Zły dzień dla PiS. Poseł Pięta ranny w wypadku, Krzysztof Jurgiel w szpitalu

- W wypadku samochodowym poważnie ranny został mój klubowy kolega poseł Stanisław Pięta, a zawał przeszedł wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Krzysztof Jurgiel - napisał na swoim profilu na Facebooku poseł Zbigniew Girzyński.
- Dzisiejszy dzień do najlepszych nie należy. W wypadku samochodowym poważnie ranny został mój klubowy kolega poseł Stanisław Pięta, a zawał przeszedł wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Krzysztof Jurgiel. Mam nadzieje, że szybko wrócą do zdrowia - czytamy we wpisie zamieszczonym przez Zbigniewa Girzyńskiego w poniedziałek.

Jak z kolei podał portal niezalezna.pl - pierwszy z parlamentarzystów jest ranny i ma złamaną nogę, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, drugi zaś na szczęście nie przeszedł jednak zawału, ale został hospitalizowany.

Poseł Pięta należy do PiS od 2001 roku. Z ramienia partii zasiada w Sejmie już trzecią kadencję. Krzysztof Jurgiel w latach 1995-1998 pełnił funkcję prezydenta Białegostoku. Trzy lata później został członkiem PiS; obecnie zasiada we władzach krajowych partii - m.in. w zarządzie głównym - oraz przewodniczy komisji etyki.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: