Brytyjskie tabloidy ostro o katastrofie samolotu: "Rzeź", "Rakiety Putina"

Tematem okładek gazet z całego świata jest dziś katastrofa malezyjskiego samolotu na terytorium Ukrainy. Szczególnie ostry wydźwięk mają nagłówki brytyjskich tabloidów. Na pokładzie samolotu było prawdopodobnie 9 Brytyjczyków.
Najmocniejsze oskarżenie pada z okładki "The Sun". Gazeta pisze w tytule wprost o "rakiecie Putina", przypisując rosyjskiemu prezydentowi odpowiedzialność za zestrzelenie samolotu. Na okładce znajdują się też nagłówki o "rebeliantach uzbrojonych przez Rosję" i "ogólnoświatowej wściekłości na Putina":Tytuł z jedynki "Daily Mail" to trudny do przełożenia cytat z amerykańskiego senatora Johna McCaina. W wolnym tłumaczeniu znaczy "ktoś piekielnie dużo za to zapłaci". Gazeta jasno sugeruje, kto taki zapłaci, zamieszczając na okładce zdjęcie uzbrojonych separatystów stojących nad wrakiem:Inne brytyjskie gazety nazywają katastrofę "rzeźnią" i "masakrą". Nawet poważny "Guardian" pisze o "morderstwie":

Na pokładzie Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych znajdowało się 283 pasażerów i 15 członków załogi. Wszyscy zginęli. Kontakt z maszyną utracono po godzinie 15 czasu polskiego, a godzinę później odnaleziono jej płonące szczątki.

Władze w Kijowie uważają, że samolot mógł być zestrzelony przez separatystów, którzy dysponują ciężkimi zestawami przeciwlotniczymi Buk.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (245)
Brytyjskie tabloidy ostro o katastrofie samolotu: "Rzeź", "Rakiety Putina"
Zaloguj się
 • alt.er.ego

  Oceniono 1 raz 1

  Znajdzie się lina by powiesić... kremlowską hienę.

 • georgeb

  0

  I to znowu następnych trzech obywateli Rosji powinno miec zakaz wjeżdżania do UE.

 • tempus

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiem jak można podawać jakiekolwiek informacje za brukowcem The Sun. To obciach!

 • matka.siedzi.z.tylu

  Oceniono 2 razy 2

  Mylisz się. Wladimir Wladimirowicz to nie jest zwykły choooj...różnimy się w słowie zwykły...poza tym nie.

 • maksimum

  Oceniono 8 razy 4

  Rosja musi byc wpisana na liste krajow terrorystycznych.

 • hamerykano

  Oceniono 8 razy -2

  a może przypomnicie jak wtedy wyglądały okładki i tytuły
  brytyjskich fucktów?:

  (...)- 3 lipca 1988 r. - irański samolot pasażerski Airbus A300 z 290 osobami na pokładzie został zestrzelony przez amerykański krążownik USS Vincennes w czasie gdy samolot przelatywał nad irańskimi wodami terytorialnymi Zatoki Perskiej, w standardowym korytarzu powietrznym. Według Amerykanów irański samolot został omyłkowo zidentyfikowany jako irański samolot wojskowy F-14 Tomcat. USS Vincennes przed odpaleniem rakiet miał 11 razy próbować nawiązać łączność radiową z samolotem, który nie odpowiadał. Rząd uznał atak na cywilną maszynę za rozmyślny akt barbarzyństwa i agresji, mający zmusić Iran do zawarcia rozejmu w trwającej wojnie z Irakiem.

  - 6 kwietnia 1994 r. - samolot wiozący rwandyjskiego prezydenta Juv‚nala Habyarimanę oraz Cypriena Ntaryamirę - prezydenta Burundi, został zestrzelony w Kigali. Obaj prezydenci zginęli w katastrofie. Nie udało się ustalić, kto stał za tym zamachem. Zdarzenie to rozpoczęło wieloletni konflikt, połączony z aktami ludobójstwa w tym rejonie.

  - 4 października 2001 r. Tu-154 rosyjskich linii Sibir leciał z Tel Awiwu do Nowosybirska. Nad Morzem Czarnym trafiła go rakieta wystrzelona przez ukraińską armię, która prowadziła ćwiczenia w rejonie Półwyspu Krymskiego. W kadłubie trafionego samolotu doszło do dekompresji i pożaru, w efekcie maszyna spadła do wody. W tym miejscu morze ma 2 km głębokości. Zginęło 78 osób. (...)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX