Czarnecki chce przeprosin od Latkowskiego za słowa Giertycha. Reprezentuje go... Giertych

Biznesmen Leszek Czarnecki chce przeprosin od naczelnego "Wprost" Sylwestra Latkowskiego. Twierdzi, że tekst opisujący nagraną rozmowę Romana Giertycha z Piotrem Nisztorem i Janem Pińskim, narusza jego dobra osobiste. Co ciekawe - Czarneckiego w tej sprawie reprezentuje Giertych, który wtedy o nim mówił - informuje "Press".
W 2011 r. dziennikarz Piotr Nisztor nagrał swoje spotkanie z Janem Pińskim (obecnym redaktorem naczelnym "Uważam Rze" i Romanem Giertychem. Stenogram tej rozmowy 7 lipca 2014 r. opublikował "Wprost".

"Wprost" o rozmowie Giertycha z Nisztorem

Według tygodnika z nagrań wynika m.in., że Giertych sugerował Nisztorowi współpracę przy wymuszaniu pieniędzy od najbogatszych Polaków. "Bo możemy taki way of life zrobić. Ty będziesz pisał, a ja będę, słuchaj, sprzedawał to. Dawał ci support prawny. (...) Czy nie możemy napisać książki o Sołowowie (...). O Czarneckim można napisać trzecią książkę" - mówił do dziennikarza mecenas.

Obie strony - Giertych i Nisztor - skrajnie odmiennie przedstawiają jednak przebieg i sens rozmowy.

Czarnecki chce przeprosin

Do warszawskiego sądu rejonowego wpłynął wniosek Czarneckiego o zawezwanie do próby ugodowej. Biznesmen chce od Latkowskiego przeprosin na trzeciej stronie "Wprost".

Żąda też od naczelnego tygodnika oświadczenia, że, sugerując istnienie kompromitujących go materiałów - potencjalnej podstawy szantażu - naruszył on dobra osobiste Czarneckiego.

Bohater taśmy reprezentuje Czarneckiego

Prawnikiem, który reprezentuje biznesmena w tej sprawie, jest... bohater taśmy Roman Giertych. Dlatego redakcja "Wprost" nie kryje zdziwienia.

- Teza, że to od "Wprost" wyszła informacja na temat materiałów kompromitujących Czarneckiego, jest absurdalna. To Roman Giertych mówił o nich w nagraniu - cytuje "Press" zastępcę redaktora naczelnego tygodnika, Marcina Dzierżanowskiego.

Więcej o:
Komentarze (63)
Czarnecki chce przeprosin od Latkowskiego za słowa Giertycha. Reprezentuje go... Giertych
Zaloguj się
 • innym_razem

  Oceniono 1 raz 1

  pan Czarnecki doskonale wie co robi. i się nie dziwię,że chce przeprosin.ciągle jakieś afery i pochopne wyciąganie wniosków.

 • 123waz

  Oceniono 2 razy 2

  mogą sobie skarzyć WPROST, ale to daremny trud, bo Wprost jest pod ochroną prokuratury i niektórych służb.

 • pasjonat102

  0

  Dzierżanowski dziwi się, że publikując to co gadało trzech naprutych do siebie, niczego nie upublicznia. Logiczny gość.

 • diesel_7

  Oceniono 1 raz -1

  genialne zagranie Giertycha ,, ćwoki z Wprost chcieli obalić rząd a tu nici...

 • ta56

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekaw jestem czy Roman Giertych stawi się przed Wysokim Sądem jak go mecenas Giertych wezwie na świadka i czy sam sobie będzie zadawał pytania ?.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz 1

  Nie, no kabaret taśmowy....

 • paliwoda2

  Oceniono 2 razy 2

  Ten bogacz najwyraźniej sobie robi jaja, bo inaczej tego numeru pojąć nie można. Gdyby robił to na poważnie , to należąałoby sie zastanowić w jaki sposób doszedł do bogactwa skoro nie najmadrzej działa.

 • staly_nick

  Oceniono 2 razy 0

  czas już przestać cackać się z dziennikarzami, którzy uciekają się do nielegalnych metod w zdobywaniu materiałów do publikacji. jeśli dziennikarz nagrał rozmowę z osobą z która prowadził wywiad czy pertraktował bez zgody tej osoby i materiały z nagrania upublicznia oznacza, że dopuścił się przestępstwa i powinien za to odpowiadać karnie!

 • nirelle

  0

  Dziwie się p. Czarneckiemu. Jeśli już, to powinien wziąć innego adwokata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX