''Kaczyński na wszystko się zgodził i nagle się wycofał?'' Gowin: ''Faktycznie, okazało się, że część ustaleń jest nieaktualna...''

Dlaczego zjednoczeniowe negocjacje Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem zakończyły się fiaskiem? - Podczas ostatniego spotkania okazało się, że część wcześniejszych ustaleń jest nieaktualna ze względu na opór wewnątrz PiS - wyjawił w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gowin, szef Polski Razem.
Zjednoczenie prawicy pod sztandarem PiS zakończyło się fiaskiem. Nie powiodły się rozmowy Jarosława Kaczyńskiego ani ze Zbigniewem Ziobro z Solidarnej Polski, ani Jarosławem Gowinem z Polski Razem. W rezultacie to Gowin i Ziobro połączyli siły i zapowiedzieli powstanie wspólnego klubu w Sejmie.

"Dziś trzeba pana uznać za naiwniaka"

- Podobno Kaczyński na wszystko się zgodził i nagle się wycofał? - pytała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska Jarosława Gowina. - Faktycznie, podczas ostatniego spotkania okazało się, że część wcześniejszych ustaleń jest nieaktualna ze względu na opór wewnątrz PiS - przyznał szef Polski Razem. - Dlatego uznałem, że byłoby nie fair w stosunku do wyborców pojawiać się na kongresie. Bo to by sugerowało, że jest porozumienie w sprawach, w których potrzebujemy więcej czasu, by uzgodnić stanowiska - dodał.

- Podobno był pan początkowo oczarowany kontaktami z Jarosławem Kaczyńskim. A dziś trzeba pana uznać za naiwniaka - zauważyła Wielowieyska. - Należę do tych, których oczarować może tylko kobieta - uśmiechnął się Gowin.

"Czy Kaczyński was nie rozgrywa?"

Wielowieyska zauważyła, że PiS zaczyna wyłuskiwać polityków z pomniejszych prawicowych partii. Na "zjednoczeniowym" kongresie można było spotkać Krystynę Iglicką-Okólską, wiceprezes PR, oraz Jacka Kurskiego i Arkadiusza Mularczyka z Solidarnej Polski. - Czy Kaczyński was nie rozgrywa, wyłuskując polityków? - zapytała prowadząca.

- To byłaby jałowa taktyka. Można taką metodą podbierania pojedynczych osób utrudniać życie innym partiom prawicowym, ale w ten sposób nie przekona się żadnych wyborców - podkreślił Gowin. - Dla mnie nie jest kluczową kwestią, ilu polityków Polski Razem znajdzie się na listach zjednoczonej prawicy. Dla mnie kluczowe jest pytanie, czy jej program będzie przekonujący dla naszych wyborców. Jeśli nie będzie, to zjednoczenie nie ma kompletnie sensu - wyjaśniał polityk.

"Nurt realizmu gospodarczego"

Gowin stwierdził, że do kongresu prawicy podchodzi z dystansem z powodu obecności tam NSZZ "Solidarność". - Szanuję i cenię Piotra Dudę, to odpowiedzialny związkowiec. Ale gdyby się okazało, że przyszły prawicowy rząd ma ozusować umowy-zlecenia, niesłusznie nazywane śmieciowymi, albo gdyby miała być podniesiona płaca minimalna, to nie o taką prawicę by mi chodziło - zaznaczył.

Gowin wyjaśnił, że wraz z Zbigniewem Ziobrą chce reprezentować w obozie prawicy "nurt realizmu gospodarczego". - Wydaje mi się to niezwykle zabawne - skomentowała Wielowieyska. - Ziobro z Cymańskim forsowali ideę Polski solidarnej. Prezentowali się jako partia socjalna, a teraz będzie nurt wolnorynkowy? Słowa polityków są nic nie warte - powiedziała. - Proszę znaleźć jakąkolwiek niekonsekwencję w tym, co mówię od dziesiątków lat w sprawach gospodarczych, i proszę dać politykom prawo do rewizji swoich poglądów - odparował Gowin.

"Jestem bardziej krytyczny niż PiS"

- Nie wierzę w porozumienie dwóch partii, które mają skrajnie różne programy gospodarcze - oceniła Wielowieyska. - Porozumienie ma to do siebie, że szuka się kompromisów. W sferze wartości nigdy nie było istotnych różnic między mną a PiS. A jeśli chodzi o diagnozę stanu państwa, jako były minister w rządzie Platformy mam pod wieloma względami zdanie jeszcze bardziej krytyczne niż politycy PiS - zakończył Gowin.

Więcej o:
Komentarze (15)
''Kaczyński na wszystko się zgodził i nagle się wycofał?'' Gowin: ''Faktycznie, okazało się, że część ustaleń jest nieaktualna...''
Zaloguj się
 • jojo148

  Oceniono 1 raz 1

  Nie dziwię się prezesowi Kaczyńskiemu, że odprawił z kwitkiem pana Gowina, żebrzącego o choćby ostatnie miejsce na liście wyborczej.
  Oto opinia o panu Gowinie wybitnego znawcy polskiej sceny politycznej, Jacka Żakowskiego z czasów, kiedy pan Gowin był jeszcze członkiem PO:
  Jacek Żakowski dla portalu "Gazeta.pl":
  - Gowin to nieprzeciętnie ambitny i bardzo słabo wykształcony, słabo przygotowany intelektualnie polityk, który ma groźny zapał reformatorski. Wydaje mi się, że jest to jeszcze gorszy chwast polityczny niż Jan Rokita czy Zyta Gilowska, którzy symbolizują najgorszy okres PO. Bardzo boję się sytuacji, w której mógłby zostać w Platformie - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Jacek Żakowski.

 • jojo148

  Oceniono 2 razy 2

  Ten Gowin - niezwykle obrotny facet. Potrafił tak sprytnie wkraść się w łaski premiera Tuska, że Tusk-naiwniak zrobił go Ministrem Sprawiedliwości!
  Ale z Kaczyńskim tak łatwo już Gowinowi nie poszło. Kaczyński nie kupił jego pochlebstw
  i odprawił z kwitkiem prośby Gowina o choćby ostatnie miejsce na liście wyborczej.
  Popatrzcie, Państwo, na co temu Gowinowi przyszło- kiedyś wielki Minister Sprawiedliwości,
  dzisiaj musi pętać się u Kaczyńskiego o choćby OSTATNIE miejsce na liście wyborczej.
  Na szczęście, bez skutku!!

 • 2jan5

  Oceniono 2 razy 2

  Wniosek jest jeden w pisie są siły które nie chcą konkurencji.Można zadać sobie pytanie,czy pozycja prezesa słabnie?

 • pyffello114

  Oceniono 3 razy 3

  Popatrzcie, Państwo, jak nisko upadł pan Gowin.
  On, niegdyś wszechwładny Minister Sprawiedliwości - teraz doprasza się u Kaczyńskiego o CHOĆBY OSTATNIE miejsce na liście wyborczej i ,w dodatku, zostaje odprawiony z kwitkiem!!!
  Dlaczego te sromotne klęski w działalności politycznej NICZEGO ani pana Gowina, ani pana Ziobry nie nauczyły??
  Czy ci panowie nie mogliby WRESZCIE wziąć się do prawdziwej pracy zamiast kurczowo trzymać się tego sposobu na życie na koszt podatników?????

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 6 razy -6

  "Podobno był pan początkowo oczarowany kontaktami z Jarosławem Kaczyńskim.
  A dziś trzeba pana uznać za naiwniaka"

  Nikt tak nie potrafi jątrzyć i skłócać Polaków jak środowisko Gazety Wyborczej!!!

 • katolik_polski1

  Oceniono 5 razy -5

  Polska nie jest dla Polakow !
  Kazdy ,ktory wyjechal z tego Bantustanu moze to potwierdzic .
  Tragedia !

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 3

  "- Podobno był pan początkowo oczarowany kontaktami z Jarosławem Kaczyńskim. A dziś trzeba pana uznać za naiwniaka - zauważyła Wielowieyska. - Należę do tych, których oczarować może tylko kobieta - uśmiechnął się Gowin."
  ==============================================================
  Nie kokietuj Jaruś. Od razu załapałeś o jakie oczarowanie chodziło:-)

 • 7ogamihcra

  Oceniono 12 razy 12

  Czasem wystarczy zamówić przystawki, ale ich nie zjeść.
  Wtedy się same zepsują.

 • 1pirat2

  Oceniono 9 razy 9

  Czyżby Gowin był na tyle naiwny żeby nie zauważyć, że Kaczyńskiemu nie chodziło o żadne ziednoczenie Prawicy, tylko żeby pokazać jaki on jest szlachetny i dobry, wszystkim przebacza i bierze ich pod swoje skrzydła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX