Chazan oficjalnie przestał być dyrektorem miejskiego szpitala św. Rodziny. Właśnie dostał wypowiedzenie

Prof. Chazan już dostał wypowiedzenie z rąk urzędników biura zdrowia. Wcześniej pojawiały się informacje, że spotkanie w tej sprawie odbędzie się dopiero o godz. 15 w ratuszu.
Zamiast przyjechać do ratusza, to ratusz przyjechał do dyrektora - dowiedział się reporter TOK FM Błażej Grygiel. Konkretnie do prof. Chazana pojechał wicedyrektor biura polityki zdrowotnej. W szpitalu wręczył Chazanowi wypowiedzenie, a ten je podpisał. O godz. 15 profesor spotka się z wiceprezydentem Jackiem Wojciechowiczem - ma to być kurtuazyjne spotkanie pożegnalne.

Prof. Chazan powiedział stacjom telewizyjnym - TVP Info i TVN24 - że wypowiedzenie ma okres trzymiesięczny, a on sam od jutra idzie na urlop wypoczynkowy. - Przekazuję swoje obowiązki dotychczasowemu zastępcy - stwierdził i dodał, że to dla niego "smutna sytuacja".

Jerzy Kwaśniewski, pełnomocnik profesora, dalsze działania uzależnia od analizy treści dokumentu oraz spotkania w ratuszu. Prawnicy już wcześniej jednak zapowiedzieli, że profesor odwoła się od decyzji ratusza do sądu pracy.

Zwolnienie Chazana

Decyzja o zwolnieniu Chazana zapadła na początku lipca - wtedy prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz po kontroli w szpitalu św. Rodziny zadecydowała o zwolnieniu z pracy dyrektora placówki. Wtedy jednak Chazan wypowiedzenia nie dostał, ponieważ był na urlopie.

Kontrola ratusza, a wcześniej NFZ-u i ministerstwa nastąpiła po ujawnieniu sprawy odmówienia przez dyrektora przeprowadzenia zabiegu aborcji, choć były do tego wskazania medyczne ze względu na wady płodu. Nie wskazał też pacjentce - do czego zobowiązują go przepisy - innego lekarza lub placówki, gdzie można zabieg wykonać. Powołał się na klauzulę sumienia.

Więcej o:
Komentarze (294)
Chazan oficjalnie przestał być dyrektorem miejskiego szpitala św. Rodziny. Właśnie dostał wypowiedzenie
Zaloguj się
 • sharn1

  Oceniono 1 raz -1

  Tak się niszczy człowieka za poglądy religijne i za powazne traktowanie przykazania "nie zabijaj".
  Naszym krajem rządzi patologia.

 • plautilla

  Oceniono 1 raz 1

  Rozumowanie prof..Chazana jest logiczne: Droga mamusiu, wiedziałaś, że poczęcie dziecka metodą in vitro niesie za sobą zagrożenie dla zdrowia dziecka. Miałaś za sobą trzy podobne doświadczenia. Mimo to, zdecydowałaś się na in vitro i powołanie go do życia. Dziecko poczęło się, żyje i - chociaż jest śmiertelnie chore - ma szansę pożyć na tym świecie. Będziesz się nim musiała opiekować, bo rodzicielstwo, to poważna sprawa. Nie zabiję go i nie pomogę w zabiciu, bo zabójstwo jest złem, którego ja nie chcę popełnić. W zamian proponuję opiekę nad dzieckiem w najlepszym hospicjum./Salon24/
  http://steelon.salon24.pl/595013,chazan-kontra-debski-nieoczekiwana-zmiana-miejsc>

 • plautilla

  Oceniono 5 razy -1

  Pewnie wyjdzie tak samo jak z alicją tysiąc - jedna wielka manipulacja środowisk aborcyjnych, za którymi stoją gigantyczne pieniądze. I o to w tym głownie chodzi , choć oczywiście są ludzie, których podnieca rozszarpywanie dzieci w wieku płodowym - ten sam typ ludzi co strażnicy w Auschwitz) /powtórzone za :mifur/

 • Oceniono 4 razy 0

  Dobra wiadomość to taka że go zwolniono, ale czy za narażenie życia ludzkiego jako lekarz nie powinien dostać zwolnienia dyscyplinarnego . Nie rozumiem dlaczego nasze prawo zawsze działa na korzyść oprawców. Ludzie na wysokich stanowiskach zawsze "spadają na cztery łapy"

 • endrju-kowal

  Oceniono 4 razy 0

  To jakaś paranoja. On powinien dostać zwolnienie dyscyplinarne, a nie wypowiedzenie z 3-miesięcznym okresem.

 • lehoo

  Oceniono 3 razy 1

  P. Chazan powinien liczyć się z regresem kary nałożonej na szpital, którego był dyrektorem. Wtedy naprawdę będzie mu smutno.

 • Stanisław N.

  Oceniono 6 razy 2

  Zakaz wykonywania zawodu byłoby najlepsza kara dla tego smiecia

 • kluska11

  Oceniono 6 razy 4

  Chazan, mówisz że ci smutno?
  Smutno to będzie w katolskim piekle w którym się będziesz smażył!

 • normalny1944

  Oceniono 3 razy 3

  Chazan gdzie się podział ten twój cynicki katolicki wyraz pyska, teraz mniej więcej wiesz jak się czuje kobieta uszczęśliwiona przez ciebie, ale ty masz jeszcze wyjście w kuri która tak się cieszyła że kobieta urodziła że potworka to już was nie obchodzi, że was wszystkich katoli jeszcze święta ziemia nosi , ,by był bóg to już was by nie było gdyby był taki o jakim wy gdaczecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX