Burzyńska z "Wprost" odpowiada Sikorskiemu: Ta rozmowa świadczy o patologiach w funkcjonowaniu MSZ

W trakcie upublicznionej rozmowy Radosława Sikorskiego z Jackiem Rostowskim "padały wypowiedzi świadczące o patologicznych sytuacjach związanych z funkcjonowaniem MSZ" - tak Agnieszka Burzyńska z "Wprost" odpowiedziała na wywiad, którego minister spraw zagranicznych udzielił tygodnikowi "Newsweek".
- Staliśmy się ofiarą nielegalnego ataku. Gdy odkryjemy jego faktycznych mocodawców i ludzie zrozumieją, co media próbują nam zrobić, to nastroje mogą się zmienić - powiedział Radosław Sikorski w wywiadzie udzielonym "Newsweekowi". Minister dodał, że "Wprost" w omówieniu jego spotkania z byłym szefem resortu finansów zmanipulował ich wypowiedzi i że jeżeli czytelnicy poznaliby całość - zamiast wyrwanych z kontekstu fragmentów - wiedzieliby, że była to "ważna i potrzebna rozmowa" o stanie państwa.

Ministrowi na stronie "Wprost" odpowiedziała dziennikarka tygodnika, Agnieszka Burzyńska: "Z ministrem zgadzamy się w jednym: rozmowa jest rzeczywiście 'ważna'. Dlatego właśnie ją upubliczniliśmy. Wbrew słowom szefa dyplomacji w jej trakcie padały wypowiedzi świadczące o patologicznych sytuacjach związanych z funkcjonowaniem MSZ".

"Nie zmanipulowaliśmy zapisu jego rozmowy"

"Wbrew sugestiom szefa MSZ nie zmanipulowaliśmy zapisu jego rozmowy, a najlepszym tego dowodem jest to, że w Internecie zamieściliśmy całość nagrań z pominięciem wątków prywatnych" - pisze dalej dziennikarka.

Następnie wymienia szereg problematycznych - jej zdaniem - kwestii, które wyniknęły z podsłuchanej rozmowy: "Niepokojące jest... stwierdzenie Sikorskiego, że polityka prowadzona przez rząd jest błędem", "interesujący jest przedstawiony przez Sikorskiego pomysł na wykończenie politycznej konkurencji", "wyjaśnienia wymagają słowa Radosława Sikorskiego o wykorzystywaniu sieci polskich placówek dyplomatycznych do prywatnych celów członków rządu", a także "sposób, w jaki minister Sikorski proponuje Rostowskiemu funkcję ambasadora w Paryżu oraz "sposób układania list do Parlamentu Europejskiego".

Na koniec Burzyńska nadmienia, że zagadnienia te nadal "wymagają poważnego ustosunkowania się do nich ze strony szefa MSZ".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (37)
Burzyńska z "Wprost" odpowiada Sikorskiemu: Ta rozmowa świadczy o patologiach w funkcjonowaniu MSZ
Zaloguj się
 • kov02

  Oceniono 6 razy 2

  Taki jest efekt jak patologia wypowiada się o patologii.

 • gwmacie

  Oceniono 4 razy -2

  No cóż. Chyba oczywistym jest, że platformerskich list do PE nie będzie układać PiS, więc o co chodzi? Już widzę jak PiS na plenarnym posiedzeniu ustala sprawy, które tak bulwersują dziennikarkę. Nik nie miał pretensji do prezyd. Lecha Kaczyńskiego, że z kolegami pijał winko w nadmiarze. No chyba nie kupował go tylko w Biedronce. Tak więc epatowanie "rewelacjami", które miały precedens za rzadów PiSu i nie tylko, raczej ulepione jako kiepska sensacja. Niech się Wprost postara o prawdziwe rwelacje.....

 • banwit

  Oceniono 11 razy 3

  Patologia to zbieranina pseudodziennikarzy z Wprost. Coraz bardziej się motacie hieny dziennikarskie.

 • iso_1

  Oceniono 7 razy 1

  a ch...mnie to obchodzi

 • notozobaczymy

  Oceniono 9 razy 1

  A co dziwnego, że byłemu wicepremierowi proponuje się urząd ambasadora? Pani Burzyńska może czas zająć się relacjami dla gazetek szkolnych i powiatowych?

 • unterhose

  Oceniono 29 razy 13

  Tak właśnie "władza" rozumie demokrację. Pokazana patologia jest traktowana jak zamach na państwowość. Oni mogą wszystko i są nietykalni. Szarak do pierdla.

 • usarmy

  Oceniono 10 razy 4

  to sa wlasnie wschodnie metody "musi" nikt nie musi skandal ze wprost dziala wlasnie dla kogo? po 3 latach sie obudzili? Sikor wydaje kase a Panie PAWLAK jak to jest ze Pana jeszcze nie pociagneli do odpowiedzialnosci za umowe gazowa jakos cisza Wprostowcy gdzie byliscie...nie dajmy sie zwariowac to jest temat zastepczy agentura dziala a Wy co pierd...przy grillu! czy gazeta i inne portale popularne pisaly o rocznicy rzezi wolynskiej bardzo malo albo wcale! napiszcie o tym jak otworzyc teczki ksiedzy! co boicie sie? Panie PAWLAK zejdz Pan ze sceny oddaj Polakom reszte za gaz ktore placimy! to tyle

 • szaja25

  Oceniono 26 razy 2

  Tytuł tego szmatławca powinien brzmieć , "Wprost Podsłuchane".

 • c.t.k

  Oceniono 37 razy 21

  To powinny być dwa równoległe śledztwa:
  -kto nagrywał?
  -co mówili podsłuchiwani?
  Tymczasem toczy się tylko jedno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX