Szumlewicz: Oburzacie się? Za późno. Korwin-Mikke to produkt polskich elit politycznych i dziennikarskich

?Korwin-Mikke to produkt polskich elit politycznych i dziennikarskich. Jeżeli naprawdę oburza Was jego atak na Boniego, to obudźcie się. Przestańcie promować tego barbarzyńcę i jego chore poglądy? - pisze na portalu Lewica24.pl Piotr Szumlewicz, publicysta i ekspert związków zawodowych.
Szumlewicz, publicysta i ekspert OPZZ, w portalu Lewica24.pl komentuje pobicie przez Janusza Korwin-Mikkego Michała Boniego.

"Nie byłoby Korwin-Mikkego w europarlamencie, gdyby nie media"

Szumlewicz wskazuje, że wielu konserwatywnych komentatorów zaczęło bagatelizować incydent. "Gwiazda telewizji publicznej, hołubiona przez kolejne władze TVP, Wojciech Cejrowski pochwalił Korwin-Mikkego za odwagę, Zbigniew Girzyński z PiS oświadczył, że cios w twarz jest drobiazgiem, biorąc pod uwagę działalność agenturalną Boniego. (...) Mikkego tłumaczył też kojarzony niekiedy z lewicą Piotr Guział oraz znany z kłopotów z prawem Przemysław Wipler" - wylicza publicysta.

Oburzeniem zareagowały zgodnie środowiska liberalne. Jednak, jak zauważa Szumlewicz, jest już na to trochę za późno. "Warto przypomnieć, że nie byłoby Korwin-Mikkego w europarlamencie, gdyby nie media, które uparcie nagłaśniały jego kretyńskie wypowiedzi, uwiarygadniały je i czyniły je tematem debaty publicznej" - podkreśla publicysta. Dodaje, że Korwin-Mikke obok Jarosława Gowina najczęściej pojawiał się w mediach podczas kampanii przed wyborami do europarlamentu. I przypomina Piotra Kraśkę, który podczas wieczoru wyborczego "z bezradnym uśmiechem" przytakiwał Korwin-Mikkemu.

"Rozstrzelać rządzących? Coś w tym jest!"

"Akceptacja wobec bulwersujących pomysłów szefa KNP to standardowe podejście największych mediów. Rozstrzelać rządzących? Coś w tym jest! Odebrać prawa wyborcze kobietom? Godne dyskusji! Zlikwidować publiczną służbę zdrowia? Ciekawe! Wprowadzić dyktaturę wojskową? Cóż za barwna myśl!" - ironizuje Szumlewicz.

Publicysta punktuje, że "prymitywny libertarianizm" zagościł już w podręcznikach szkolnych, a elity promują skrajny indywidualizm i pogardę wobec słabszych. "Trudno w tym kontekście zrozumieć oburzenie establishmentu agresją Korwin-Mikkego" - dziwi się.

"Obudźcie się. Przestańcie promować tego barbarzyńcę"

Szumlewicz przyznaje, że źle się stało, że Korwin-Mikke uderzył Boniego. Ale na reakcję był czas, kiedy lider KNP przychylnie wypowiadał się o III Rzeszy czy drwił z niepełnosprawnych. "Korwin-Mikke to produkt polskich elit politycznych i dziennikarskich. Jeżeli naprawdę oburza Was jego atak na Boniego, to obudźcie się. Przestańcie promować tego barbarzyńcę i jego chore poglądy" - kwituje publicysta.

Cały tekst na stronach Lewica24.pl >>>

Więcej o:
Komentarze (49)
Szumlewicz: Oburzacie się? Za późno. Korwin-Mikke to produkt polskich elit politycznych i dziennikarskich
Zaloguj się
 • Paweł Jaworski

  Oceniono 3 razy -1

  Korwin to ktoś więcej niż oszołom. Oszołomów jest wielu wielu, ale na ich tle JKM odnosi spektakularny sukces. Nie da się zaprzeczyć, że facet jest inteligentny - w przeciwieństwie do jego wielbicieli. Doskonale wie, co ludzie chcą usłyszeć. W Polskim społeczeństwie są wielkie pokłady ksenofobii, seksizmu, strachu przed wszelką innością, pogardy dla ubóstwa i słabości, totalnej znieczulicy na wszystko, absurdalnego hiperindywidualizmu wynikającego z atomizacji społeczeństwa, tęsknota za rządami "silnej ręki" i jednocześnie uwielbienie "wolności" pojmowanej na zasadzie "ch... wam w d...".... Korwin doskonale wie, jak to wszystko zdyskontować politycznie. A bezradność medialnych elit wobec tego stanu rzeczy, powoduje, że choć sami się Korwina boją, nie potrafią z nim dyskutować. Szumlewicz ma rację - Korwin jest ich poronionym dzieckiem. Ale jedna myśl mrozi mnie najbardziej. Jak on musi bezgranicznie gardzić tymi zahukanymi masami, które go "lajkują"...

 • Adam Feldmann

  0

  Pan Korwin jest nie wygodnym człowiekiem. I tyle w temacie, rządzący chcą mydlić oczy ludziom socjalizmem i pseudo empatią oraz altruizmem. Dlatego ludzie są święcie przekonani, że socjalizmem powinno zająć się państwo... I ci ludzie na to łożą, otrzymując niewiele ale jest okej bo "wolny rynek" i nie ma godzin policyjnych. Ludzie zapominają, że gdyby oddawali połowę mniej, to sami by o siebie dbali.

 • Michał Cerbin

  Oceniono 1 raz 1

  "produkt polskich elit politycznych i dziennikarskich"

  wystarczyłoby go ośmieszyć albo chociaż skompromitować przed wyborami,
  a mainstreamową władzę bronić i oczyszczać z afer czy brudów. oh wait,
  już próbowano go zapraszać na debaty z opozycją w większości i dobierać
  tematy dotyczące największych kontrowersji, które mogłyby mu zaszkodzić,
  natomiast po wyborach przestano, a kontrowersyjne tematy dotyczące opozycji uciszano.

  najwidoczniej ludzi przestała interesować aparycja i rozmiar kiełbasy
  wyborczej.

  ps wiecie co jest najśmieszniejsze?
  żadna stacja telewizyjna nie powiedziała o ustwie 1066, zezwalającej obcym państwom pałowania i strzelania do Polaków, ale jak korwin spoliczkował boniego to mamy newsa na dwa tygodnie i najlepiej odsuńmy go od władzy.

 • Oceniono 4 razy 4

  Kto ponosi winę za systematyczne przerabianie Polski w państwo o charakterze wyznaniowym ?
  Głowę daję za to, że znakomita większość Forumowiczów odpowie - "Kościół Katolicki !"

  Błąd ! BŁĄD !!! Bardzo kosztowny błąd... :(

  Nie można winić Katolika, że nie dostrzega własnej głupoty, oraz zła które jest tejże głupoty wynikiem. Taka ewentualność jest "wypierana" przez jego świadomość, a zarzuty wzmagają jedynie stany agresywno-lękowe i są naturalną, (pierwotną w swoim charakterze) reakcją organizmu. Wyjściem z tej "pułapki" może być jedynie silny wstrząs psychiczny.

  Winić ograniczonego światopoglądowo Katolika, to postępować tak, jakby winić psa za to, że ugryzł. Nonsens. Winić należy właściciela tego psa, że go nie pilnował i puszczał bez kagańca.
  Przecież jest sprawą naturalną, że psy gryzą - a Katolicy uszczęśliwiają własnymi dogmatami (nawracają). KATOLICY NIE SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA BUDOWĘ PAŃSTWA WYZNANIOWEGO.

  Jeśli nie Katolicy - to kto ???

  Odpowiedzialna za "Katoland" oraz faszyzację katolicyzmu jest tzw. "inteligencja polska" będąca w swej istocie pseudo-inteligencją. "Rekrutacja" do tejże "inteligencji" odbywa się na podstawie kryterium majątkowego.
  Wszyscy ci ludzie wyznają zasadę "delikatnego tłumaczenia Katolikom, że są w błędzie". Niektórzy wręcz umizgiwali się w przeszłości i umizgują się nadal do Katolików w nadziei, że gdy będą "głaskać psa" - to ich "nie ugryzie". W TYM SAMYM CZASIE KATOLICY SYSTEMATYCZNIE REALIZUJĄ WŁASNĄ WIZJĘ OJCZYZNY mając w tzw. "głębokim poważaniu" (czyli w d...) umizgi "ateistycznych" obrońców Dekalogu przed "furtiańskim zagrożeniem". My Furtianie domyślamy się, że wielu spośród tzw. "ateistów" nie robi tego zupełnie bezinteresownie...

  W takiej sytuacji odpada możliwość "potrząśnięcia" zapatrzonym w siebie Katolikiem i spowodowania, żeby dostrzegł w swoim otoczeniu inne istoty, takie jak: ateiści, innowiercy, mniejszości seksualne i światopoglądowe, etc.

  CAŁA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA KATOLICKIE ROZPASANIE I FASZYZACJĘ KATOLICYZMU SPADA NA OBECNĄ PSEUDO-INTELIGENCJĘ.
  Ludzie ci są krótkowzroczni i zupełnie nie zainteresowani zmienianiem obecnego status quo - bo oni, świetnie opłacani - biedy nie mają... ...a tych, którzy muszą się "bujać" z szarą, katolicką codziennością - wykpią i ośmieszą ex katedra !

  Ludzie ci, miast skierować się przeciwko fanatycznemu katolicyzmowi - walczą ze spontanicznie powstającymi ruchami antyklerykalnymi. Atakują strony antyklerykalne - przykładem niech będzie stronka faceta używającego pseudo TgcRap4 (stara sprawa) lub zakładają prześmiewcze blogi - jak ten, małpujący furtiański serwis internetowy tzw. "Wielka furta" (u nich "furta" koniecznie musi być "wielka", bo to jest banda aroganckich megalomanów)

  Do dziś pamiętam słabiutki topik na forum portalu o2 N-F-S p.t. "Arogancja filozofa", który został przykładnie zgnojony przez ludzi z tytułami naukowymi. Z czasem jednak okazało się, że owi "wykładowcy" okazali się pospolitymi miernotami - i to oni między innymi ponoszą odpowiedzialność za panoszenie się i faszyzację katolicyzmu w Polsce.

  Furtian Wacław

 • Haans Kloss

  Oceniono 6 razy 2

  Mam takie pytanie: jeżeli istniałaby kara za kłamstwa polityków na temat swojej wspaniałości i nieskazitelności oraz kara za niespełnione obietnice wyborcze(bo to też kłamstwo).I myślę tu o karze natychmiastowej i szybkiej np:w dyby na środku rynku i 10 batów na gołą d...pę i temat zamknięty(a nie procesy ciągnące się latami).TO CZY W TAKIEJ SYTUACJI ŻYŁO BY SIĘ LEPIEJ CZY GORZEJ,CZY WIELCE SZANOWNI POLITYCY WIECZNIE DUMNI Z SIEBIE... TACY ELOKWENTNI ...AKURATNI...WRĘCZ WSZECHWIEDZĄCY ...PRZESTALI BY KŁAMAĆ?!?Bo jeżeli tak to rozumiem że cała ta nagonka na Korwina jest po to żeby móc kłamać nadal....ups raczej trzymać standardy dyskusji politycznej ...

 • 123jna

  Oceniono 1 raz 1

  Madre podsumowanie niemadrych mediow. Tak wlasnie jest, kto ich wyedukowal?

 • errata_net2

  Oceniono 6 razy -2

  Chociaż p. Szumleweicz nie jest z mojej bajki, to muszę mu przyznać absolutną rację. Jedni za cenę dodatkowych głosów poparcia wciągają do polityki wszelkie ludzkie odpady, a media żerują na tej padlinie, byle zwiększyć nakład czy oglądalność. Dodając jeszcze nieobiektywne, stronnicze forowanie przez media swoich ulubieńców przy braku moralnych hamulców powstrzymujących przed nieuczciwością mamy takie oto obrzydliwe "plony".
  Cóż, kto sieje wiatr, zbiera burzę. Szkoda, że cierpi przez to większość - czyli przyzwoici ludzie.

 • ch3heg

  Oceniono 8 razy -2

  Szumlewicz chce zniesc ustawa ubostwo, uwaza ze przedsiebiorcy to krwiopijcy, chcialby zeby wlasciciel firmy zarabial tyle co sprzataczka. Ten koles to oszolom, poczytajcie jego wypowiedzi. Nie daj bog zeby ktorys z jego postulatow zostal wprowadzony w zycie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX