Watykan kryje Wesołowskiego? Szostkiewicz: Nacisk lobby, które chce umilić życie koledze

"Może to być wynik nacisków jakiegoś watykańskiego lobby, które chce umilić życie byłemu wysoko postawionemu koledze" - pisze o odmowie pomocy przez Watykan polskiej prokuraturze w sprawie abp. Józefa Wesołowskiego Adam Szostkiewicz z "Polityki". Sugeruje, że w sprawie pedofilii dochodzi do starcia watykańskich koterii.
Watykan odmówił we wtorek pomocy polskiej prokuraturze w pedofilskiej sprawie związanej z abp. Józefem Wesołowskim.

"Odprysk ścierania się watykańskich lobby"

"Mam wrażenie, że może to być wynik nacisków jakiegoś watykańskiego lobby, które chce umilić życie byłemu wysoko postawionemu koledze" - pisze na blogu w serwisie "Polityki" Adam Szostkiewicz. Publicysta przypomina, że równocześnie papież udzielił wywiadu, w którym pedofilię w Kościele nazwał "trądem". W tym kontekście odmowa jest poważnym "zgrzytem" - przyznaje Szostkiewicz.

Co ciekawe, jak pisze publicysta, rzecznik Watykanu szybko zaczął bagatelizować słowa papieża dotyczące walki z pedofilią i mafią. Podkreślał, że rozmowa została spisana z pamięci, a więc nie wiadomo, co właściwie Franciszek powiedział. "Czy to nie odprysk ścierania się watykańskich lobby? Tej za Franciszkiem z tą, która Franciszka nie znosi?" - podsuwa Szostkiewicz.

Cały wpis na blogu "Polityki" >>>