Kidawa-Błońska: Tusk zdaje sobie sprawę, że jest potrzebny w Polsce

- Premier zdaje sobie sprawę, że jest tu potrzebny. Nie może dopuścić do jakiejkolwiek destabilizacji życia politycznego w Polsce - mówiła w Poranku Radia TOK FM Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o plany premiera odnośnie obejmowania stanowisk w Unii Europejskiej. Dodała jednak, że rosną szanse Radosława Sikorskiego jako kandydata na szefa unijnej dyplomacji.
Gościem Janiny Paradowskiej w Poranku Radia TOK FM była Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rządu. Publicystka dopytywała, czy stanowisko Donalda Tuska w kwestii starania się o wysokie stanowiska w Unii Europejskiej "może ulegać ewolucji". Jak na razie Tusk konsekwentnie podkreśla, że do Brukseli się nie wybiera.

"Zdaje sobie sprawę, że jest tu potrzebny"

- Nie sądzę, żeby premier zmieniał zdanie - zaznaczyła Kidawa-Błońska. - Premier zdaje sobie sprawę, w jakim miejscu jest Polska. Jej siła w Europie polega na tym, że jesteśmy krajem bezpiecznym, że tutaj są prowadzone reformy, że Polska jest przewidywalna. To powoduje, że polski polityk i Polska w ogóle są poważnie traktowani. Premier nie może więc dopuścić do jakiejkolwiek destabilizacji życia politycznego w Polsce - tłumaczyła.

- Czyli musi zostać? - podsumowała Paradowska. - Zdaje sobie sprawę, że jest tu potrzebny - przyznała Kidawa-Błońska.

"Sikorski jest uważany za jednego z najlepszych kandydatów"

W Brukseli gra toczy się jednak nie tylko o stanowisko szefa Rady Europejskiej, do którego rzekomo przymierzany jest Tusk, ale także szefa unijnej dyplomacji. - Dla Polski jest bardzo ważne, żeby przynajmniej jedno z tych dwóch stanowisk było przeznaczone dla państw z naszego regionu - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Włoszka pokieruje unijną dyplomacją? "Dla nas to będzie katastrofa" >>>

Jednym z negocjacyjnych celów naszego kraju jest też zablokowanie kandydatury włoskiej minister spraw zagranicznych Federiki Mogherini na szefową unijnej dyplomacji. - Ta sprawa nie jest przesądzona. Jednak sytuacja na Ukrainie i relacje z Rosją powodują, że jej kandydatura trochę osłabła - mówiła Kidawa-Błońska. Jednocześnie przyznała, że dzięki temu rosną szanse Radosława Sikorskiego na objęcie tej posady. - Minister Sikorski merytorycznie jest uważany za jednego z najlepszych kandydatów. Gdyby nie to, że w grę wchodzą inne kryteria, byłby najlepszym kandydatem - zaznaczyła.

Polityk podkreśliła, że negocjacje trwać będą jeszcze kilka tygodni, bowiem kandydaci wybierani są według różnych kryteriów: nie tylko kompetencji, ale też przynależności politycznej, a nawet płci.

Więcej o:
Komentarze (22)
Kidawa-Błońska: Tusk zdaje sobie sprawę, że jest potrzebny w Polsce
Zaloguj się
 • ares211

  0

  tak tusk jest potrzebny dla swojego po i ministrów żeby mówić polacy nic nie stało gdy fiskus likwiduje następne firmy a jego świta robi sobie balety w najdroższych knajpach za nasze pieniądze gdy minister transportu mówi sorry taki mamy klimat ta donaldzie potrzebujemy cię żebyś nas utrzymał na stołkach jeszcze przez następne 5 lat bo za mało odłożyliśmy na emeryturę a nasze rodziny nie mają załatwionych ciepłych posadek w spółkach państwowych i radach nadzorczych także kochany donaldzie króluj nam jeszcze 100lat

 • olecki11

  0

  potrzebny jest bandzie złodziei przy korycie, bo chyba nie polakom

 • plautilla

  0

  www.youtube.com/watch?v=4LNaHauW47s -afera taśmowa a rzeczywistość-wojna gangów.
  To nauka myślenia i faktycznej wiedzy o tym w co - kto gra.

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 1

  - Premier zdaje sobie sprawę, że jest tu potrzebny. Nie może dopuścić do jakiejkolwiek destabilizacji życia politycznego w Polsce.
  ====================================================================
  Ciekawe kto mu to powiedział. Chyba echo...

 • plautilla

  Oceniono 4 razy 4

  Szkoda, że p.Tuska nie chcą go w UE. Tam, może mógłby zrobić coś dobrego dla Polski. A w kraju znowu będzie : "Nic się nie stało, nic się nie stało, Polacy. Teraz najważniejszą sprawą, którą muszę załatwić, to przysadzić najchciwszą i najgłupszą świnię do koryta ministry równiejszej równości." Żywy folwark zwierzęcy, opisany przez G.Orwella urzeczywistnił się.

 • plautilla

  Oceniono 4 razy 2

  Niemal 800 tys. złotych wydali w ubiegłym roku posiadacze 110 rządowych kart kredytowych. Na co? Tego niestety nie wiadomo, bo wysocy rangą urzędnicy państwowi – samorządowi zresztą też – mają irytujący zwyczaj ukrywania wydatków pokrywanych z publicznych pieniędzy i czasami dopiero sąd wymusza na nich takie informacje. Z afery taśmowej wiadomo, że płacą nimi też za prywatne obżarstwo i drogie alkohole w restauracjach.
  http://www.rp.pl/artykul/1126895.html>

 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy 2

  Tusk jak Kim z Korei,
  bez niego Polacy zgina, oby Słonce Kaszub żyło wiecznie
  a brzydki Kaczor i inni złośliwcy zostali na zawsze potępieni

 • 104i9

  Oceniono 8 razy 6

  Tusk potrzebny Polsce bo jeszcze parę zakładów jest do wysprzedania za bezcen i nachapania się kosztem Polaków.Większego kłamcy i obłudnika jakim jest Tusk Polska jeszcze nie miała.
  TUSK---Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa..

 • a-z2005

  Oceniono 8 razy 6

  Chyba za kratkami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX