Pocisk miał trafić w samolot Putina? Lotnisko: Od dawna nie lata nad Ukrainą

Malezyjski boeing leciał prawie tą samą trasą co samolot prezydenta Rosji - podała niedługo po katastrofie agencja Interfax. Według źródła agencji maszyny miały przelatywać nad punktem niedaleko Warszawy w odstępie około 40 minut.
"Trasy lotu MH17 i lotu prezydenta Putina pokrywały się w tym samym miejscu, blisko Warszawy. Maszyna Putina była tam o 16:21 czasu moskiewskiego, a malezyjski samolot o 15:44" - podała agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródło.

Ich zdaniem kontury samolotów i wymiary są bardzo podobne, a kolorystyka z daleka jest niemal identyczna.

Porównanie samolotów na portalu Russia Today

fot. RT.com

Putin nie lata nad Ukrainą

Portal Gazeta.ru poinformował jednak, że samolot Putina nie mógł być celem ataku, bo nie lata nad objętym konfliktem sąsiedzkim krajem. "Putin ma tylko jeden samolot - Board One - i nie lata innymi maszynami. Ten samolot zawsze startuje z lotniska Wnukowo-3, ale od dłuższego czasu nie lata nad Ukrainą" - podano, powołując się na źródło na lotnisku.

Władimir Putin był w drodze powrotnej z Brazylii, gdzie brał udział w szczycie BRICS - grupy państw rozwijających się.

Katastrofa lotu MH17

Lot MH17, podróżujący z Amsterdamu do Kuala Lumpur, rozbił się na Ukrainie, około 60 kilometrów od rosyjskiej granicy. Na pokładzie było 295 osób, nikt nie przeżył. Trwają spekulacje na temat tego, czy maszyna została zestrzelona i kto mógł dokonać ewentualnego ataku.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (140)
Pocisk miał trafić w samolot Putina? Lotnisko: Od dawna nie lata nad Ukrainą
Zaloguj się
 • tasmaklejaca-0

  Oceniono 1 raz 1

  a jak tam polski tupolew?

 • doomsday

  Oceniono 6 razy -2

  W podobny sposób został strącony włoski samolot pasażerski w 1980 roku, koniec czerwca.
  Leciał z Bolonii do Palermo na Sycylii. W tym czasie identyczny (marka i barwy) samolot z Kadaffim próbowały zestrzelić samoloty NATO. Włoski samolot miał 2 godzinne opóżnienie i czas jego lotu nałożył się z lotem Kadaffiego, który leciał z Warszawy. Tak o tym pisze dzisiaj największy włoski dziennik:

  "But the memory that Italian can not return to the memory of the massacre closest to us, that of Ustica : dell'Itavia the DC-9 crashed into the Tyrrhenian Sea on the night of 27 June 1980 in circumstances still unclear until the end. 81 people died in what at first was classified as "structural failure". But more than 30 years of investigations and inquiries have led, at least from a procedural point of view, in a totally different assumption, that the missile fired from an unknown plane, possibly NATO. The Supreme Court found that there was misdirection on the massacre and condemned the Italian government to compensate the victims for failing to ensure aviation safety."

  www.repubblica.it/esteri/2014/07/17/news/aerei_di_linea_abbattuti-91821016/
  en.wikipedia.org/wiki/Aerolinee_Itavia_Flight_870
  Rząd Francji dwa tygodnie temu przyznał się oficjalnie, że to jego samoloty strąciły wsłoski samolot pasażerski z 83 osobami na pokładzie. Francja ma współuczestniczyć w wypłacie odszkodowań rodzinom zabitych:

  www.huffingtonpost.it/2014/06/26/strage-ustica-francia-collabora_n_5532994.html
  France has decided to surprise to cooperate with the investigation into the massacre of Ustica . And some former military dell'Armée de l'air admitted for the first time in front of the Italian judges June 27, 1980 the hunting of the base of Solenzara in Corsica, suspected of being directly involved in breaking the DC9 Itavia, flew up to late in the evening. It is thus contradicted the version that Paris has accredited for 34 years, according to which the base closed at 17. That is, four hours before the Italian civil aircraft with 81 people on board exploded in the skies over Ustica.

 • s0ap

  Oceniono 6 razy 4

  Tylko patrzeć jak erofłoty z ruskimi wracającymi z Egiptu zaczną spadać na pustynię...

 • panibiedroniowa

  Oceniono 4 razy 4

  Bzdura.Atak na samolot Putina=pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę.

 • theonly_pl

  Oceniono 4 razy 4

  Separatysci nie mają chyba jeszcze maszyn zwiadowczych wielkosci 777, wiec jezeli chce sie stworzyc teorię, ze strzelała Ukraina, to trzeba jej dać jakiś racjonalny pretekst. Innymi slowy wydaje mi sie ze Ukraina nie prowadzi dzialan w powietrzu na wys. 10 000 m nad ziemia, bo wroga tam po prostu nie ma. Teraz znajac życie ruscy będą forsowac teorię o tym, że strzelali Ukraińcy zeby wrobic w to pokojowo nastawionych separatystow posiadajacych tylko pistolety gazowe, kilofy, butelki z benzyną i kamienie.

 • Roland Van

  Oceniono 4 razy 4

  tak kolorystyka podobna szczególnie z 10000 metrów.

 • gosford

  Oceniono 6 razy 4

  Durnie jak zwykle tumanią....ale swoje prostactwo. Rzygać się chce gdy czyta się co ruskie pastewne buraki wypisują, oświadczają itp

 • poppers68

  Oceniono 10 razy -4

  Nie chcę być złośliwy ( a i Putin nie jest z mojej bajki) ale jestem pod wrażeniem sprawności Ukraińców .
  Ledwo walnięto w samolot to JUŻ premier i prezydent Ukrainy wszystko wiedzieli : że pocisk ziemia powietrze i że separatyści albo od razu Moskwa…
  Dzisiaj rano Ukraińcy JUŻ mają rozmowę, już wiadomo ,że Kozacy z posterunku pod wsią…
  Nie no ludzie darujcie : BO KAŻDY KOZAK ODPALA SYSTEM NAPROWADZANIA RAKIET BUK JAK PLAY STATION 3 ?????
  Wiecie co? Ja bym uważał z tym zachwytem na Ukraińcami tylko dlatego ,że nie lubimy Putina….
  Tam jest bardak jak cholera i uważam ,że obie strony są siebie godne.
  Równie dobrze ukraiński myśliwiec mógł zestrzelić ten samolot ,bądź armia ukraińska uznała ,że kontrabanda wraca do Rosji ( wszak jeszcze parę dni temu grzmieli, że samoloty transportowe z Rosji przewożą broń na Ukrainę).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX