Lider separatystów Striełkow: wiele ciał było "nieświeżych?, samolot przewoził zmarłych

- Ludzie mówili, że wiele trupów było "całkiem bez krwi? - jakby ktoś pozbawił ich jej na długo przed katastrofą - twierdzi lider separatystów Igor Striełkow, podejrzewany o wydanie rozkazu zestrzelenia malezyjskiego samolotu. W kuriozalnym wywiadzie utrzymuje, że rozbity boeing przewoził... zmarłych.
Igor Striełkow, znany także pod nazwiskiem Girkin, uważany jest za człowieka, który może stać za zestrzeleniem samolotu Malaysian Airlines. Dla portalu " Ruskaja wiesna " udzielił wywiadu, w którym odnosi się do wysuwanych pod jego adresem oskarżeń i stawia dość zaskakujące tezy.

Striełkow przyznaje, że wciąż nie wie, dlaczego pasażerski samolot runął na ziemię. Twierdzi jednak, że ludzie, którzy zbierali ciała, przekazali mu, iż wiele z nich było "nieświeżych". - Jakby ci ludzie umarli kilka dni wcześniej. Nie jest to oczywiście całkowicie pewne. Potrzebne będą dodatkowe badania śledczych - ocenia Striełkow.

Dopytywany przez dziennikarza twierdzi też, że w "samolocie znaleziono dużą liczbę leków i surowicy", co nie jest typowe dla zwykłych, pasażerskich lotów. - Wygląda to na specjalny ładunek medyczny - ocenia lider separatystów.

Dodaje też, że ma dokładne relacje z pierwszej ręki: - Dosłownie przed chwilą rozmawiałem z ludźmi, którzy osobiście zbierali ciała. Swoje słowa potwierdzili też na piśmie. Podkreślali, że wiele ciał było "całkiem bez krwi" - jakby ktoś pozbawił ich jej na długo przed katastrofą - mówił. Wedle Striełkowa świadkowie donosili też o silnym trupim odorze. - Taki smród nie pojawiłby się po półgodzinie nawet w największym upale, a wczoraj przecież pogoda była pochmurna - argumentował lider separatystów.

Choć Striełkow zaznacza, że jest sceptyczny wobec jakichkolwiek teorii spiskowych, zauważa jednocześnie, że siły ukraińskie są zdolne do "każdej podłości". Wedle niego teorię o samolocie pełnym ciał potwierdza też fakt, że krew odnaleziono tylko we wraku kabiny pilotów - zapewne jedynych uczestników lotu, którzy byli (zgodnie z jego teorią) żywi.Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (651)
Lider separatystów Striełkow: wiele ciał było "nieświeżych?, samolot przewoził zmarłych
Zaloguj się
 • wranek

  Oceniono 1 raz 1

  oto nowy, nizszy poziom rozwoju rosyjskiego faszyzmu... ale jaki Fuehrer taki Sturmbannfuehrer..

 • epislopat

  Oceniono 1 raz 1

  Striełkow Strzel sobie w łeb .

 • 0

  na takie głupoty to tylko mozna wrzucić na youtuba filmy z monitoringu lotniska(i z prywatnych komórek odprowadzających ofiary), kiedy wsiadali do samolotu żywi ludzie, z pokazaniem ich twarzy i opisem kogo osierocili. do youtuba Rosjanie chyba mają dostęp, bo żadna z ich tv tego nie puści. grają informacyjnie, można zagrać tak samo dostępnymi sposobami. niech zwykli Rosjanie dowiedzą się prawdy od kogoś innego skoro swoi ich wykorzystują i oszukuja

 • krys_76

  0

  Przecież Siriełkow to jest Rosjanin i rosyjski żołnierz. Ukraińcy nawet ustalili i opublikowali jego adres domowy w Moskwie.

 • marcin1978p

  0

  Ta szmata powinna się zamknąć na zawsze. A najlepiej popełnić skutecznie samobójstwo, nie będzie trzeba go zabijać.

 • albacor

  Oceniono 1 raz 1

  Ten co sfilmował telefonem upadek samolotu - wiedział, że filmuje zestrzelony samolot. Nie wiedziaqł tylko, że to pasażerski. Ide o zakład, że te Striełkowy, Wańki i Alosze, co były w tym oddziale gdzieś się zapodzieją, zginą w walce, albo z zatrucia samogonem, zaksztuszenia kiszonym ogórkiem itp. Oczywiście łotr Putin rozłoży ręce i powie, no przeciez to nie ja tylko oni, a ich już "niet"

 • sleet15

  Oceniono 4 razy -2

  może watro by tą sprawę połączyć ze sprawą zaginionego malezyjskiego samolotu? jeżeli sądzi że tu były sami nieżywi i jeżeli tamten samolot porwali z myślą że będzie to ok. 300 osób na narządy to właśnie tu odnajdujemy ich ciała. Natomiast ten lot to kolejna "świeża" dawka organów. Rozważmy to .

 • dzabril_k

  Oceniono 2 razy 2

  Boże, co to za ludzie? Swołocz

 • jkal

  Oceniono 3 razy 3

  a z gęby Striełkowa jechało czosnkiem i somogonem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX