W katastrofie na Ukrainie zginęli naukowcy zajmujący się AIDS. "Druzgocące. To będzie miało globalne konsekwencje"

Ponad 100 naukowców i aktywistów udających się na poświęconą AIDS konferencję w Australii zginęło we wczorajszej katastrofie na Ukrainie. Wśród ofiar jest rzecznik WHO. Komentatorzy zgodnie przyznają, że byli wśród nich liderzy walki ze śmiertelną chorobą. - To będzie miało globalne konsekwencje. Ich wiedza jest niezastąpiona - stwierdził prof. Richard Boyd z australijskiego Monash University.
Wśród ofiar wczorajszej katastrofy malezyjskiego samolotu we wschodniej Ukrainie jest ponad 100 naukowców i aktywistów, którzy lecieli na międzynarodową konferencję poświęconą walce z AIDS w Melbourne. Informację tę potwierdziła Międzynarodowa Organizacja ds. AIDS. Jak dotąd nie potwierdzono jednak dokładnej listy ofiar.

"To byli najlepsi i najświetniejsi ludzie"

W katastrofie zginął m.in. Joep Lange, były prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Walki z AIDS. Lange wniósł ogromny wkład na polu badań nad eksperymentalnymi terapiami i prewencji przeciwko zarażeniom wirusem z matki na dziecko. - Joep był w pełni oddany leczeniu HIV w Azji i Afryce - mówił David Cooper, szef organizacji badawczej Kirby Institute.

Przyjaciele i koledzy Langego składają kondolencje w serwisach społecznościowych. Zwracają uwagę, że był on "wiodącym badaczem AIDS". "Jak możemy zmierzyć, ile jedna osoba zrobiła dla ludzkości?" - pyta dr Seema Yasmin, amerykańska wirusolog. Wśród ofiar jest także Glenn Thomas, były dziennikarz BBC i wieloletni rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia. Rodziny donoszą też o innych zmarłych: Pimie de Kuijer, holenderskim aktywiście walczącym z AIDS, lobbyście pracującym dla fundacji Stop AIDS Now! czy jego koleżance z tej samej organizacji, Martine de Schutter.

"Ludzie na korytarzach są zalani łzami"

- Panuje tu ogromny smutek. Ludzie na korytarzach są zalani łzami - opisywał australijskim dziennikarzom Clive Aspin, naukowiec zajmujący się HIV, który wcześniej przyleciał na sesję konferencji w Sydney. - To byli najlepsi i najświetniejsi ludzie. Ludzie, którzy poświęcili swoje kariery walce z tym strasznym wirusem. To druzgocące - dodał Aspin. - Nie znajduję słów, by wyrazić mój smutek - mówiła Francois Barre-Sinoussi, francuska wirusolog nagrodzona Noblem za odkrycie HIV. - Jestem zdruzgotana - dodała.

- Znowu jesteśmy zdruzgotani podobną tragedią - mówił Aspin, wspominając śmierć pioniera badań nad AIDS Jonathana Manna, który także zginął w katastrofie lotniczej 16 lat temu. - Nastrój w czasie konferencji w Melbourne będzie bardzo ponury. Szczególnie dotknie tych, którzy jeździli na te konferencje od lat - dodał.O "myślach i modlitwie" za ofiary zapewnia Michel Sidibe, dyrektor UNAIDS, komórki ONZ zajmującej się walką z AIDS. Prof. Richard Boyd, szef Laboratorium Immunologii na australijskim Monash University, zaznaczył, że na pokładzie samolotu byli liderzy walki z HIV. - To będzie miało globalne konsekwencje. Utrata lidera nie pozostaje bez wpływu na pole, na jakim działa. Ich wiedza jest niezastąpiona - podkreślał. Podobnie mówił Rob Lake, dyrektor Australijskiej Federacji Organizacji ds. AIDS: - Ludzie, których straciliśmy, odgrywali kluczową rolę w światowej walce z HIV - wskazywał.

"Spotkanie odbędzie się, tak jak planowano"

Międzynarodowa Konferencja nt. AIDS jest najważniejszym wydarzeniem z udziałem naukowców, lekarzy i działaczy walczących z HIV/AIDS, polityków, osób zakażonych wirusem HIV i wszystkich, którym zależy na zwalczaniu epidemii. Celem konferencji jest realna ocena działań i ostatnich osiągnięć naukowych w tej dziedzinie, wyciągnięcie wniosków z podjętych dotychczas kroków oraz wspólne ustalenie planów na przyszłość - piszą na stronie wydarzenia jego organizatorzy.

"W hołdzie naszym kolegom, którzy byli oddani walce z HIV/AIDS, spotkanie odbędzie się, tak jak planowano. Będzie okazją do wspominania tych, których straciliśmy" - czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej konferencji. Sześciodniowe spotkanie, w którym weźmie udział ok. 12 tys. osób, rozpoczyna się w niedzielę w Melbourne. Wśród gości jest m.in. były prezydent USA Bill Clinton oraz twórca Virgin Group, miliarder Richard Branson.

Kto spowodował katastrofę malezyjskiego Boeninga? Putin, zielone ludziki? Nie. My wszyscy , Unia Europejska, NATO, ONZ, społeczność międzynarodowa - wszyscy [BLOG]

Więcej o:
Komentarze (14)
W katastrofie na Ukrainie zginęli naukowcy zajmujący się AIDS. "Druzgocące. To będzie miało globalne konsekwencje"
Zaloguj się
 • Paul Van

  0

  Witam, jestem Van po imieniu, daję zeznania o dr Aaronie wielkim zielarzu, ma lekarstwa na wszystkie choroby, wyleczył mi swoją chorobę HIV, chociaż przeszedłem przez inną stronę, widziałem różne świadectwa o różnych Zielarzy, byłem tak: "Wiele osób ma leczenie HIV, dlaczego wciąż cierpią na to ludzie?" Chociaż to ja, a następnie skontaktuję się z Dr. Aaron za pośrednictwem poczty elektronicznej, nie uwierzyłem mu tak bardzo, po prostu chciałem dać On spróbował, on odpowiedział mój mail i potrzebował trochę informacji o mnie, a następnie je do niego, przygotował CURE i wysłał go do mnie przez dhl usługi kurierskie, powiedzieli mi, że potrwa 3-4 dni, Otrzymasz paczkę, 3 dni później otrzymałem opakowanie i zacząłem przyjmować lek zgodnie z zaleceniami, po 7 dniach od podania leku, który poszedłem na wizytę, byłem testowany na HIV NEGATYWNE ... JA PRZEJRZYCIE ASSIST ANYBODY, KTÓRE ZNAJDUJESZ SIĘ Z POMOCĄ, JEŚLI POWIEDZIAŁO SIĘ, KTÓREJ ZOSTAJE WYKORZYSTANE! Może też leczyć wszystkie choroby takie jak nadciśnienie B, cukrzyca, herpes.etc. Skontaktuj się z nim za pośrednictwem: aaronserwaa@gmail.com lub whatsapp +233200801737. Możesz też do mnie dotrzeć, dodając mnie na facebooku

 • Victor James

  0

  Jestem Victor James według nazwy .. Nigdy nie myślałem, że będę żył na ziemi przed upływem roku. Od 4 lat cierpię na śmiertelną chorobę (HIV); Spędziłem mnóstwo pieniędzy z jednego miejsca do drugiego, od kościołów po kościoły, szpitale były moim codziennym miejscem zamieszkania. Ciągłe kontrole były moim hobby dopiero w zeszłym miesiącu, szukałem w internecie, widziałam zeznania na temat DR. Aaron Serwaa pomógł kogoś w leczeniu jej choroby zakażenia HIV, szybko skopiowałem jego e-mail, który jest (draaronserwaa@gmail.com). Rozmawiałem z nim, poprosił mnie o wykonanie pewnych rzeczy, które zrobiłem, powiedział mi, że dostarczy ziół do mnie, co zrobił, a następnie poprosił mnie o przejście do lekarskiej kontroli po kilku dniach od Kuracja ziołowa, byłam wolna od śmiertelnej choroby, poprosił mnie tylko o przesłanie świadectwa przez cały świat, wiernie robi to teraz, proszę braci i sióstr, on jest świetny, jestem mu winien w moim życiu. Jeśli masz podobne problemy, napisz do niego na adres (draaronserwaa@gmail.com) lub po prostu, co mu się podoba: +233200801737. Może też leczyć choroby, takie jak rak, diabetycy, opryszczka. Itd. Możesz do mnie dotrzeć za pośrednictwem mojego e-maila: jv0097341@gmail.com

 • Edwards Simone

  0

  Witam Jestem Sonia Stevens po imieniu, daję świadectwo o dr Ben wielki zielarz, ma lekarstwa na wszelkiego rodzaju choroby, on wyleczyć moją chorobę HIV, choć przeszedłem innej stronie widziałem różne świadectwa o różne zielarze, ja na to: "wiele osób ma lekarstwa na HIV dlaczego ludzie wciąż cierpi na nią" I choć z niego, potem kontakt z dr Ben za pośrednictwem poczty elektronicznej, nie wierzę mu, że dużo, chciałem po prostu dać mu szansę, odpowiedział pocztę i potrzebował trochę informacji o mnie, po czym wysłałem je do niego, on przygotował CURE i wysłał go do mnie za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS, powiedziano mi, że to zajmie 3-4 dni przed i dostaniesz paczkę, 3 dni później otrzymałem paczkę i zacząłem przyjmowanie leku zgodnie z zaleceniami niego, po 7 dniach przyjmowania leku poszedłem na check-up, i badano nosicielem wirusa HIV ... Iść WSPIERAJĄCE nikomu, że się z nim skontaktować o pomoc, jeśli są poważne TY wyleczyć !!! Potrafi też leczyć wszelkiego rodzaju chorób jak hypertities B, Diabities, Herpes.etc.contact nim przez: drbenharbalhome@gmail.com lub WhatsApp +22893464014. Można również dotrzeć do mnie na e-mail: soniastevens1995@gmail.com

 • googleon

  Oceniono 5 razy -1

  Jutro w światowych Trybunach Ludu :
  "Putin i AIDS współpracują ramię w ramię"

 • emigrant_1984

  Oceniono 10 razy 8

  New York Times website daje audio rozmów pomiędzy bandytami i rosyjskimi oficerami. Ciekawe ze nikt nie skomentował do tej pory ze na koncu słychać komentarz jednego z bandziorów ze samolot był pewnie jako szpionski i ze zasłużyli sobie na ten los. Rosyjska paranoja powoduje tyle nieszczęścia.

 • supertlumacz

  Oceniono 23 razy -3

  z mojego archiwum

  thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/956-teoria-alternatywna-czyli-jak-amerykanie-zabili-lecha-kaczynskiego.html
  Zgadzam się z Panem we wszystkich punktach. Jednak mój wniosek końcowy jest szokujący:
  BEZ WZGLĘDU NA TO KTO SPOWODOWAŁ WYPADEK PONAD 99, 99 % ODPOWIEDZIALNOŚCI PONOSI STRONA POLSKA A NAJPEWNIEJ SAM PROSTAK LK.

  Jestem dyplomowanym nawigatorem (szaleństwo młodości...) sprzed 40+ lat ale pewne zasady są stale .

  Tu 154 (?) który uległ katastrofie to superkomfortowy samolot zapewniający spokojny lot i płynne lądowanie.. Coś za coś. Wadą jest rekordowo długi DOBIEG., tylko nieco krótszy niż długość pasa na lotnisku SIEWIERNYJ.

  W uproszczeniu : wylądowanie tym samolotem w Smoleńsku przy idealnej pogodzie też nie jest łatwe.. Przy braku kontaktu wzrokowego wszelkie próby powinny być zaniechane. Były 4 nawroty, Każda 9 w podanym przeze mnie wyniku odpowiada zbędnej próbie podejścia bez kontaktu wzrokowego.

  Byłoby grzechem nie skorzystać z takiej okazji. Tylko motyw jest dyskusyjny bo LK to była rzadka miernota....Nieszkodliwy.

 • jerjar

  Oceniono 14 razy 10

  I nagle z tragedii rodzin 300 osób zrobiła się tragedia milionów.

  Najmniej się tym przejmie naród, który z którego pochodzą ci co nacisnęli na spust i w którym AIDS zabija najwięcej..

  "Afryka leczy dziś już ok. 44 proc. potrzebujących, cały świat - ok. 42 proc. (Polska de facto wszystkich), Rosja zaledwie 23 proc."

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,76842,7306366,Rosja_choruje_na_AIDS.html#ixzz37oP4mRgo

 • supertlumacz

  Oceniono 16 razy -8

  Na szczęście nie wyginęli naukowcy zajmujący się katastrofami lotniczymi

  thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/956-teoria-alternatywna-czyli-jak-amerykanie-zabili-lecha-kaczynskiego.html
  Polska jest pustynią intelektualną. Nie wierząc w połączone możliwości polskich instytucji i ekspertów, odpowiem przystępnie na pytanie

  Dlaczego Tu 154 ma rekordowo długi DOBIEG?

  To model przeznaczony do przewozu w różnych warunkach pogodowych na długich trasach znacznej liczby osób w warunkach superkomfortowe go (kawa ma się nie wylewać pierwszej damie z filiżanki, możliwość drzemki) lotu i lądowania.mimo dopuszczalności zakłócających stabilność znacznych przemieszczeń bocznych i wzdłużnych wynikających z:

  brak ograniczeń bagażu podręcznego
  całkowity brak kontroli nad zachowaniem osób w przedziale prezydenta
  minimalne ograniczenia zachowania się widocznych pasażerów

  Przeznaczony do odwiedzania głownie stolic i metropolii, a więc korzystania z lotnisk o:

  najdłuższych pasach
  najlepszej infrastrukturze nawigacyjnej
  najbardziej równych pasach startowych
  najlepszej administracji i zabezpieczeniu ratowniczym.

 • zigzaur

  Oceniono 14 razy -6

  Kolejny dowód winy Putlera. Sam jest chory na AIDS w stadium finalnym. Wie, że czeka go konanie w męczarniach. No to pragnie odejść z wielkim hukiem. A z nienawiści do ludzkości jeszcze zamordował wybitnych uczonych starających się walczyć z AIDS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX