Janusz Korwin-Mikke jednym z najbogatszych europosłów. Same jego nieruchomości są warte...

Około 9,7 mln zł są warte nieruchomości europosła Janusza Korwin-Mikkego, prezesa KNP. Tak wynika z jego oświadczenia majątkowego opublikowanego na stronie Sejmu. Na stronie są już dostępne oświadczenia niemal wszystkich polskich europosłów.
Janusz Korwin-Mikke jest właścicielem siedmiu działek i współwłaścicielem jednej. Wartość najtańszej wynosi 100 tys. zł, najdroższa jest zaś warta aż 4,5 mln zł. Do tego doliczyć trzeba dom o powierzchni 130 m kw. oraz 40-metrowe mieszkanie. Są one warte, odpowiednio, 800 i 350 tys. zł. Oszczędności Korwin-Mikkego wynoszą 25 tys. zł.


Fragment oświadczenia Janusza Korwin-Mikkego. Fot. sejm.gov.pl

Fotyga nie ma oszczędności, Rosati posiada bmw i audi

Wszystkie te kwoty znajdziemy w oświadczeniu majątkowym posła, które zostało opublikowane na stronie polskiego Sejmu wraz z oświadczeniami innych europarlamentarzystów. Jak dotąd na stronie nie pojawiły się jeszcze oświadczenia Michał Boniego, Jerzego Buzka, Jarosława Wałęsy, Danuty Jazłowieckiej (wszyscy z PO), Adama Gierka z SLD i Czesława Siekierskiego z PSL.

Zapoznać już można się jednak z oświadczeniem europosłanki PiS Anny Fotygi. Europosłanka nie ma oszczędności, ale wraz z mężem jest właścicielką nieruchomości o powierzchni (wraz z dobudówką) 152 m kw. Fotyga wzięła też w jednym z banków kredyt w wysokości 15 tys. zł.


Fragment oświadczenia Anny Fotygi. Fot. sejm.gov.pl

Dariusz Rosati z PO dysponuje oszczędnościami w wysokości 550 tys. zł, 2 tys. euro, 100 dolarów i 100 franków szwajcarskich. Jest w posiadaniu m.in. gospodarstwa rolnego o powierzchni 1,5 ha i wartości 550 tys. zł. Polityk ma dwa samochody - BMW X5 z 2007 r. i Audi A4 z 2003 r.


Fragment oświadczenia Dariusza Rosatiego. Fot. sejm.gov.pl

Podawanie nieprawdy jest karalne

Oświadczenie o stanie majątkowym dotyczy majątku odrębnego oraz objętego małżeńską wspólnością majątkową. Zawiera m.in. informacje o zasobach pieniężnych, nieruchomościach, udziałach i akcjach w spółkach handlowych, o prowadzonej działalności gospodarczej i stanowiskach zajmowanych w spółkach handlowych, dochodach osiąganych z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej, mieniu ruchomym o wartości powyżej 10 tys. zł i kredytach oraz pożyczkach powyżej 10 tys. zł.

Informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym są jawne, z wyłączeniem informacji o adresie zamieszkania posła albo senatora oraz o miejscu położenia posiadanych przez nich nieruchomości. Jawne informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym publikowane są w formie elektronicznej.

Oświadczenie o stanie majątkowym przechowuje się przez 6 lat. Podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy w oświadczeniu o stanie majątkowym podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ze oświadczeniami majątkowymi polskich europosłów można się dokładniej zapoznać na stronie Sejmu >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (451)
Janusz Korwin-Mikke jednym z najbogatszych europosłów. Same jego nieruchomości są warte...
Zaloguj się
 • jabberwocky-pl

  0

  Jeden z premierów RP nawet skarpetki kupował za państwowe pieniądze by mu słoma z butów nie wystawała.

 • jabberwocky-pl

  0

  Pan Janusz Korwin -Mikke nie korzysta jak pozostali z funduszy jakie mu przysługują w związku z pełnioną funkcją posła do Parlamentu Europejskiego.

 • lob1

  Oceniono 1 raz 1

  Wszyscy politycy,siedzący w sejmie,senacie,partiach,samorządach mają dużo pieniędzy.Tylko ten robotnik co na nich pracuje ma od pierwszego do pierwszego.

 • 104i9

  Oceniono 1 raz 1

  On ma konto w Polsce a reszta baranów z wiejskiej ma na szwajcarskich kontach więc nie podniecaj się gazeto.

 • onefoks

  Oceniono 5 razy -3

  jak w taki sposób grał w brydża jak harował o korytko to nie wiem skąd ma te 9m.

 • krutki42

  Oceniono 2 razy 0

  pierkolony pejsaty

 • ibrylowska

  Oceniono 8 razy 2

  Za czasów komunistycznych podpisał lojalkę, że nie będzie obalał ustroju PRL Teraz to Michał Boni powinien wytargać go za uszy i posadzić w oślej ławce. Nawet milionowe nieruchomości i muszka nie pomoże na głupotę tego dwulicowego śmiesznego facecika, którego motto brzmi - jak ja to "cacy", jak ktoś to "be".

 • juzek_motyka

  Oceniono 5 razy 1

  Gdy sąsiad Amerykanina ma krowę to Amerykanin kupi sobie dwie żeby pokazać, że jest lepszy. Gdy sąsiad Polaka ma krowę to Polak modli się żeby mu zdechła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX