Dorn: Nie chodzi o zjednoczenie prawicy. PiS chce zrobić miazgę z konkurencji

- Nie chodzi o żadne jednoczenie. Efekt ma być jeden, do PiS-u ma wejść nieliczna grupa ludzi, którzy będą mieli połamane kręgosłupy moralno-polityczne. Robione to jest dlatego, że jeśli po 2015 roku PiS nie przejmie władzy, to mają nie powstawać żadne frondy i żadna konkurencja - mówił o próbie jednoczenia prawicy Ludwik Dorn w programie ?Polityka przy kawie?.
- Tu nie chodzi o żadne jednoczenie prawicy, chodzi o to, żeby zrobić miazgę nawet z bardzo niewielkiej konkurencji. To było jednoczenie przez eliminację - dodał Dorn. - Zbigniew Ziobro wyczuł, o co chodzi Jarosławowi Kaczyńskiemu, i zaprezentował postawę najdalej idącej lojalności wobec ludzi, którzy mu zaufali. To procentuje na przyszłość - mówi: "ja wiem, że jesteście chwiejni, ale ja was nie zostawię" - ocenił postępowanie lidera Solidarnej Polski Ludwik Dorn.

Ludwik Dorn brał udział w tworzeniu Prawa i Sprawiedliwości i był wiceprezesem tej partii. W rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Po wyborach parlamentarnych złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa PiS z powodu nieporozumień z Jarosławem Kaczyńskim. Jeszcze w tym samym miesiącu prezes PiS zawiesił go w prawach członka partii, a w październiku 2008 został usunięty z partii i klubu parlamentarnego PiS.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku ponownie startował z list Prawa i Sprawiedliwości. Przystąpił jednak do klubu parlamentarnego Solidarna Polska. W maju tego roku zrezygnował z członkostwa w klubie poselskim SP.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (89)
Dorn: Nie chodzi o zjednoczenie prawicy. PiS chce zrobić miazgę z konkurencji
Zaloguj się
 • block-buster

  Oceniono 1 raz 1

  Dorn po odejsciu od PiS zmadrzal...

 • toberson

  Oceniono 1 raz -1

  Kto pisal musial byc glupi lub nienormalny!!Szkoda tylko ze GW zatrudnia fanatykow PO ktorzy pisza klamstwa o PISie!!Propaganada klamstw i okradania sie konczy bo narod widzi jak POszambo okrada i oklamuje narod!!PIS przyjdzie i wsadzi cala bande Platformy-Oszustow i zamknie parszywa GW!!!!!PIS nadzeja dla Polski!!

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy 1

  Ten obleśny typ mini prezes po wyborach w 2015 r.skończy w placówce psychiatrycznej albo jak lepper na sznurku.

 • hastatrespasos

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrze, iż taką prawdę publicznie wygarnął nie żaden polityk z koalicji rządzącej, ani publicysta z kręgów anty-SPISKOWYCH lecz Ludwik Dorn. Chyba mało kto lepiej niż ten były wiceprezes SPISKU poznał, z jak najgorszej strony, Jareczka Wielkiego Wodza Kaczegogrodu. I dobrze, iż daje choćby takiego prztyczka w nadęty kaczy dziób. Każdy kto jak Dorn, jak inni uciekinierzy spod despotycznych skrzydeł JK porzucił tę mafię, zrobił dobry uczynek. Ten plus przekreślili jednak ci z nich, jak Ziobro, Kurski, etc., którzy teraz płaszczyli się przed hersztem SPISKU chcąc go udobruchać. Jak tonący usiłujący kurczowo chwytać brzytwę, którą Wielki Wódz Kaczegogrodu dla niepoznaki chował pod skrzydłami cuchnącymi łajnem drobiowym z podwórka. Kogo razi taki smrodliwy akcent to niech pamięta, jak bardzo herszt SPISKU od lat zasmradza polską politykę, i w ogóle Polskę! I jak wielu ludziom on właśnie połamał kręgosłupy moralno-polityczne, jeśli nie sam to jego siepacze: Ziobro, Szmacierewicz, agent Tomek, itd. Naczelny Rozbijaka, Kaczor Nr 1 na ziemi Polan nigdy w życiu nie zrobił dobrego uczynku. Nikt więc nie powinien łudzić się, iżby mógł kiedykolwiek zrobić cokolwiek pozytywnego. A już kogoś, coś zjednoczyć? On chce zrobić miazgę nie tylko z prawicowych rywali, a w ogóle z polskiej demokracji. Dlatego nie można dopuścić go do władzy!

 • 12345janka

  Oceniono 6 razy 4

  Kaczyński to zakłamany fałszywy i bezwzględnie zły człowiek. Jest osobą o usposobieniu Stalina i tylko dać mu bezgraniczną władzę to nie cofnie się przed niczym.

 • 22lullaby33

  Oceniono 6 razy -2

  Czyli ten stary piernik, który tyle napsuł krwi PiS-owi, gdy był wicepremierem, swymi wypowiedziami np. w sprawie lekarzy, już dwukrotnie zrobił w konia PiS i raz SP, teraz jeszcze poucza i wydaje cenzurki. Ale ten cynik i karierowicz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa: w odpowiedniej chwili sprzeda się np. PO - tak jak Kamiński lub Giertych.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 5 razy 1

  Nie cofnę się przed niczym i zniszczę każdego, kto mi się przeciwstawi... Tylko ten, kto walczy z przeznaczeniem, może mieć intuicję. Nawet w obecnej sytuacji widzę działanie Opatrzności.
  Jeżeli wyjdziemy z tej walki zwycięsko, a wyjdziemy, nasze czasy przejdą do historii narodu. Wytrwam lub padnę w tej walce. Nigdy jednak nie przeżyję klęski mego narodu. Żadnej kapitulacji przed siłami zewnętrznymi, żadnej rewolucji wewnętrznej.

  Nasz program może być wyrażony dwoma słowami: "Jarosław Kaczyński"

 • zaduma24

  Oceniono 5 razy 3

  Mądry facet, co on tak długo robił w PiS.

 • pogodny100

  Oceniono 3 razy 1

  Dorn ma madra suke wie co mowi! Jarek ma kota ale woli Hofcia sluchac bo Howcio mily jak morska swinka. Korwinek sie w ku... i da obydwom po mordzie , radze oprzytomniec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX