Tusk ws. Korwin-Mikkego: Niepokoi mnie, że dla 10 proc. Polaków jest fajne, że ktoś kogoś bije

- Kto się czuje zaskoczony jego zachowaniem? Ja nie, ja się czuję raczej lekko zaniepokojony, że dla co dziesiątego Polaka jest to ktoś dość fajny - powiedział premier Donald Tusk w Brukseli proszony o komentarz do wystąpienia Janusza Korwin-Mikkego, który mówił w PE o "czarnuchach".
Premier dodał, że niepokoi go, że "dla 10 proc. Polaków jest fajną sprawą, że ktoś kogoś bije, obraża, upokarza". Tuska poproszono o komentarz do sprawy europosła Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, który wczoraj w swoim wystąpieniu na forum PE użył obraźliwego w języku angielskim słowa "niggers", czyli "czarnuchy". Polski tłumacz w PE przełożył to słowo na "murzyni".

"Już wcześniej obrażał"

- Janusz Korwin-Mikke jest przedstawicielem jakiejś grupy Polaków w PE i to mnie powstrzymuje od kategorycznych sformułowań. W języku parlamentarnym trudno znaleźć odpowiednie sformułowania, żeby ocenić jego zachowania - powiedział szef rządu. Jak dodał, zachowanie to jednak jest "absolutnie nie do zaakceptowania".

Tusk zaznaczył, że to, co zrobił Korwin-Mikke, nie było dla niego zaskoczeniem, bo polityk ten już wcześniej obrażał różne grupy społeczne, m.in. kobiety czy niepełnosprawnych. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz zapowiedział wczoraj, że wyciągnie konsekwencje wobec Korwin-Mikkego w związku z użyciem przez niego "obraźliwego i rasistowskiego" określenia podczas debaty.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (62)
Tusk ws. Korwin-Mikkego: Niepokoi mnie, że dla 10 proc. Polaków jest fajne, że ktoś kogoś bije
Zaloguj się
 • Jan Tarwid

  0

  Panie Premierze
  poklosiem krytykowanego
  przez Pana postepowania
  bylo Pana zachowanie
  krzeselka Prezydentowi
  bezszczelne wyrywanie.

  Wyrywanie krzeselka
  wiekszos' pospolita poparla
  daja,c do zrozumienia miernota,
  z'e takz'e ekscesy zapewniaja,
  w Polsce polityczne sukcesy.

  Autor Janwid.July23/2014

 • czatolik

  0

  No i mamy jeszcze wielką nadzieję, że następnym kandydatem do pobicia (tym razem ze skutkiem śmiertelnym) będzie pan premier.

 • Malina Malinowska

  0

  Za Jaruzelskiego bicie pałą policyjną było na porządku dziennym. A pochowaliśmy go na Powązkach.

 • Jarek Jakubowski

  Oceniono 5 razy 5

  1. nie powiedział 'niggers' tylko 'negros'
  2. nigdy nie obraził kobiet, co najwyżej feministki
  3. nigdy nie obraził niepełnosprawnych... stwierdził wręcz że są dyskryminowani

  Ale kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą...

 • cyniczne_oko

  Oceniono 1 raz 1

  A dla mnie nie jest fajne że ktoś mnie oszukał opowiadając bejeczki o zniesieniu abonamentu RTV, że rączka w rączkę z Millerem łgał w żywe oczy że nie ma więzień CIA w Polsce, że podniósł wiek emerytalny o dwa lata, że za wywóz śmieci płacę pięć razy więcej. Dla mnie to nie jest fajne a nie to że został spoliczkowany kapuś. Bicie, dobre sobie, można następnym razem powiedz: skatowany.

 • plautilla

  Oceniono 2 razy 0

  A czemuż to, czemuż milczy się o rasizmie zdradka Sikorskiego, gdy o murzyńskości Polaków przy sutym żarciu za moje podatki gadał ? Sikorski w swoim, godnym Bokassy, zamiłowaniu do zaszczytów, luksusu i w swej chęci brylowania w wielkim świecie kosztem tego jego obowiązków wobec RP, której finanse trwoni i uprawia politykę szkodliwą dla mojego narodu i Państwa. Tym należy się zająć - to jest sprawa wymagająca działań premiera.

 • plautilla

  Oceniono 2 razy 0

  Zajmij się pan poważnymi sprawami Państwa,bo spier...e jest niemal wszystko, zamiast JKM i dumaniem , jaką kolejną świnię przysadzić do koryta d/s równiejszej równości.

 • Wiktor Łosin

  Oceniono 4 razy 2

  Idąc tym tokiem rozumowania P. Premiera, to ja nie rozumiem dlaczego dla 26% Polaków jest fajne, że "teraz benzyna to może i k...a 7 zł kosztować".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX