Chciał, by jego dzieci były najmłodszymi zdobywcami Mont Blanc. Porwała je lawina

Amerykanin Patrick Sweeney chciał wraz z jedenastoletnią córką i młodszym o dwa lata synkiem zdobyć najwyższy szczyt Alp Mont Blanc. W osiągnięciu celu przeszkodziła im lawina, która porwała dzieci. Ostatecznie jednak nikomu nic się nie stało. - To o wiele lepsze niż żeby siedziały w domu, marnując czas na granie w Minecrafta, gry video albo siedzenie przed telewizorem - odpowiadał Sweeney swoim krytykom w ABC News.
Doświadczony alpinista z USA Patrick Sweeney planował wejść na Mont Blanc wraz ze swoimi dziećmi, z których młodsze miało zaledwie 9 lat. Sweeney, który w rozmowie z ABC News określa się mianem osoby "uzależnionej od adrenaliny", planował w ten sposób pobić aktualny rekord świata - jego młodszy syn P.J. miał szansę stać się najmłodszym człowiekiem, jaki zdobył ten szczyt.


ABC News | ABC Sports News

Powyżej 3 tys. metrów plany alpinisty pokrzyżowała lawina. Dramatyczny moment uchwyciła kamera zamontowana na kasku Sweeneya: śnieg porwał dzieci, ale na szczęście ojciec zdołał utrzymać się w miejscu.

"To lepsze niż siedzenie przed telewizorem"

- Usłyszałem najpierw krzyk P.J.-a, a później Shannon i jedyne, co zdążyłem pomyśleć, to że muszę mocno zahaczyć się czekanem, by się utrzymać - mówił Sweeney w rozmowie z ABC News. Ponieważ całą trójkę łączyła lina, dzieci nie zsunęły się bardzo daleko. Choć nikt nie ucierpiał, rodzina zrezygnowała z dalszej wspinaczki. Mimo że za jego nieodpowiedzialne zachowanie na Sweeneya spadła w sieci krytyka, on sam zdaje się nie żałować, że zabrał dzieci na tę wyprawę: - To o wiele lepsze niż żeby siedziały w domu, marnując czas na granie w Minecrafta, gry video albo siedzenie przed telewizorem - stwierdził Sweeney.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS