Ziobro: ''Jestem gotów w ogóle odejść, jeśli Kaczyński zaproponuje uczciwą umowę''

Na konferencji prasowej szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zadeklarował, że jest gotów nawet odejść z polityki, jeżeli przyniesie to korzyść prawicy. - Wobec zarzutów, że tu chodzi o ambicje, mówię jasno: jestem gotów w ogóle odejść, jeśli Jarosław Kaczyński zaproponuje uczciwą umowę porozumieniową z naszym środowiskiem - mówił podczas spotkania z dziennikarzami.
- Jeżeli Jarosław Kaczyński ma problem ze Zbigniewem Ziobrą, to zjednoczenie jest ważniejsze niż ja. Jestem gotów poświęcić swoje plany działalności i aktywności politycznej - zapewnił lider Solidarnej Polski.

- Wobec zarzutów, że tu chodzi o ambicje, mówię jasno: jestem gotów zrezygnować i w ogóle odejść z polityki, jeśli Jarosław Kaczyński zaproponuje uczciwą umowę porozumieniową z naszym środowiskiem. Że będą realizowane punkty programowe, takie jak twarda walka z korupcją, jak 500 zł na każde dziecko, jak obostrzenie prawa - podkreślił Ziobro.

"Nie chcemy nagradzać za błędy, a błędem była postawa Solidarnej Polski"

Do słów Ziobry niemal od razu odniósł się szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. - W mojej ocenie to poza, tu chodzi o grę. Natomiast problem, do czego się sprowadza: premier Jarosław Kaczyński mówił o tym, że zapominamy wszystko to, co było złe i nie chcemy żadnych rozliczeń. Ale mimo to nie chcemy też nagradzać za błędy, a wyraźnie błędem była postawa Solidarnej Polski - przyznał to Jacek Kurski na ostatnim spotkaniu jedności prawicy w sobotę - tłumaczył.

Rzeczywiście: w kongresie prawicy zorganizowanym w sobotę przez PiS nie wzięli udział liderzy Solidarnej Polski ani Polski Razem. We wcześniejszych rozmowach nie doszli oni do porozumienia z prezesem PiS, jednak wysłali do uczestników konwencji wspólny list z postulatami programowymi i zadeklarowali też dalsze negocjacje.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (83)
Ziobro: ''Jestem gotów w ogóle odejść, jeśli Kaczyński zaproponuje uczciwą umowę''
Zaloguj się
 • Janusz Senex

  Oceniono 2 razy 2

  -
  No proszę,jaki łaskawca - on :jest gotów odejść z polityki".
  ---------------------------------------------------------------------
  Ciołku,przecież ciebie tam już nie ma - nie spostrzegłeś?
  -

 • pogodny100

  Oceniono 2 razy 2

  Wez Adamka ze soba i nie wracajcie wiecej.

 • jerzysm42

  Oceniono 2 razy 2

  Zero jest zerem. Udaje, że tak się poświęca dla ojczyzny, ale wie, że jeśli nawet Kaczyński zaproponuje "uczciwą" umowę, to i tak jej nie dotrzyma.

 • 1group

  Oceniono 4 razy 4

  W normalnym kraju nie musiałby nigdzie odchodzić, nigdy by do polityki nie wszedł.
  A co niby ten polytyk miałby robić poza polityką? Stróżowanie,układanie towarów w markecie?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 2 razy 2

  Niech was prawiczki diabli wezmą!Dość tej zabawy i do uczciwej roboty w archiwum np. Muzeum w Krakowie...

 • titerlitury

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo sprytna zagrywka PRowa. Teraz to Prezes na rękawicę przed sobą i czy podniesie, czy nie to i tak straci. Zbyszko zagrał na nutę martylorogiczną, na "prawicy" brzmiącą rozkosznie. Jeśli Prezes okaże miłosierdzie to znów wyhodowaną na własnej piersi żmiję wpuści do łóżka, a jeśli spuści Zbyszka na bambus, będzie mu to do końca wypominane, no i już nie da rady mówić o jednoczeniu prawicy, bo będzie nawet dla umysłów spowitych w mohair jasne, że to zwykłe wyrzynanie konkurencji. Prezes vs. Zero 1:1

 • stupid_writer

  Oceniono 6 razy 6

  To "polityczne goo..no" niech dziekuje za to co dostal od "kartofla" i Belzebuba ! Taki "pięknis" jak kiedys Maryjanek Krzaklewski, ale Marjanek znalazl sobie lepszego "wozaka"! Krzyz ci na droge smierdzielu!

 • olecki11

  Oceniono 6 razy 6

  ziobro musi wziąć przykład z ku...kiego, to człowiek bez honoru i godności ale za to z szansami na koryto dla którego sprzedałby ojca i matkę a prezesowi wystarczyło zrobić laskę

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 6 razy 6

  A czy ja jestem gotów w to uwierzyć? NIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX