Falenta zwija swoje interesy. I zapowiada: Będę teraz emerytem

Marek Falenta, biznesmen, któremu prokuratura zarzuca współudział w procederze nielegalnego podsłuchiwania i nagrywania polityków, m.in. w restauracjach Sowa & Przyjaciele oraz Amber Room - sprzedaje swoje firmy. Straty związane ze swoim zatrzymaniem w związku z taśmami ?Wprost? szacuje na 40 mln zł. Już teraz zapowiada, że będzie dochodził odszkodowania od skarbu państwa.
Obszerny wywiad z przedsiębiorcą zamieszcza dzisiejsza "Rzeczpospolita". Okazuje się, że Falenta, któremu sąd ostatnio cofnął zakaz opuszczania kraju - rezygnuje z prowadzonych przez siebie biznesów. - Sprzedaję zarówno akcje Hawe, jak i ZWG - oświadczył. Na tych transakcjach ponoć jednak nie ma szans zarobić. - Liczę, że stracę maksymalnie około 40 mln zł - przyznaje. - Będę dochodził odszkodowania od skarbu państwa - zapowiada.

Falenta: Poświęcę się swojej rodzinie

Jakie ma plany na przyszłość? - Będę teraz emerytem. (...) Zostaję w Polsce. Nigdzie indziej mi się tak nie podoba. Tyle tylko, że po ostatnich wydarzeniach straciłem motywację do pracy. Zamiast budować firmy i dawać pracę wielu tysiącom ludzi, poświęcę się teraz bardziej swojej rodzinie. Ciężko było mi podjąć taką decyzję - przyznaje.

Sama sprawa zarzutów związanych z aferą podsłuchową zdaje się jednak nie spędzać snu z powiek biznesmena. - Chciałbym zobaczyć jakiekolwiek dowody. Ja też bywałem w VIP-roomie w Sowie. Czy to nie dziwne, że nie dostałem żadnego esemesa ostrzegawczego, że treść nagrań będzie publikowana? - pyta Falenta.

Przypomnijmy - Markowi Falencie oraz jego współpracownikowi Krzysztofowi Rybce postawiono zarzuty współudziału w nielegalnym podsłuchiwaniu polityków i urzędników. Falentę w sprawie ma obciążać kelner Łukasz N., który w restauracji Sowa & Przyjaciele nagrywał spotkania w VIP-roomie.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (80)
Falenta zwija swoje interesy. I zapowiada: Będę teraz emerytem
Zaloguj się
 • senior2244

  0

  Człowieku,ważniejsze od tych 40 ml.zł.jest to żebyś zmądrzał i przestał się paprać w szambie PiSowskim.

 • answer1

  Oceniono 4 razy 4

  Jeśli ktokolwiek myśli zadzierać w ten sposób z najwyższymi władzami jakiegokolwiek kraju na świecie o jakimkolwiek ustroju i myśli, że ujdzie mu to na sucho a do tego, że osiągnie jakiś cel bez ciosu zwrotnego to musi być naprawdę rozumem na innej planecie

 • rudy17

  Oceniono 2 razy 2

  To straszne, nie wiem, jak dziś zasnę.....

 • jkredman

  Oceniono 2 razy 0

  przypominamy szanownej redakcji, że środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora się nie ostały, a i doświadczenia pana Kluski powinny budzić szczególną czujność nim kogoś zaszczujecie, Falenta jest niewinny i taki pozostanie do ewentualnego wyroku jeżeli zapadnie, na razie prokuratura ze swymi ustaleniami nie śpieszy się do Sądu, czekamy też na rozstrzygnięcie w sprawie Wiplera i dobrze by było jakby Policja dotrzymała słowa i ujawniła nagrania

 • czytelnik23-is-me

  Oceniono 1 raz 1

  ale gnoje i śmierdziele wypisuja na tym forum, większość to zawodowi wpisywacze Gó_Wna

 • wojtusz

  Oceniono 3 razy 1

  Penis mu odbyt.

 • odyssey_2008

  Oceniono 3 razy 1

  spienięża majątek aby go ukryć przed komornikiem

 • imw

  Oceniono 3 razy 3

  Będzie rentierem :)

 • l1962

  Oceniono 3 razy 1

  Najpierw to skarb panstwa dojdzie odszkodowania od pana biznesmana....Czyby sie bal i wyprowadzal juz pieniazki za granice ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX