto będzie o tych ofiarach pamiętał. Do tego wypuszczą kilka sprzecznych ze sobą newsów na temat, ludzie dostaną mętliku i zniechęcenia i po temacie. Nawet nie miesiąc temu Tusk był na wylocie, Belka skompromitowany, a Sienkiewicza już pod trybunałem stawiali, a kogo to dziś obchodzi? Tak się dziś robi politykę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX