Izabella Ch. trafi na obserwację do zakładu zamkniętego? W czwartek sąd rozpatrzy skargę kobiety

- W czwartek sąd odwoławczy rozpatrzy zażalenie obrońcy Izabelli C. na decyzję o umieszczeniu jej na obserwacji psychiatrycznej w zakładzie zamkniętym - informuje portal warszawa.tvn24.pl. Wniosek o umieszczenie kobiety w zakładzie złożył prokurator, powołując się na opinię biegłych, którzy nie mogli ocenić stanu jej zdrowia.
Jeżeli sąd odrzuci zażalenie, Izabella C. trafi do ośrodka zamkniętego. Nie wiadomo jednak, czy sprawa zakończy się na jednej rozprawie - informuje portal.

Izabella Ch. w nocy z 16 na 17 grudnia jechała mercedesem ul. Marszałkowską w kierunku warszawskiego Żoliborza. Na rondo Dmowskiego wjechała przy czerwonym świetle, uderzyła w inny samochód, skosiła słup sygnalizacji świetlnej, barierki, aż zatrzymała się na schodach przejścia podziemnego. Gdy policjanci zbadali ją alkomatem, okazało się, że jest pijana.

Kobieta zasłynęła na całą Polskę swoimi wypowiedziami przed sądem. Gdy sędzia zdecydowała w grudniu ub.r. o odebraniu jej paszportu, stwierdziła, że to "koliduje z jej planami na święta". Gdy w lutym jej adwokat walczył w sądzie o zwrócenie jej tego paszportu i wyznaczenie kilkunastotysięcznej kaucji, Ch. oznajmiła, ku zaskoczeniu mecenasa, że nie ma środków do życia. W efekcie sąd paszportu jej nie zwrócił.W maju warszawski sąd okręgowy zgodził się z wnioskiem prokuratury o skierowanie Izabelli Ch. na obserwację w zakładzie zamkniętym. Wcześniej kobietę badano trzykrotnie w tzw. warunkach ambulatoryjnych, ale biegli nie byli w stanie wydać opinii o jej poczytalności. Ich zdaniem niezbędna jest kompleksowa, trwająca zwykle cztery tygodnie obserwacja w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (146)
Izabella Ch. trafi na obserwację do zakładu zamkniętego? W czwartek sąd rozpatrzy skargę kobiety
Zaloguj się
 • trans.sib

  Oceniono 1 raz 1

  Widać tego wymagał proces emancypacji tej Kobiety! Kto ośmiela się krytykować taką Kobietę, ten narusza Europejską Konwencję o Zapobieganiu i Zwalczaniu Przemocy Wobec Kobiet!!!!!!!!!!11111111oneoneone

  Pozdrawiam, Madzia Czwartkowa.

 • pingwinxzy

  Oceniono 3 razy 3

  Czy to nie ta "obrończyni" krzyża pod pałacem?

 • kobiszonisko

  Oceniono 3 razy 3

  coś czuję, że jeszcze będziemy tej ....... odszkodowanie płacić.

 • sigm_0

  Oceniono 3 razy 1

  nieźle wywija, jeśli nie mogą jej normalnie zbadać

 • ehtarr

  Oceniono 3 razy 1

  Po 4 tygodniach w psycholu zeświruje każdy zdrowy. Uznają ją więc za niepoczytalną, dzięki czemu uniknie kary.

 • rozterka47

  Oceniono 4 razy 4

  No fakt, odpowiedzi jak nic wskazują na zaburzenia psychiczne .

 • zyciewkrate

  Oceniono 2 razy 2

  ta pijaczka powinna trafić do więzienia, a o innych pijanych kierowcach w polskich więzieniach przeczytasz na : zyciewkrate.wordpress.com/2014/07/11/pijani-kierowcy/

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 6

  Wkrótce w Sejmie...

 • Jazgarz Bojowy

  Oceniono 9 razy 7

  Siedem miesięcy za pieniądze podatników certolą się z walniętą ci.pą. W normalnym kraju byłoby po wyroku i wszyscy już by dawno zapomnieli o sprawie.
  A tutaj końca nie widać.
  To jest CHORE.
  To państwo nie funkcjonuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX